Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 15:02

piekara114 napisał(a):...
Buber: to Monastyr Chrisoskalitissa aż tak nieciekawy? Ale widoczki ładne stamtąd w relacjach widziałam....

Dla mnie był trochę niezadbany i bezduszny, żyjący z legendy o złotym schodku.
Jedyny plus - to malownicze zdjęcie klasztoru z oddali, które widziałem u Ciebie.
...
Na serio nie było aż tak źle :D ... ale można go sobie spokojnie darować.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 18:49

22.10.2017, niedziela, dzień 2: wieczór w Chanii

Jaskinia była ostatnim planowanym pit stopem na trasie Elafonisi-hotel, nie planowanych pit stopów także nie było :mrgreen:
Po dojechaniu do Chani stwierdzamy, że trzeba obiad zjeść jednak w apartamencie (planowaliśmy jeść codziennie „na mieście”), bo już jesteśmy głodni, a zanim się wyszykujemy, wybierzemy miejscówkę, zamówimy i dostaniem to za długo to potrwa. Więc jeszcze po drodze zajeżdżamy do Lidla, szybkie zakupy i po półgodzinie możemy jeść spaghetti bolognese. Szybko i konkretnie.

Dzień się jeszcze nie skończył, cały wieczór przed nami, więc trzeba w końcu udać się do Chanii. Kawałek do centrum mamy, więc spacer odpada, komunikacją miejską średnio i wybieramy jedziemy Białą Strzałą. Pan M. jeszcze w domu wypatrzył parking bezpłatny prawie przy samych murach miejskich i przy morzu. Dojazd jest wąskimi jednokierunkowymi uliczkami między domami i blokami. Na miejscu okazuje się, że są tam dwa takie parkingi – pakowaliśmy tam każdorazowo będąc w Chanii, miejsce polecam.
Obrazek

Do centrum jest naprawdę blisko. Dosłownie po kilku krokach widać już oświetlone mury…. a za ich załamaniem jest już ona….latarnia morska….
Ten wieczór postanowiliśmy spędzić wyłącznie na spacerowaniu i rozeznaniu okolic portu i dokładnie tak zrobiliśmy. Jest już po 20, a ja +aparat+wieczór nie umiemy ze sobą współpracować, więc zdjęć nie ma z tego wieczoru. Nawet aparatu ze sobą nie brałam…

Latarnia morska jest delikatnie oświetlona, meczet już zdecydowanie mocniej, a cały porty oświetlony jest niskimi latarniami typu parkowego oraz światłem z wnętrza lokalów. Od razu w oczy rzuca się lokal Amfora (zachwalany przez Dangol), który każdego dnia, o każdej porze jest pełen ludzi. W przeciwieństwie do innych lokali, w wielu z nich w ogóle klientów nie widać. Spacerujemy wzdłuż portu i dochodzimy do Meczetu Janczarów, który obecnie pełni funkcję galerii. Aktualnie w środku jest wystawa biżuterii i informacja „no photo”, ale bez przesady to jest zabytek i zamierzam zrobić komórką kilka zdjęć. Wchodzę i po prostu robię zdjęcia. Wnętrze jest nijakie, ściany zastawione sztalugami, a na nich prezentowana jest biżuteria. Tylko mihrab został nie zagospodarowany…
Obrazek

Jedyna przyciągająca w środku rzecz to żyrandol….
Obrazek

Przed meczetem rozstawiony jest przenośny grill z….kasztanami… Kupuję jedną porcję 10 szt. – 2 EUR i siadamy na ławce naprzeciwko latarni i mamy własne święto kasztana….
Potem jeszcze spacer do końca portu wewnętrznego (wschodnia część tuż przy Muzeum Morskim – część żeglarska muzeum) wzdłuż kutrów i małych żaglówek i jachtów. I na spokojnym spacerowaniu mija nam cały wieczór…..

Dzień kończymy kolacją z fetą, oliwkami i winkiem….
Ostatnio edytowano 11.03.2018 21:40 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.01.2018 19:55

piekara114 napisał(a):Więc jeszcze po drodze zajeżdżamy do Lidla, szybkie zakupy i po półgodzinie możemy jeść spaghetti bolognese. Szybko i konkretnie.

Ale po włosku w Grecji :roll: :wink: .



piekara114 napisał(a):Dzień kończymy kolacją z fetą, oliwkami i winkiem….

No, tu już dużo lepiej :oczko_usmiech: .



Szkoda, że bez wieczornych fotek :( .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 20:00

Jak wiadomo włoskie jedzenie jest najszybsze i najmniej męczące... A dzięki temu mieliśmy sporo czasu na wieczorny spacer i zapoznanie się z Chanią...

marze_na napisał(a):Szkoda, że bez wieczornych fotek :( .
W Chanii będziemy codziennie, więc nic się nie martw :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.01.2018 20:07

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Szkoda, że bez wieczornych fotek :( .
W Chanii będziemy codziennie, więc nic się nie martw :D

A Chania by night też w końcu będzie :D ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 20:14

Będziemy o wszystkich porach dnia z wyjątkiem wschodu słońca...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2018 20:15

piekara114 napisał(a):Będziemy o wszystkich porach dnia z wyjątkiem wschodu słońca...

Leniuszki :smo:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.01.2018 23:01

piekara114 napisał(a):widać już oświetlone mury…


... o tak - wieczorne spacery są esencję dnia ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 16.01.2018 23:36

My parkowaliśmy z drugiej strony miasta, przy nadbrzeżu, też na darmowym parkinu :)
Załączniki:
ch.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2018 23:50

Ten parking też miałam wynotowany. W jeden dzień do południa jest tam targ i jest on częściowo niedostępny i na jakimś blogu wyczytałam, że czasami znajdują się tam opiekunowie samochodów za 1 eur.... No i ten nasz był po naszej stronie, więc dla nas wygodnie....
:papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 17.01.2018 01:14

piekara114 napisał(a):Ten parking też miałam wynotowany. W jeden dzień do południa jest tam targ i jest on częściowo niedostępny i na jakimś blogu wyczytałam, że czasami znajdują się tam opiekunowie samochodów za 1 eur.... No i ten nasz był po naszej stronie, więc dla nas wygodnie....
:papa:


Ulica Kiprou - bardzo dobra miejscówka, fajnie się idzie stamtąd wzdłuż morza do portu.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.01.2018 08:39

A tu STRAJK?
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 17.01.2018 09:07

Tak tylko informacyjnie...jestem na bieżąco i tu i na greckim też... :wink: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 09:40

Cześć Chłopaki.

Strajku żadnego nie ma, wieczory strasznie uciekają, ale kolejny odcinek już jest napisany :mrgreen: Wrzucam popołudniu zdjęcia i będzie kolejny dzień na Krecie :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2018 19:11

piekara114 napisał(a):
Strajku żadnego nie ma, wieczory strasznie uciekają, ale kolejny odcinek już jest napisany :mrgreen: Wrzucam popołudniu zdjęcia i będzie kolejny dzień na Krecie :papa:

No, to wrzucaj kolejny, bo ja też tu sobie grzecznie dalej siedzę i czekam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone