Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy warto jechać na bardzo krótko?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2012 14:37

petarda napisał(a):Myślelismy, żeby poczekac rok, ale co wtedy będzie? Mamy wątpliwości, dlatego zgłosiłam się z tematem.
A nastawiamy się.. na pochłonięcie tego co się da w 5 dni,aczkolwiek na spokojnie. A co do oczekiwań, to mi nie trzeba wiele. Nacieszyć oko, ugasić pragnienie i liznąć historii.

Dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi,bo nie mam się za bardzo kogo poradzić w tej sprawie. Choć decyzję podejmiemy sami, to dobrze usłyszeć zdanie innych, doświadczonych :)

Moim subiektywnym zdaniem, 5 dni to za krótko. Zanim załapiesz co , gdzie i jak, akurat się zaaklimatyzujesz i trzeba wyjeżdżać. I zostaje niedosyt. Moim zdaniem w 5 dni zrobisz dwie wycieczki, bo człowiek też chce się nacieszyć słońcem i plażą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.08.2012 16:21

petarda napisał(a):Myślelismy, żeby poczekac rok, ale co wtedy będzie? Mamy wątpliwości, dlatego zgłosiłam się z tematem.
A nastawiamy się.. na pochłonięcie tego co się da w 5 dni,aczkolwiek na spokojnie. A co do oczekiwań, to mi nie trzeba wiele. Nacieszyć oko, ugasić pragnienie i liznąć historii.

Dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi,bo nie mam się za bardzo kogo poradzić w tej sprawie. Choć decyzję podejmiemy sami, to dobrze usłyszeć zdanie innych, doświadczonych :)


Nie wiem skąd jedziecie i w jakim terminie.
Jeśli z południa Polski, to warto bo np. na Istrię tylko ok 1000 km.
Na Istrii będziecie mieli trzy w jednym: nacieszycie oko, pragnienie ugasicie istryjskim winem, historię liźniecie w Puli.
No i spędzicie cztery noći istarske :wink: :D
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 09.08.2012 18:15

Zawsze warto. Możecie wyjechać bardzo raniutko, śmigać 12 godz. samochodem i macie jeszcze kawałek dnia do podziwiania .:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 09.08.2012 19:09

Janusz Bajcer napisał(a):Nie wiem skąd jedziecie ...

Na podróż przeznaczają dwa z siedmiu dni.
Pięć na miejscu ...

Niektórzy na podróż przeznaczają 4-5 dni i też, na miejscu, spędzają 4-5,
więc chyba warto, na taki czas, się wybrać do Cro.

Rano pozwiedzać coś, od południa, jak się robi gorąco - poplażować,
po południu obiadek w jakiejś knajpce portowej i wieczorem spacer brzegiem morza ...

I tak przez pięć dni ... :?

Nudne ...




... ale przyjemne ;)
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 09.08.2012 19:16

Warto! mój pierwszy wyjazd był na 5 dni, kolizja drogowa spowodowała taki wyjazd.W sobote odebrałem samochód z warsztatu, a w niedziele pośmigałem do Senji.Suma sumarów wylądowaliśmy w Starigrad Paklenica.Zawsze można na wyspie Krk wylądować lub bliżej w Crikvenica.Pakować się i jazda :D
Andrzej_Krak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 23.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej_Krak » 09.08.2012 20:24

ADAMO_16 napisał(a):Warto! mój pierwszy wyjazd był na 5 dni.......Zawsze można na wyspie Krk wylądować. Pakować się i jazda :D

A na Krku jest pięknie i w samym Krku również :D Polecam
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 09.08.2012 21:31

Warto, warto - choćby na te 5 dni. Próbujcie bliżej, np. wyspa Krk. Miłych wrażeń :D
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 09.08.2012 21:50

Warto, warto!

W czerwcu skoczyliśmy na weekend na Istrię....
Z Warszawy po pracy w piątek, w Medulinie byliśmy w sobotę o 5.30 rano.
Ponton na wodę, szybkie formalności portowo-apartamentowe i na wodę. Niedziela, poniedziałek też na wodzie.
We wtorek o 6 start - o 21 byliśmy w domu.
Generalnie dla 24 godzin (3 dni mniej więcej 9-17) na łódce spędziliśmy 30 godzin w podróży. :-) Było warto!!
Wakacje w Dalmacji, to chociaż na ten momencik była Istria...Warto!

Pozdrawiam,
Aśka
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.08.2012 21:53

asikx&rafikx napisał(a):Wakacje w Dalmacji, to chociaż na ten momencik była Istria...Warto!
Aśka

Aśka, weź pod uwagę, że w zapasie z Rafałem mieliście Dalmację. Tak to ja mógłbym i na 3 dni pojechać :)
petarda
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) petarda » 09.08.2012 22:04

tygrysek0038 napisał(a):Nie wiem, czy bierzecie to pod uwagę, ale może warto samolotem?

nie braliśmy, ale obczaję loty z najbliższych lotnisk, thx.

Janusz Bajcer napisał(a):
petarda napisał(a):Myślelismy, żeby poczekac rok, ale co wtedy będzie? Mamy wątpliwości, dlatego zgłosiłam się z tematem.
A nastawiamy się.. na pochłonięcie tego co się da w 5 dni,aczkolwiek na spokojnie. A co do oczekiwań, to mi nie trzeba wiele. Nacieszyć oko, ugasić pragnienie i liznąć historii.

Dziękuję za wszystkie Wasze wypowiedzi,bo nie mam się za bardzo kogo poradzić w tej sprawie. Choć decyzję podejmiemy sami, to dobrze usłyszeć zdanie innych, doświadczonych :)


Nie wiem skąd jedziecie i w jakim terminie.
Jeśli z południa Polski, to warto bo np. na Istrię tylko ok 1000 km.
Na Istrii będziecie mieli trzy w jednym: nacieszycie oko, pragnienie ugasicie istryjskim winem, historię liźniecie w Puli.
No i spędzicie cztery noći istarske :wink: :D

Jesteśmy z Zielonej Góry, lubuskie :) nie tak źle. Dziękuję za rady
asikx&rafikx
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx&rafikx » 09.08.2012 22:04

:D :D :D
Mój fijoł tak się nasila, że nie wiem czy gdybyśmy nie mieli w zapasie Dalmacji to nie pchało by mnie jeszce bardziej....
Tego się nie leczy?

W 2010 spędziliśmy planowo 2 tygodnie wakacji w Toskanii, nocleg tranzytowy powrotny mieliśmy.... w Medulinie....,
przedłużyliśmy do 3ech :D :D a potem jeszcze w sierpniu na szybko pojechaliśmy na tydzień na Krk.
Może ja nie powinnam ludziom doradzać bo mam nieuleczalne, pogłębiające się skrzywienie. :D :D :D

Pozdrawiam,
Aśka
petarda
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) petarda » 09.08.2012 22:34

hehe :) każdy ma jakiegoś bzika, ludzie nakręceni dają pozytywną energię :)
zazdroszczę, pozdrawiam również
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 10.08.2012 10:03

witia napisał(a):Jedźcie :)
Ja bym się nie zastanawiał, a jestem duuużo starszy :wink:
Młodość, fantazja... jak szaleć to właśnie teraz. Zresztą, to wcale nie jest jakieś wielkie szaleństwo. W tym roku spotkaliśmy w hotelu małżeństwo z Polski z 16 letnim synem. Przyjechali też na 5 dni. Nie mieli więcej urlopu.
Pakujcie się i jedźcie :)


Witam,

Jak było na urlopie. Veli pozdrowione od Ciebie :)

A Losnji jak zwykle urocze, ludzi mnóstwo, po raz pierwszy od x lat musiałam w moich ulubionych knajpkach rezerwowac stolik na wieczór .
Ale jakby udało się jeszcze pod koniec sierpnia na kilka dni skoczyć nie wachałabym się nawet przez minutę.

A wracając od pytania osoby która zakładała temat - Warto !

Pozdrawiam
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 10.08.2012 12:59

Warto. W zeszłym roku, tak nie mogliśmy się doczekać wrześniowych wakacji,
że w lipcu pojechaliśmy na Istię tylko na dwie noce.
Było wspaniale. Choć oczywiście pięć dni byłoby jeszcze wspanialsze.
Moim zdaniem zawsze lepiej jechać, nawet na krótko, niż nie jechać wcale.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 10.08.2012 14:05

caipirinha napisał(a):
witia napisał(a):Jedźcie :)
Ja bym się nie zastanawiał, a jestem duuużo starszy :wink:
Młodość, fantazja... jak szaleć to właśnie teraz. Zresztą, to wcale nie jest jakieś wielkie szaleństwo. W tym roku spotkaliśmy w hotelu małżeństwo z Polski z 16 letnim synem. Przyjechali też na 5 dni. Nie mieli więcej urlopu.
Pakujcie się i jedźcie :)


Witam,

Jak było na urlopie. Veli pozdrowione od Ciebie :)

A Losnji jak zwykle urocze, ludzi mnóstwo, po raz pierwszy od x lat musiałam w moich ulubionych knajpkach rezerwowac stolik na wieczór .
Ale jakby udało się jeszcze pod koniec sierpnia na kilka dni skoczyć nie wachałabym się nawet przez minutę.

A wracając od pytania osoby która zakładała temat - Warto !

Pozdrawiam


Dziękuję za pozdrowienie mojej "perełki" :wink:
Było fajnie. Dziewięć dni na Korculi i nocleg tranzytowy w Plitvicach (przy okazji wizyta w Parku). W sumie 10 dni w Chorwacji. Wyjechałem tuż po weselu i wróciłem dzień przed następnym :)
Miał ten wyjazd jeszcze jeden plus - utwierdził mnie w przekonaniu, że moje "miejsce wakacyjne" to jednak Losinj :)
W przyszłym roku Veli od 9 do 23 lipca :) Może uda nam się spotkać?
A do założycielki tematu: gdybym był na waszym miejscu to już bym się pakował :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
czy warto jechać na bardzo krótko? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone