Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy wolno przewozić rowery w środku auta??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 21:12

FUX napisał(a):
jara napisał(a):hatchback, czyli takie krótkie kombi?

możesz przestać robić z siebie sprawnego inaczej?
Sprawdź, czy nie egzystujesz w innym stanie świadomości... :wink:


I tu mnie masz :lol: Nie, ale Wojtek nie podał o jakie auto chodzi, więc próbuję się wywiedzieć. Bo jeżeli to nie jest bus albo inny van, a nie jest, bo tam jest tyle miejsca, że by nie pytał, to dziwi mnie, a nawet przeraża, pomysł na podróż przez ponad tysiąc km z rowerami w środku, w osobowym aucie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.06.2014 21:14

Bocian napisał(a):
Calapula napisał(a):Niedawno ten temat był poruszany więc używając wyszukiwarki da radę coś znaleźć. Z tego co pamiętam to nie wolno. Wyjątkiem jest sytuacja gdy jedziemy sami w samochodzie osobowym, to możemy rower przewozić w miejscu tylnej kanapy. Trochę dziwnie to wygląda ale taką informację gdzieś już spotkałem. Ja na szczęście jeździłem do tej pory Peugeotem Partnerem ciężaróweczką i rowerek jechał w budzie.

Wolno pod warunkiem, że jedzie tylko jedn pasażer.

Gdyby tak było, nie było by to takie dziwne. Wolno pod warunkiem, że nie jedzie żaden pasażer, jedzie tylko kierowca.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.06.2014 21:16

W hb w dwie osoby, rowery dwa, ze zdemontowanymi kołami przednimi, da się przewieść.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 21:17

Calapula napisał(a):
Bocian napisał(a):
Calapula napisał(a):Niedawno ten temat był poruszany więc używając wyszukiwarki da radę coś znaleźć. Z tego co pamiętam to nie wolno. Wyjątkiem jest sytuacja gdy jedziemy sami w samochodzie osobowym, to możemy rower przewozić w miejscu tylnej kanapy. Trochę dziwnie to wygląda ale taką informację gdzieś już spotkałem. Ja na szczęście jeździłem do tej pory Peugeotem Partnerem ciężaróweczką i rowerek jechał w budzie.

Wolno pod warunkiem, że jedzie tylko jedn pasażer.

Gdyby tak było, nie było by to takie dziwne. Wolno pod warunkiem, że nie jedzie żaden pasażer, jedzie tylko kierowca.

Pasażer siedzi z prawej strony kierowcy, z przodu. Nie ma przeciwwskazań aby tam siedział jeśli tylna kanapa jest złożona.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 21:19

FUX napisał(a):W hb w dwie osoby, rowery dwa, ze zdemontowanymi kołami przednimi, da się przewieść.


Nie przemawia to do mnie, są jeszcze inne bagaże. Ale skoro się da, to mnie nic do tego :smo:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 21:21

jara napisał(a):
FUX napisał(a):W hb w dwie osoby, rowery dwa, ze zdemontowanymi kołami przednimi, da się przewieść.


Nie przemawia to do mnie, są jeszcze inne bagaże. Ale skoro się da, to mnie nic do tego :smo:

Woziłem tak rowery na wakacje nad polskie morze :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 21:25

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):
FUX napisał(a):W hb w dwie osoby, rowery dwa, ze zdemontowanymi kołami przednimi, da się przewieść.


Nie przemawia to do mnie, są jeszcze inne bagaże. Ale skoro się da, to mnie nic do tego :smo:

Woziłem tak rowery na wakacje nad polskie morze :)


Ale kurtki i czapki mieliście na Sobie :lol: , a nie jako bagaż.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 21:28

jara napisał(a):Ale kurtki i czapki mieliście na Sobie :lol: , a nie jako bagaż.

No :) A na walizkach siedzieliśmy zamiast na fotelach :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 01.06.2014 21:29

Bocian napisał(a):
jara napisał(a):Ale kurtki i czapki mieliście na Sobie :lol: , a nie jako bagaż.

No :) A na walizkach siedzieliśmy zamiast na fotelach :)


I na to przepisy pozwalają :roll: A na drapanie się za uchem - nie. Jak żyć?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.06.2014 21:35

Bocian napisał(a):...
Pasażer siedzi z prawej strony kierowcy, z przodu. Nie ma przeciwwskazań aby tam siedział jeśli tylna kanapa jest złożona.

Też nie mam na myśli tego, że pasażer siedzi na kolanach kierowcy w czasie jazdy. Przeciwwskazań to i może nie ma ale przepis zabraniający zabierania pasażera w takiej sytuacji gdy w miejscu złożonej kanapy wieziemy rower(y) istnieje i nie ważne gdzie siedzi ten pasażer.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2014 21:36

Calapula napisał(a):
Bocian napisał(a):...
Pasażer siedzi z prawej strony kierowcy, z przodu. Nie ma przeciwwskazań aby tam siedział jeśli tylna kanapa jest złożona.

Też nie mam na myśli tego, że pasażer siedzi na kolanach kierowcy w czasie jazdy. Przeciwwskazań to i może nie ma ale przepis zabraniający zabierania pasażera w takiej sytuacji gdy w miejscu złożonej kanapy wieziemy rower(y) istnieje i nie ważne gdzie siedzi ten pasażer.

Zacytuj ten przepis.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 01.06.2014 21:43

Bocian napisał(a):
Calapula napisał(a):
Bocian napisał(a):...
Pasażer siedzi z prawej strony kierowcy, z przodu. Nie ma przeciwwskazań aby tam siedział jeśli tylna kanapa jest złożona.

Też nie mam na myśli tego, że pasażer siedzi na kolanach kierowcy w czasie jazdy. Przeciwwskazań to i może nie ma ale przepis zabraniający zabierania pasażera w takiej sytuacji gdy w miejscu złożonej kanapy wieziemy rower(y) istnieje i nie ważne gdzie siedzi ten pasażer.

Zacytuj ten przepis.

Sytuacja była omawiana jakiś miesiąc temu w innym wątku. Można użyć wyszukiwarki, chwilowo nie mam na to czasu, idę spać. Utkwiło mi w pamięci najbardziej właśnie to, że dopuszczalne jest wożenie roweru z tyłu tylko wtedy gdy podróżujemy bez pasażerów. Nie pamiętam w których krajach tak jest, może we wszystkich po drodze a może tylko w Austrii? Z nimi zawsze są jakieś powikłania.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.06.2014 09:48

Obrazek

Przykład jak poprawnie i bezpiecznie można wozić rowery w środku auta.
Niestety to rozwiązanie dotyczy niedużej grupy pojazdów.

Bagażnik, który pokazuję zrobił mój syn w oparciu o konstrukcję Thule.

W wielu krajach nie wolno wozić nart LUZEM w środku auta, co innego gdy mamy fabryczny tunel. Nie wiem czy przepis mówi wyraźnie o nartach czy ogólnie o "jakimś" bagażu, gdyby był ogólny, można go bez problemu zinterpretować także na rowery.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2014 10:43

Dziadek Maciek napisał(a):W wielu krajach nie wolno wozić nart LUZEM w środku auta,

Moim zdaniem nie ma takiego przepisu w PL. Tak jak już pisałem ograniczeniem może być art. 66 PoRD.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 02.06.2014 10:52

Tak, takiego przepisu w PL nie ma, występuję on jednak w ... dokładnie nie wiem, wiem, że klienci mieli problemy w Austrii, Szwajcarii ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy wolno przewozić rowery w środku auta?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone