Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.12.2017 09:49

piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....

Σιγά, σιγά ... powoli myślę o tym kierunku, więc zbieram informacje. :)
Chętnie skorzystam z zaproszenia. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 09:54

tiwa napisał(a):Wstęp super. Od razu wszystko wiadomo i nie trzeba się domyślać :D .
Cieszę się, że się spodobało :D

Katerina napisał(a):Byłam na Teneryfie w styczniu - przylecieliśmy w Sylwestra - przez 2 tygodnie był upał, lub parówka, nawet wieczorem. Jedynym problemem było zjawisko zwane kalimą - nawiewanie piachu z Sahary (...)
O problemach z tym piachem też czytałam. W styczniu to na północy Ten. podobno właśnie dość często pada, choć jest ciepło....

Buber napisał(a):Lubię dobrze zaplanowane wypady ... tym chętniej zasiadam :D .
Sporo przestrzeni dookoła mnie było, więc wybierz sobie miejsce i siadaj wygodnie :D

gusia-s napisał(a):I ja się melduję :)

tony montana napisał(a):Ja chętnie :)

Darkos napisał(a):Jestem i zasiadam.
Drugi rząd to też dobry widok.
Fajnie Was tu widzieć :D

Darkos napisał(a):Ja o Krecie zawsze myślałem--> razem z własnym autem, a to podnosi koszty.
Popatrzę, poczytam może trzeba zmienić kryteria.
No właśnie samochód.... dla mnie też nie do pomyślenia było jak jechać bez samochodu, ale przed i po sezonie na prawdę warto pomyśleć o samolocie i aucie na miejscu, wtedy koszt jest rozsądny... (jednak w sezonie to własny samochód)... Mam porównanie, bo jak pisałam we wrześniu (pierwsze 2 tyg. byli Rodzice). Ich auto (gr A) na 4 dni z podstawieniem pod hotel kosztował 120 EUR + 65 zł rezerwacja (polski pośrednik, a w razie problemów sprawę z PL załatwiasz i im to pasowało) i to była jedna z najtańszych opcji. Rezerwacja w lipcu i sporo aut było niedostępnych. My samochód z gr.B i cena 100 EUR za tydzień. Obie rezerwacje z pełnym ubezpieczeniem....
Przy objazdówce to w 2 tygodnie można sporo na wyspie zobaczyć, a już must see na pewno się odwiedzi...

krakusowa napisał(a):a zmęczona jestem.... "nicnierobieniem" :lool: :la:
:lol: :lol: To tu też się trochę zmęczysz, bo to wkońcu wakacje w rytmie σιγά, σιγά.... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 09:55

Roxi napisał(a):No to zobaczymy co i jak na tej Krecie. ;)
Przyda się trochę styczniowego ocieplenia klimatu. :mrgreen:

Ciepło będzie, choć nie każdego dnia, jednak byliśmy końcem października.... U mnie dziś zaskoczenie i śnieg za oknem 8O 8O

walp napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....

Σιγά, σιγά ... powoli myślę o tym kierunku, więc zbieram informacje. :)
Chętnie skorzystam z zaproszenia. :wink:

Zapraszam, warto pomyśleć, zwłaszcza na okres wrzesień/październik....

Czemu przed wgraniem postu nie pojawia mi się informacja, że ktoś w między czasie umieścił post??
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 29.12.2017 10:07

Oooo, już trzecia strona, jestem i oczekuję ciepełka :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 10:15

renatalato napisał(a):Oooo, już trzecia strona, jestem i oczekuję ciepełka :lol:

Może i 3 strona, ale jeszcze do samolotu nie wsiedliśmy :D :D Ciepłeka trochę będzie
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.12.2017 10:31

piekara114 napisał(a):
renatalato napisał(a):Oooo, już trzecia strona, jestem i oczekuję ciepełka :lol:

Może i 3 strona, ale jeszcze do samolotu nie wsiedliśmy :D :D

No właśnie :roll: ,
jak zwykle się lenisz ... :smo:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 29.12.2017 11:59

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):
renatalato napisał(a):Oooo, już trzecia strona, jestem i oczekuję ciepełka :lol:

Może i 3 strona, ale jeszcze do samolotu nie wsiedliśmy :D :D

No właśnie :roll: ,
jak zwykle się lenisz ... :smo:


A samolot czekał nie będzie :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.12.2017 12:22

Czasem przychodzi mi myśl, żeby wrócić na Kretę i spędzić tam jeszcze tydzień. Może Twoja relacja przybliży mnie do ostatecznej decyzji :smo: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 12:24

To Wam zdradzę, że na ten samolot to my musieliśmy czekać... :mrgreen: :mrgreen:

Popołudniu będzie kolejny odcinek...ale nie obiecuję, że już ten z samolotu :mrgreen:

marze_na napisał(a):Czasem przychodzi mi myśl, żeby wrócić na Kretę i spędzić tam jeszcze tydzień. Może Twoja relacja przybliży mnie do ostatecznej decyzji :smo: .
Koniecznie musisz wrócić... we wrześniu tak myślę.... Wiem, że ty byłaś we wschodniej części, a my się trzymaliśmy na zachód od linii od Retymno w dół....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.12.2017 12:35

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Czasem przychodzi mi myśl, żeby wrócić na Kretę i spędzić tam jeszcze tydzień. Może Twoja relacja przybliży mnie do ostatecznej decyzji :smo: .
Koniecznie musisz wrócić... we wrześniu tak myślę.... Wiem, że ty byłaś we wschodniej części, a my się trzymaliśmy na zachód od linii od Retymno w dół....

Myślę raczej o maju.
Został nam do objechania sam zachodni skraj wyspy, od linii Chania - wąwóz Samaria czyli przede wszystkim boskie Balos, Flasarna i Elafonisi. I może wąwozem Imbros bym się jeszcze przespacerowała :).
Tak więc kuś Beata, kuś :oczko_usmiech: .
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 29.12.2017 14:04

Jak jest jeszcze miejsce to chętnie się dosiądę :)
Kreta jest w moich planach na przyszłość, więc będę uważnie rejestrował wydarzenia w tej relacji 8)

pozdrawiam,
M
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 19:13

marze_na napisał(a):Myślę raczej o maju.
Został nam do objechania sam zachodni skraj wyspy, od linii Chania - wąwóz Samaria czyli przede wszystkim boskie Balos, Flasarna i Elafonisi. I może wąwozem Imbros bym się jeszcze przespacerowała :).
Tak więc kuś Beata, kuś :oczko_usmiech: .

Maj to długie dni, wrzesień owoce i ciepłe morze... trudny wybór..... Coś co chciałabyś zobaczyć u mnie będzie...

Mikeee napisał(a):Jak jest jeszcze miejsce to chętnie się dosiądę :)
Kreta jest w moich planach na przyszłość, więc będę uważnie rejestrował wydarzenia w tej relacji 8)

Zapraszam serdecznie :D Plany trzeba realizować, a te kreteńskie w szczególności :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 19:21

Kreteńskie must see

To czas na ustalenie co będziemy zwiedzać…..

Kreta nie jest małą wyspą, więc trzeba podjąć decyzję… Końcem października liczymy jeszcze na plażowanie i kąpiele morskie, ale co nie co też chcemy zobaczyć, ale nie spędzać po kilka godzin w samochodzie. Must see na Krecie jest bardzo dużo, no ale wszystkiego nie zobaczymy, wiadomo….
Obrazek
Mapka ze strony http://www.knossos.pl

Dzielimy wyspę pionową linią od Retymno w dół i to co po lewej stronie jest szansa na zobaczenie…

Najważniejszy zabytek na Krecie to Pałac w Knossos – tu sporo się wahamy, bo daleko i za ustalona linią, ale jednak to ważne miejsce, ale archeolog trochę sobie tam zaszalał… Rodzice przesyłają zdjęcia z Pałacu z opinią, że lekko są rozczarowani tym miejscem mając z pamięci Rzym... To Knossos zastępują u nas wykopaliska w Fajstos wraz z Matalą….

Powstaje wstępny plan, ale szczegóły będziemy dopasowywać na miejscu w zależności od pogody….
Bardzo pomocne przy planowaniu są oczywiście relacje Tonego (1 i 2) i MARK1 (nocleg w naszej okolicy), ale one są z pełni sezonu, a to oczywiście inne warunki) i dla mnie najlepsza z najlepszych relacja Dangol, zarówno ta z 2015 r. jak i ta kaloszowa…..
W relacji Franza w sumie to nic dla siebie nie znalazłam… a tegoroczna Bubera pojawia się jak już mam dość mocno rozplanowane co i jak, podobnie jak relacja margaret-ki

Pan M. nawet wyłapuję, że u Danusi już 2 lata wcześniej pisałam:
piekara114 napisał(a):Ta plaża w Frangokastello i pustki tak mi się spodobały, że już myślę, o kupnie biletów na koniec września i pierwszy wypad na Kręte na 5/6 dni... Super.

Trochę później i inny rok, ale bilety kupione :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przy okazji kilka linków, które przy planowaniu pobytu na Krecie mogą być bardzo pomocne:
http://www.cretanbeaches.com/en/
http://www.crete.pl
http://www.explorecrete.com
http://grecja.iq24.pl/default.asp?grupa=97778
http://www.gokreta.pl/
http://kreta.muwit.pl/
http://romancewithcrete.blogspot.com/
https://www.seatemperature.org/europe/g ... ctober.htm

No właśnie pogoda….
Wg statystyk powinno być ciepło, a średnio w październiku są 4 dni deszczowe… Prognozy pokazują załamanie na środę (deszcz), a w kolejnych dniach pokazuje, że oprócz śniegu wszystko w tej pogodzie może być: i cały tydzień piękne słońce i 6 dni deszczu… Co ma być to będzie, najwyżej więcej muzeów pozwiedzamy :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 09.01.2018 14:15 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.12.2017 19:29

Dobrze, że jeszcze do samolotu nie wsiedliśmy, bo przynajmniej zdążyłam :) Ale miałaś ilość tych wakacyjnych pomysłów 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2017 19:37

Cześć. Choć jedna zadowolona, że jeszcze się od ziemi nie oderwaliśmy :mrgreen: Lepiej mieć więcej pomysłów i wybierać, niż ich nie mieć.... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone