Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy znajdziemy Bračną duszę? Relacja na żywo 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andy1959
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy1959 » 17.06.2017 20:48

Twoja relacja przypomniała mi pobyt w Murvicy w 2010 .
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.06.2017 21:37

dids76 napisał(a):...będę szukał białych kapeluszy :mrgreen:



:D Mariusz, mam nadzieję, że my się spotkamy nawet bez białego kapelusza...

Malwina świetnie relacjonujesz na żywo, miło się czyta, słucha i ogląda...
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 17.06.2017 22:11

andrzej29 napisał(a):Witaj

Zasiadam do grona czytających relacje i czekam na dalszy etap Waszego urlopu.

Pozdrawiam.

:papa:
Habanero napisał(a):
AdamZ napisał(a):Muszę zatem zmienić nakrycie głowy żeby Autorki nie stresować :) A pomacham niezobowiązująco :mrgreen:
Malvka napisał(a):Może zamiast się wypatrywać zrobimy spotkanie na Chorwackim szczycie :D

Z tym spotkaniem na Vidowej to całkiem ciekawy pomysł, zgadamy się może jak Habanero dopłynie :hut:

Jestem za, poczekajcie na nas :P

OK! Tylko się spiesz :)
tyniolek napisał(a):Łoooo, ale miejscówa 8) Piękny widok z tarasu :hearts:

Siadam tam z Wami ;)
janka.mik. napisał(a):Niezły apartament z fajnym widokiem :wink:
borsalino4 napisał(a):widok z tarasu przepiekny:)

Boski!
dids76 napisał(a):Już nie mogę się doczekać :!: Za tydzień będę siedział po drugiej stronie wyspy. No i będę szukał białych kapeluszy :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Jakby co to ja bez kapelusza ale z psem i owszem :oczko_usmiech: :mrgreen:

:hut: :hut:
karin74 napisał(a):Oleju ...już czwarta strona....chyba już nie ma miejsc....ale mam krzeselko i usiade z boku..... cudny widok z okna....super:-)
Pozdrawiam serdecznie, ja już też zaczęłam odliczać....3 lipca tuż, tuż

Miejsce zawsze się znajdzie :) Zapraszam :)
wiolek_lp napisał(a):eeeehhh no to teraz zazdrość mnie zeżarła :twisted: Cudnie macie :hearts: :hearts:
I dzięki za rady odnośnie promu :oczko_usmiech:

Wy tu odliczacie tydzień, dwa a u mnie całe 2 miesiące, no poprostu koszmar ...
Ciekawe czy w naszym terminie ktoś z cromaniaków będzie na Brać :?:

Ps. Można prosić namiar na apartman, nazwę czy cokolwiek ? Może kiedyś się przyda bo widok z tarasu najlepszy :)

Zleci szybko i wtedy my wszyscy będziemy Ci zazdrościć :cry:
Namiary prześlę :)
Nemhain napisał(a):Jeszcze 6 tygodni, co prawda będzie Pag, ale już nie mogę się doczekać :D

Wiem jak to jest odliczać dni :D
andy1959 napisał(a):Twoja relacja przypomniała mi pobyt w Murvicy w 2010 .

Cieszę się, mam nadzieje, że same dobre wspomnienia :)
majeczka napisał(a):
dids76 napisał(a):...będę szukał białych kapeluszy :mrgreen:



:D Mariusz, mam nadzieję, że my się spotkamy nawet bez białego kapelusza...

Malwina świetnie relacjonujesz na żywo, miło się czyta, słucha i ogląda...

Dziękuję :oops:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 22:17

A te kapelusze to nakrycie głowy czy do zakrycia czegoś innego :):):)
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 17.06.2017 23:21

Dzień II

Ranek... godzina 5:00. Gdzie ja jestem? Co to za miejsce? Pierwsze chwile po przebudzeniu są takie nierealne. Mija chwila i myślę:
- Mam nadzieje, że mi się to nie śni, że to nie sen w grudniową noc. Szum morza rozwiewa wszelkie wątpliwości. Jestem tu :) :)
Zasypiam ponownie i budzimy się około 9:00. Dzisiaj odpoczywamy od auta, przystosowujemy się do nowej sytuacji. Głowa próbuje się odprężyć, pierwszy dzień jest senny, cudownie leniwy.
Idziemy do Sutivanu ma małe zakupy, ale najpierw przystanek w kawiarni nad brzegiem morza :) Popijamy cappucino. Jest pięknie, wietrznie, bajecznie.
Zamawiamy drugą kawę, tym razem prosimy o większą, piesek się wygrzewa, wszyscy się odprężają, a ja nasycam się tym widokiem, chłonę jak gąbka wodę.
20170617_094615.jpg

20170617_094650.jpg

W Studenacu kupujemy kilka produktów, w pekarze burka z serem, obok starsza Pani sprzedaje figi, zaopatrujemy się w makatki na plaże i pomału wracamy. Zeszło nam trochę czasu w tym porannym sielankowym nastroju.
Jest bardzo ciepło, wiatr rozwiał poranne chmury, zatrzymujemy się na chwilę w cieniu drzew na plaży, zajadamy burka :)
20170617_224951.jpg

Po powrocie czas się rozpakować na dobre i zrobić śniadanie.
20170617_225019.jpg

Na tarasie smakuje wyjątkowo dobrze.
Taras jest wspaniały, skierowany na północny-zachód, więc można korzystać z niego przez cały dzień. W zasadzie jest nam tak dobrze, że oddajemy się lekturze, ja piszę. Odpoczywamy spoglądając na morze.
W południe postanawiamy przejechać się rowerami (w cenie pokoju) i zobaczyć, co kryje się na prawo i na lewo. Jedziemy dopóki nie kończy się asfalt. Rowery są typowo miejskie, więc na żwirową drogę się nie nadają. Jedziemy w drugą stronę, mijamy piękne posiadłości z basenami. Echh może kiedyś... kto wie, najważniejsze mieć cel.
20170617_225222.jpg

Na koniec rowerowej wyprawy spotykamy AdamaZ (bez białego kapelusza ) :lol: Jak miło :) Pozdrawiamy! :papa: :hut:
Wracamy do domu, szybkie odświeżenie i idziemy już z Samarą na kolacje. Tym razem padło na konobę Bokuncin. Zamawiamy wino i grillowanego kurczaka z warzywami i sosami. Jedzonko bardzo dobre.
20170617_225453.jpg

20170617_225521.jpg

20170617_194653.jpg

Nagle zerwał się bardzo mocny wiatr. Zabrał lekkie przedmioty ze stołu, na morzu pojawiły się bałwany, łodzie w zatoce bujają się na falach. Pora uciekać i pospacerować wśród budynków. Kupujmey lody o smaku delicji i napolitanki ( chyba... w każdym razie o smaku wafelka) i spacerujemy, mijamy klimatyczne stare domy, wiele jest opuszczonych, zaglądam nieśmiało do środka zawsze mnie ciekawi jak żyją tu ludzie :)
Czas wracać do domu. Wiatr chce urwać głowę, morze wygląda groźnie, ale również intrygująco. Psu pasuje taka pogoda, wesoło podskakuje i z ciekawością spogląda na fale.
20170617_211257.jpg

20170617_225624.jpg

Docieramy do apartamentu i popijając kupioną wczoraj domową wiśnióweczkę czytamy, piszemy... Odruchowo spoglądam w lustro i własnym oczom nie wierze... Jaka jestem czerwona, kiedy to się stało? To przyjaciel wiatr zostawił swoje znamię na mojej niczego nie świadomej skórze... no ładnie, od jutra kremik nawet jak nie czuć, że słońce grzeje :)
A tym czasem laku noć :)
Ostatnio edytowano 03.09.2017 22:49 przez Malvka, łącznie edytowano 4 razy
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 17.06.2017 23:41

30 eurasów, mieszkanko widac fajne, rowery dają...
Gdzies znalazła taką okazję? :)
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 18.06.2017 00:04

borsalino4 napisał(a):30 eurasów, mieszkanko widac fajne, rowery dają...
Gdzies znalazła taką okazję? :)

Mieszkanko fajne i rowery są, ale o 30 euro nie było mowy :D Tak dobrze nie ma, ale znalazłam oczywiście w internetach :lol:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.06.2017 00:08

Ależ ja Wam zazdroszczę! :hearts:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2017 00:09

:D :D :D Jeśli burka zajadasz przy Waszym domku, to będziemy sąsiadami :D :D :D
Nasza kwatera od 1 lipca jest tu https://www.google.pl/maps/@43.388128,1 ... 312!8i6656
Piękne fotki :papa:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 18.06.2017 00:31

Habanero napisał(a)::D :D :D Jeśli burka zajadasz przy Waszym domku, to będziemy sąsiadami :D :D :D
Nasza kwatera od 1 lipca jest tu https://www.google.pl/maps/@43.388128,1 ... 312!8i6656
Piękne fotki :papa:

Echh my jesteśmy do końca czerwca :( Burka nie jedliśmy bezpośrednio pod domem, ale mieszkamy 200 metrów dalej :)
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 18.06.2017 09:14

Malvka napisał(a):Na koniec rowerowej wyprawy spotykamy AdamaZ (bez białego kapelusza ) :lol: Jak miło :) Pozdrawiamy! :papa: :hut:
Wzajemnie pozdrawiamy :) Pomarańczowa bejsbolówka jednak nie zapewnia anonimowości :oczko_usmiech: tym bardziej że żona nie mogła się powstrzymać od pogłaskania Waszej towarzyskiej suni. (szpiegiem to już chyba nie zostanę bo ukrywanie mi słabo wychodzi). Wieje rzeczywiście dość solidnie i tu przy okazji przestrzegam przed opalaniem na własnym przykładzie. Wczoraj przy podobnym wietrze zażyłem pierwszego delikatnego opalania w tym sezonie. Wystarczyła godzina opieku i skończyło się moim pierwszym w życiu udarem. Człek coraz starszy i coraz mniej mądry widać :| Zatem jeśli nie marzycie o nocy spędzanej w owinięciu mokrymi ręcznikami to nie polecam opalania bo w wersji z nadmuchem słoneczko działa jak piekarnik z termoobiegiem (zdradliwa bestia :) )
Zanęciłaś nas owocami z mini targu, lecę sprawdzić co u starszej pani zostało do zjedzenia :hut:
Udanego dnia życzymy :papa:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.06.2017 09:33

Relację śledzę z wypiekami na twarzy,a to dlatego,że Brać w zeszłym roku nas zachwyciła,a dwa,że Sutivanu nie zobaczyliśmy.
Piesek jaki grzeczny śpi w swoim legowisku,dobrze zniósł podróż?
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 18.06.2017 12:13

AdamZ napisał(a):
Malvka napisał(a):Na koniec rowerowej wyprawy spotykamy AdamaZ (bez białego kapelusza ) :lol: Jak miło :) Pozdrawiamy! :papa: :hut:
Wzajemnie pozdrawiamy :) Pomarańczowa bejsbolówka jednak nie zapewnia anonimowości :oczko_usmiech: tym bardziej że żona nie mogła się powstrzymać od pogłaskania Waszej towarzyskiej suni. (szpiegiem to już chyba nie zostanę bo ukrywanie mi słabo wychodzi). Wieje rzeczywiście dość solidnie i tu przy okazji przestrzegam przed opalaniem na własnym przykładzie. Wczoraj przy podobnym wietrze zażyłem pierwszego delikatnego opalania w tym sezonie. Wystarczyła godzina opieku i skończyło się moim pierwszym w życiu udarem. Człek coraz starszy i coraz mniej mądry widać :| Zatem jeśli nie marzycie o nocy spędzanej w owinięciu mokrymi ręcznikami to nie polecam opalania bo w wersji z nadmuchem słoneczko działa jak piekarnik z termoobiegiem (zdradliwa bestia :) )
Zanęciłaś nas owocami z mini targu, lecę sprawdzić co u starszej pani zostało do zjedzenia :hut:
Udanego dnia życzymy :papa:

O matko! Współczuję i biorę to za przestrogę!
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 18.06.2017 12:16

loverosa napisał(a):Relację śledzę z wypiekami na twarzy,a to dlatego,że Brać w zeszłym roku nas zachwyciła,a dwa,że Sutivanu nie zobaczyliśmy.
Piesek jaki grzeczny śpi w swoim legowisku,dobrze zniósł podróż?

Miło mi, polecam nadrobić zwiedzanie Sutivanu :)
Piesek jest ogólnie bardzo grzeczny. Całą podróż śpi, towarzyski, spokojny, idealny kompan podróży :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2017 13:31

AdamZ napisał(a):Wieje rzeczywiście dość solidnie i tu przy okazji przestrzegam przed opalaniem na własnym przykładzie. Wczoraj przy podobnym wietrze zażyłem pierwszego delikatnego opalania w tym sezonie. Wystarczyła godzina opieku i skończyło się moim pierwszym w życiu udarem.

Mam nadzieję, że już jest lepiej. Dzięki, że przypomniałeś, jak wiatr może uśpić naszą czujność. Kuruj się i dochodź szybko do zdrowia.
Pozdrawiamy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy znajdziemy Bračną duszę? Relacja na żywo 2017 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone