Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.01.2018 18:33

piekara114 napisał(a):Do kolejnego pitstopu trzeba przecież dojechać, a to chwilę trwa


Spoko... :wink: przepisowa jazda...więc poczekam... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 19:46

Właśnie pomyślałam, że nie mam planu na weekend, ani na ferie, ani na majówkę, nie wspominając o wakacjach, więc jakiś odcinek napiszę :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.01.2018 19:55

piekara114 napisał(a):Właśnie pomyślałam, że nie mam planu na weekend, ani na ferie, ani na majówkę, nie wspominając o wakacjach

A myślałam, że tylko ja tak mam :roll: .
25dni zaległego urlopu i nie wiadomo co z nim zrobić :mrgreen:



piekara114 napisał(a): więc jakiś odcinek napiszę :mrgreen:

Słuszna koncepcja :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 20:01

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Właśnie pomyślałam, że nie mam planu na weekend, ani na ferie, ani na majówkę, nie wspominając o wakacjach
A myślałam, że tylko ja tak mam :roll: .
25dni zaległego urlopu i nie wiadomo co z nim zrobić :mrgreen:
Tak dobrze to nie mam, tylko 8 zaległego, ale jak nie ma żadnej rezerwacji to nie ma co planować....
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.01.2018 20:03

piekara114 napisał(a):Właśnie pomyślałam, że nie mam planu na weekend, ani na ferie, ani na majówkę, nie wspominając o wakacjach, więc jakiś odcinek napiszę :mrgreen:

I ja też tak mam. Ani na ferie, ani na nic... a z majówką to jak zwykle mogę się pożegnać, bo co roku w tym okresie nie ma mnie w kraju (bynajmniej nie w celach turystycznych, a raczej zarobkowych
Na wakacje jakiś tam zarys się szykuje, ale jeszcze nic pewnego :|
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 20:59

22.10.2017, niedziela, dzień 2: wracamy do Chanii c.d.

Wracać możemy trasą nadmorską lub przez góry, wybieramy tą drugą. Mimo że już nią jechaliśmy to mamy tam pewne zaległości… Po zakrętach wspinamy się powoli, nie ma co naszej białej strzały popędzać, jedzie ile może….. Przed Elos ponownie wybieramy trasę przez wioskę, może jednak do festiwalu się szykują…. Ale niestety wioska dalej jest jak wymarła :evil:(później w jednym miejscu znajdujemy informację, że Święto Kasztana było 15.10, czyli w 3 niedzielę października – takie też info o terminie krążyły w sieci, ale jak już pisałam nigdzie nie udało mi się konkretnie potwierdzić i liczyłam, że jednak trafimy na ten festiwal...).
Ten pit stop nie wypalił….
To Obrazek dalej….
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.01.2018 21:10

piekara114 napisał(a): 22.10.2017, niedziela, dzień 2: wracamy do Chanii c.d.

Wracać możemy trasą nadmorską lub przez góry, wybieramy tą drugą. Mimo że już nią jechaliśmy to mamy tam pewne zaległości… Po zakrętach wspinamy się powoli, nie ma co naszej białej strzały popędzać, jedzie ile może….. Przed Elos ponownie wybieramy trasę przez wioskę, może jednak do festiwalu się szykują…. Ale niestety wioska dalej jest jak wymarła :evil:(później w jednym miejscu znajdujemy informację, że Święto Kasztana było 15.10, czyli w 3 niedzielę października – takie też info o terminie krążyły w sieci, ale jak już pisałam nigdzie nie udało mi się konkretnie potwierdzić i liczyłam, że jednak trafimy na ten festiwal...).
Ten pit stop nie wypalił….
To Obrazek dalej….

Zdjęcia gdzieś wcięło :roll:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.01.2018 21:15

Bo to chyba był bezzdjęciowy odcinek :?: :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 21:17

Nic nie wcięło... tam było tak smętnie, że nie było czemu zdjęcia zrobić....
Ale za raz kolejny pitstop :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.01.2018 21:20

Beata W. napisał(a):Bo to chyba był bezzdjęciowy odcinek :?: :lol:


Odcinek bez zdjęć to nie odcinek :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 21:34

travel napisał(a):
Beata W. napisał(a):Bo to chyba był bezzdjęciowy odcinek :?: :lol:


Odcinek bez zdjęć to nie odcinek :roll:
:?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.01.2018 21:37

22.10.2017, niedziela, dzień 2: wracamy do Chanii c.d.

Droga przyjemna i już nam znana, więc wiem, gdzie dokładnie trzeba się zatrzymać, bo i parking w drodze do Eli wypatrzyłam… A zatrzymać trzeba się przy samej drodze, jeszcze przed tunelem w Topolii… Jesteśmy przy „szlaku” do jaskini Agia Sofiadobrze, że jest forum i blogi, bo moje 2 podręczne przewodniki ani słowa o tym miejscu nie mówią… Biała strzała zaparkowana i teraz czeka nas spacer po wielu schodach do góry :? … Syn oczywiście nie zabrał adidasków i idzie w górę w japonkach :roll: …. Po kilku schodach mijamy tawernę (całkowicie pustą choć otwartą), za nią zagrodę z konikiem i mały warzywniak…

Schody są dość strome, ja już mam zadyszkę, a moich chłopaków nie widać… żeby nie było, że tak słaba jestem, to ja po prostu dzikie cyklameny oglądam….
Obrazek

Obrazek

Dobrze, że jest już późne południe i góra daje cień, bo chyba by tej relacji nie było…. Wchodzimy przez bramkę, nie zgubiliśmy się…
Obrazek

…i w końcu jestem prawie u celu… mijamy księgę do wpisów, ale nie ma już wolnych stron i nie ma długopisu.. No długopis to do jaskini nie zabrałam….
Stajemy w wejściu… No wysoko jesteśmy…
Obrazek

A za plecami mamy największy ze stalagmitów…. Z prawej strony siedzi Pani przy stoliku ze świeczkami i książkami i broszurami i informuje nas, że wejście jest płatne, 2 eur za rodzinkę…
Obrazek

Pierwsze kroki kierujemy ku małej kaplicy wydrążonej w skale…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaskinia jest nieoświetlona, ale my przygotowani jesteśmy na to i syn używa latarki w komórce, a Pan M. ma naszą samochodową latarkę-czołówkę…. I dzięki temu będziemy mogli zajrzeć w każdą dziurę… Oglądamy stalaktyty i stalagmity, które tu są, ale nie są one jakieś spektakularne i wielu ich także nie ma.. Ciekawsza jest już Jaskinia Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym, a ona jakaś extra nie jest…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I w sumie to tyle z tej jaskini… Jeszcze ostatni rzut okiem…
Obrazek

…i schodzimy w dół. W samej jaskini byliśmy 12 min., wraz z wejściem i zejściem ok. 30 min. Czy warto :?: Specjalnie jechać to nie, a jak po drodze i jest czas to można zajrzeć….
Ostatnio edytowano 11.03.2018 21:38 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.01.2018 02:34

piekara114 napisał(a):Nic nie wcięło... tam było tak smętnie, że nie było czemu zdjęcia zrobić....
Ale za raz kolejny pitstop :mrgreen:


Pitstop potrzebny jest jak powietrze 8)

Każdą jaskinię zobaczyć warto . W Górach Bukowych odwiedziłem jaskinię ( cała wizyta zajęła około 5 min. ) , takie "nic ciekawego" , było trochę śmiechu i poszliśmy szukać następnej , ale potem gdy poszperałem w necie okazało się , że pełna jest śladów zamieszkiwania przez przodków człowieka już ok. 150 tysięcy lat temu


Pozdrawiam
Piotr
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 14:35

Jaskinia fajna, nawet jak nieciekawa, to i tak ciekawsza od tego klasztoru (gdzie kotów nie karmią) ..
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 14:53

Jaskinie zawsze warto, ale nie do każdej za wszelką cenę, bo można sie rozczarować...

Buber: to Monastyr Chrisoskalitissa aż tak nieciekawy? Ale widoczki ładne stamtąd w relacjach widziałam....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone