Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy wy śpicie?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
violetta
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.07.2005
czy wy śpicie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) violetta » 12.07.2005 23:00

od 2 miesięcy szukam wiadomości z czym za ile i nikt nie chce nic powiedzieć a ja jadę 2 sierpnia co jeszcze mam zrobić ?
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 12.07.2005 23:29

może poczytaj forum ;-) skorzystaj również z opcji SZUKAJ ;-)
można znaleźć naprawdę dużo :-)

pozdrawiam i głowa do góry ;-) będzie dobrze!
violetta
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.07.2005
to ja zagubiona

Nieprzeczytany postnapisał(a) violetta » 12.07.2005 23:52

nie umiem znaleźć się na tej stronie odkryłam ją dzisiaj a poza tym nie jestem mocna w kompie a potrzebna mi pomoc bo jadę w świat do chorwacji chcesz mi pomóc?
violetta
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.07.2005
jak tu się połapać

Nieprzeczytany postnapisał(a) violetta » 13.07.2005 00:01

[quote="WoYo"]może poczytaj forum ;-) skorzystaj również z opcji SZUKAJ ;-)
można znaleźć naprawdę dużo :-)

pozdrawiam i głowa do góry ;-) będzie dobrze![/quote]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: to ja zagubiona

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.07.2005 00:18

violetta napisał(a):nie umiem znaleźć się na tej stronie odkryłam ją dzisiaj a poza tym nie jestem mocna w kompie a potrzebna mi pomoc bo jadę w świat do chorwacji chcesz mi pomóc?



Nad swoim pierwszym postem zobaczysz napis szukaj naciśnij na niego myszką, otworzy Ci się strona i w odpowiednią rubrykę wpisz słowo, którego szukasz np." Baska Voda " może "winiety". Naciśnij szukaj i wyświetlą Ci się posty gdzie wymienione były te przykładowe nazwy.
Violetta spoko i bez nerwów :wink: . Jak tam nic nie znajdziesz to zapytaj jeszcze raz. A o tej porze już śpimy - przynajmniej ja już idę.


Pozdrawiam :wink:
romanroman1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 06.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanroman1 » 13.07.2005 02:40

Na pewno coś znajdziesz a jeśli to będzie mało, to spróbuj sprecyzować pytanie, problem. Co właściwie chcesz wiedzieć?
jolka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolka » 13.07.2005 08:34

Cześć
Nie sprecyzowałaś pyatnia, więc napiszę co najważniejsze.
1. Druk E111 z NFZ na kraje UE, Chorwacja ma podpisana z Polską umowę w zakresie leczenia, oprócz tego mozesz wykupić ubezpieczenie dodatkowe.
2. Zakup winietek, możesz kupić w PZM-cie lub w biurze firmy ubezpieczeniowej np. Wartcie. Czechy za 15 dni ok. 41 zł, Austria 2 x 41 zł, bo jedna wazna 10 dni, w Słoweni, płacisz 0,80 euro na bramce, w Chorwacji tez płacisz na bramkach. Nie wiem gdzie jedziesz, dlatego nie podaję cen.
3. Zaopatrz sie w Polsce w konserwy, paczkowaną wędlinę, makarony, napoje, sery, mięso ( możesz upiec, powekować w słoiki) bo w Cro te produkty są drogie.
Ceny w Cro;
ichniejsze napoje 5-7 kun
cola, fanta 11 - 12 kun
chleb ok. 5 kun
mleko ok. 5 kun
owoce i warzywa nie sa drogie
ryby tak, za wyjątkiem świeżego węgorza ( kupuje na targu w Szybeniku, ok. 20 - 30 kun za kilogram)
4. Euro wymieniam pierwszy raz zaraz na granicy Chorwackiej, kantor czynny calą dobę ale pobierają prowizje, więc wymieniam tyle, żeby starczyło na autostrady i pierwsze zakupy, potem wymieniam w kantorze w Szybeniku.
Jesli masz jesze jakieś pytania , odpowiem.
Pozdrawiam. :)
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004
Re: to ja zagubiona

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 13.07.2005 11:15

violetta napisał(a):nie umiem znaleźć się na tej stronie odkryłam ją dzisiaj a poza tym nie jestem mocna w kompie a potrzebna mi pomoc bo jadę w świat do chorwacji chcesz mi pomóc?


pomogę ja, pomogą wszyscy ;-)
asiagisz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiagisz » 13.07.2005 13:27

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
na stronie NFZ nic nie jest napisane jakoby w chorwacji mamy darmowe leczenie
jolka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 13.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolka » 13.07.2005 14:12

Dzwoniłam do Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej i tam uzyskałam informację, ze Polska ma z Chorwcją podpisaną umowę w zakresie leczenia, oczywiście tylko w nagłych przypadkach. Trzeba mieć dokument opłacania składek i paszport.
asiagisz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiagisz » 13.07.2005 14:23

ja tam jakos nie ufam nfz :( poza tym wyczytalam na ich stronach ze
"Formularz E 111 nie zapewnia pokrycia przez NFZ kosztów transportu medycznego do Polski oraz opłat za świadczenia zdrowotne, obowiązujących w większości państw. Aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia."
wiec moim zdaniem szkoda zachodu z tymi wszystkimi drukami E111 i zaswiadczeniami skoro i tak sa uslugi za ktore sami musimy zaplacic, niestety
Betty
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.07.2005
Re: to ja zagubiona

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betty » 14.07.2005 14:18

Nad swoim pierwszym postem zobaczysz napis szukaj naciśnij na niego myszką, otworzy Ci się strona i w odpowiednią rubrykę wpisz słowo, którego szukasz np." Baska Voda " może "winiety". Naciśnij szukaj i wyświetlą Ci się posty gdzie wymienione były te przykładowe nazwy.
Violetta spoko i bez nerwów :wink: . Jak tam nic nie znajdziesz to zapytaj jeszcze raz. A o tej porze już śpimy - przynajmniej ja już idę.


Pozdrawiam :wink:[/quote]
DZIEKI ZA SUPER PODPOWIEDZ z wyszukiwarka!!!
Betty

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone