Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CZY TEN PAN I PANI...SĄ W POVLJI ZAKOCHANI ? 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 30.03.2016 18:12

jacek1974 napisał(a):Elimar, a powiedz mi czy można się zamelinować na tyłach ticja luki w kierunku lądu (w lasku) na jakiejś malutkiej plażyczce tylko dla siebie?
Tak lubimy najbardziej. I zapewniam Cię loverosa, że młodzieży też się to spodoba.


Można jak najbardziej , aczkolwiek dojście tam jest paskudne :(
Bo albo idziesz przez krzaczory albo brzegiem morza po skałkach .
Mi się nie udał znaleźć przyzwoitej drogi, dlatego byliśmy tam tylko raz bo zbyt ryzykowna to wyprawa :(
Może Danusia bedzie coś więcej wiedziała bo jej chłopaki się zapuszczali częściej w tamte strony :)
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 03.04.2016 13:43

Elimar, planując zwiedzanie wyspy potrzebuję informację ile czasu trzeba przeznaczyć na dotarcie do zachodniej części wyspy (mam na myśli Supetar, Sutivan, a ile do południowej (Bol). Pamiętasz jeszcze? Pozdrawiam.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 03.04.2016 16:17

Witam. Czytając Twoją relację właśnie dotarłem do DOL i jest mi szkoda,że tam nie trafiliśmy, zwłaszcza, że będąc w CRO szukamy takich klimatycznych miejsc. Jak będziecie na Korculi, to polecam miejscowość Blato w głębi lądu.
My byliśmy w 2014 w Postirze.
Fajnie u Was. Pozdrawiam :wink:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.04.2016 12:55

jacek1974 napisał(a):Elimar, planując zwiedzanie wyspy potrzebuję informację ile czasu trzeba przeznaczyć na dotarcie do zachodniej części wyspy (mam na myśli Supetar, Sutivan, a ile do południowej (Bol). Pamiętasz jeszcze? Pozdrawiam.


Jacku,
Do Supetaru z Povlji jest ponad 50 km, wiec to wszystko zależy jak szybko dasz rade te kilometry pokonać. Droga jest dość kręta więc na początek proponuję jechać główną czyli tą przez środek wyspy. Druga droga wiedzie bliżej morza jest , jest bardziej malownicza ale i trochę wolniejsza. Pewnie i tam trafisz jak będziesz chciał dojechać do zatoki Lovrečina i innych miejscowości :)
Do Bolu jedzie się myślę około 40 minut bo tam jest z Povlji chyba około 40 km.
A do Sutivanu to już dość daleko pewnie z 90 km , dokładnie nie mierzyłam ale tak mi się wydaje ,że będzie coś koło tego co napisałam.

Warto pojechać i pozwiedzać :D
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.04.2016 12:58

zibi.s napisał(a):Witam. Czytając Twoją relację właśnie dotarłem do DOL i jest mi szkoda,że tam nie trafiliśmy, zwłaszcza, że będąc w CRO szukamy takich klimatycznych miejsc. Jak będziecie na Korculi, to polecam miejscowość Blato w głębi lądu.
My byliśmy w 2014 w Postirze.
Fajnie u Was. Pozdrawiam :wink:


Dziękuję za ciepłe słowa i podpowiedzi.
Dol jest cudny , taki klimatyczny, stary i warty odwiedzenia.
Następnym razem koniecznie tam wstąpcie.
I miejscowe ciastko trzeba skosztować :) Drogie co prawda ale być w Dolu i ciastka nie zjeść to jak być w Rzymie i Papieża nie widzieć :)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.04.2016 13:01

ELIMAR napisał(a):
jacek1974 napisał(a):Elimar, planując zwiedzanie wyspy potrzebuję informację ile czasu trzeba przeznaczyć na dotarcie do zachodniej części wyspy (mam na myśli Supetar, Sutivan, a ile do południowej (Bol). Pamiętasz jeszcze? Pozdrawiam.


Jacku,
Do Supetaru z Povlji jest ponad 50 km, wiec to wszystko zależy jak szybko dasz rade te kilometry pokonać. Droga jest dość kręta więc na początek proponuję jechać główną czyli tą przez środek wyspy. Druga droga wiedzie bliżej morza jest , jest bardziej malownicza ale i trochę wolniejsza. Pewnie i tam trafisz jak będziesz chciał dojechać do zatoki Lovrečina i innych miejscowości :)
Do Bolu jedzie się myślę około 40 minut bo tam jest z Povlji chyba około 40 km.
A do Sutivanu to już dość daleko pewnie z 90 km , dokładnie nie mierzyłam ale tak mi się wydaje ,że będzie coś koło tego co napisałam.

Warto pojechać i pozwiedzać :D


Elimar, cudna relacja. Czytam wszystko o Braci bo za niespełna 3miesiące mam nadzieję tam dotrzeć. Docelowo Sutivan, więc odległości mam obcykane. Jeśli do Supetaru jest około 50 km, a z Supetaru do Sutivanu niespełna 9, to skąd 90 ? :D
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.04.2016 13:14

Jak pisałam nie mierzyłam dokładnie ile jest ale wydawało mi się ze to taki kawał drogi, :)
Może zaczynam już gadać jak Chorwaci ? :D :D
Bo u nich jak piszę ze 1 km to trzeba się spodziewać co najmniej 3 km.
A mi chyba w drugą stronę się poprzestawiało :D
W każdym razie z Povlji to daleko jest .
Ale masz rację z tymi 90 km to przesadziłam ( co ja ogrodnik czy co :D )
Google maps pokazuje 60 km dolną trasą przez Postirę i Supetrar i czas jazdy 1 godzina i 16 minut
Górą pewnie trochę dalej będzie :)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.04.2016 13:20

ELIMAR napisał(a):Jak pisałam nie mierzyłam dokładnie ile jest ale wydawało mi się ze to taki kawał drogi, :)
Może zaczynam już gadać jak Chorwaci ? :D :D
Bo u nich jak piszę ze 1 km to trzeba się spodziewać co najmniej 3 km.
A mi chyba w drugą stronę się poprzestawiało :D
W każdym razie z Povlji to daleko jest .
Ale masz rację z tymi 90 km to przesadziłam ( co ja ogrodnik czy co :D )
Google maps pokazuje 60 km dolną trasą przez Postirę i Supetrar i czas jazdy 1 godzina i 16 minut
Górą pewnie trochę dalej będzie :)



Już wiem skąd ;-)) Bo Ty jechałaś z Povlji najpierw do Bol, później Supetaru i na koniec do Sutivanu :D :D :D .
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.04.2016 13:23

Supetar omijałam jechałam od strony zachodniej od Bobovišta na moru.
Już po zwiedzaniu i tamtędy jest dalej. Ale do Bolu nie trzeba skręcać żeby dotrzeć do Sutivanu tzw. górną drogą :)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 04.04.2016 17:46

ELIMAR napisał(a):Supetar omijałam jechałam od strony zachodniej od Bobovišta na moru.
Już po zwiedzaniu i tamtędy jest dalej. Ale do Bolu nie trzeba skręcać żeby dotrzeć do Sutivanu tzw. górną drogą :)


Ale ja tak kombinowałam, żeby te 90km wyszło ;-))) :twisted:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.04.2016 18:50

Bez większego krążenia może być ponad 100km https://goo.gl/maps/L3GDKfaSGiF2 :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 05.04.2016 07:30

Kochani
mam dla Was nowe ksywki

Elimarka będzie od dzisiaj Ogrodniczka

a dids76 Okrąglak.

Proszę o dokonanie odpowiednich zmian na kroplowych profilach ;-)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 05.04.2016 07:43

Jeśli uda mi się jeszcze z czymś przesadzić to się zastanowię nad zmianą :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.04.2016 08:10

jacek1974 napisał(a):a dids76 Okrąglak.



To tak po zobaczeniu mojej foty Cię naszło? :evil: :evil: :evil: :mrgreen:
Trasa wcale nie jest dookoła, jest po prostu "widokowa" :oczko_usmiech: :mrgreen:
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 05.04.2016 09:55

dids76 napisał(a):
jacek1974 napisał(a):a dids76 Okrąglak.



To tak po zobaczeniu mojej foty Cię naszło? :evil: :evil: :evil: :mrgreen:
Trasa wcale nie jest dookoła, jest po prostu "widokowa" :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ciesz się, że jeszcze mnie nie widziałeś .... :oops:

Okrąglak wziął się wyłącznie z kształtu Twojej marszruty
i proszę nie szukać drugiego dna... :mrgreen:
pozdrawiam i do zobaczenia może kiedyś, może jakoś, na pewno w Chorwacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
CZY TEN PAN I PANI...SĄ W POVLJI ZAKOCHANI ? 2014 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone