Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to prawda, że le[piej nie jechac do Chorwacji w wakacje.

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guard
Czy to prawda, że le[piej nie jechac do Chorwacji w wakacje.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guard » 01.03.2002 11:53

ponieważ:
1. jest za gorąco :!: ,
2. za dużo turystów z Zachodu :!: ,
3. za drogo :!: ,

Wybieram się po raz pierwszy w życiu do Chorwacji ale znajomy odradza mi STANOWCZO wyjazd w lipcy i sierpniu. Czy to prawda o czym on mówi ? Jaka jest Wasza opinia?

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi :D .
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Michał
Czy w wakacje?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał » 03.03.2002 20:45

Cześć nie wiem ile masz lat ale trzeba jedno stwierdzić iż duża ilość turystów to też urok, no chyba że jesteś w wieku emerytalnym i tłumy ci przeszkadzają.
Druga sprawa czyli upały , to między innymi dla nich się jedzie ,a przed słońcem jest dużo sposobów ochrony.
Trzecia to czy drogo , z całą pewnością taniej niż u nas w Łebie czy Ustce.

Naprawdę pierwszy raz spróbuj jechać w wakacje, a później sam ocenisz.

Pozdrowienia Michał.
Arek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.03.2002 15:35

Uważam, że warto jechać w wakacje. W końcu jedzie się między innymi dla pogody i tych upałów. Wystarczająco najeździłem się nas zimny polski Bałtyk, gdzie huśtawka pogody - jeśli nawet jest pogoda to na plaży można poleżeć max. do godz. 17. W Chorwacji po godz. 20 jest jeszcze bardzo ciepło, kąpiel to sama przyjemność. :oczko_usmiech: Arek
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002
Czy to prawda...?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 08.03.2002 21:48

Nieprawda! :)
Pozdrawiam
Smok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 31.01.2002
pewnie, że w wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smok » 11.03.2002 13:06

Na południe jedzie się po słońce, ciepłą wodę i święty spokój.
Słońca masz w wakacje najwięcej, wodę ciepłą na bank, no a święty spokój to w zależności od umiejętności organizacyjnych :wink: .
Dużo ludzi? Jeśli jedziesz szwendać się po miastach i zabytkach to wakacyjny natłok trochę przeszkadza. Ale Ty jedziesz na wakacje, jak mniemam trochę się wygrzać! Nad wodą jest spokojnie i zawsze można tak się usadowić by Ci nikt po głowie nie chodził.
Drogo? To zależy od zasobności portfela. Ceny są oczywiście wyższe - bo sezon, ale za to wszystko jest dostępne. I cenna uwaga poprzedników - nad zimnym polskim morzem kieszeń Ci tak samo wydrenują a może i nawet lepiej.
Reasumując. Lepiej latem ale jak już bardzo się boisz tłumów i cen to jedź w czerwcu lub we wrześniu.

Jadę w tym roku do Chorwacji dwa razy. Główny wyjazd oczywiście w wakacje. Po to porzecież są.
A jak chcesz wiedzieć, jak jest przed sezonem do dam znać po powrocie z majowego wypadu. Sam jestem ciekaw, jak będzie.
bonaso
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 31.01.2002
Czy to prawda...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaso » 22.03.2002 15:29

Moje zdanie na ten temat.

1. Czy jest za gorąco?
Zawsze wydawało mi się, że między innymi po to jeździ się na południe Europy, aby cieszyć się piękną pogodą. W nadmorskich miejscowościach upał nie jest dokuczliwy.

2. Czy jest za dużo turystów z Zachodu?
"Za dużo" to pojęcie względne. Jednemu nie przeszkadza tłum a inny może być niezadowolony z towarzystwa kilku osób.
Chorwacja to kraj, który przyciąga sporą liczbę turystów, ale mi osobiście nigdy towarzystwo innych nie przeszkadzało :)
Na Istrii jest faktycznie bardzo dużo turystów. Im dalej na południe tym spokojniej...

3. Czy jest za drogo?
W lipcu i sierpniu faktycznie ceny są nieco wyższe (szczególnie dotyczy to kwater).

Proponuję wyprawę w ostatnim tygodniu sierpnia. Ceny już zaczynają spadać, a nadal jest bajeczna pogoda.

Pozdrawiam i życzę udanego urlopu :D
romanb
Croentuzjasta
Posty: 479
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romanb » 27.03.2002 21:05

Twojemu znajomemu polecam w takim razie Islandię, tłoku tam pewnie nie ma, upały też chyba nie grożą a co do cen to się nie wypowiem, bo nie wiem.. Nie przejmuj się "dobrymi radami" i śmiało grzej na Chorwację.
Upały są jak najbardziej, ale tak jakby inne niż u nas... Człowiek się nie poci, po prostu powietrze jest suche i przeważnie wieje przyjemny wiaterek. Ceny "przyjemniejsze" niż na naszym wybrzeżu. No i chyba najważniejsze, tam nie ma komarów ani żadnych innych tego typu.... Oczywiście jest jeszcze wiele innych powodów, dla których trzeba zobaczyć Chorwację, przekonaj się sam. Pozdrawiam.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 28.03.2002 08:54

romanb napisał(a):No i chyba najważniejsze, tam nie ma komarów ani żadnych innych tego typu....


Mam nieco inne zdanie na temat komarów. Byłem w ubiegłym roku przez 3 tygodnie sierpnia w Tribunj około 2 kilometrów od Vodic. Przez pierwsze 2 tyg. było niewiele komarów. Natomiast w drugiej połowie, kiedy temperatura w nocy już spada pojawiało się ich coraz więcej. Na szczęście w marketach można było kupić przeróżne specyfiki do ochrony przed insektami, od kremów i żelów do urządzeń elektrycznych.
Poza tym doskonałym środkiem znieczulającym jast chorwackie wino.
Inną atrakcją były przychodzące do naszego apartamentu w odwiedziny malutkie jaszczurki. :lol:
Pozdrawiam
Arek
Kala
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kala » 11.04.2002 10:57

Byłam na wyspie Krk w zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca - pogoda piękna temperatury około 30 stopni - turystów bardzo mało, szczególnie Włosi i Niemcy. Spędzając czas na plażowaniu, nurkowaniu nie czujesz temperatury ani palącego słońca.
Natomiast trzy lata temu byłam w Trogirze w ostatnich dniach sierpnia i na początku września i pogoda trafiła się nam fatalna - nie padało ale słońce pokazywało się bardzo rzadko i bardzo wiało - także chodziłam w polarze i długich spodniach. Ale podobno wtedy trafiłam na anomalię pogodową. A co do turystów to akurat w Trogirze było ich wielu - ale nie jakieś tłumy - zresztą dla każdego co innego jest tłumem.

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Czy to prawda, że le[piej nie jechac do Chorwacji w wakacje.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone