Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 10.04.2014 15:43

Odpowiadając na pytanie z tematu:

Po raz pierwszy jak jechałem do Chorwacji stojąc w korku na granicy chorwackiej, chodziła pani i rozdawała darmowe mapki i paczkę gumiżelków. :D

OT taka agresywna akcja na granicy ;)
Cesarok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarok » 10.04.2014 23:36

Kiedy to było?
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 11.04.2014 00:01

Bez przesady to nie granica NRD NRF :) to Unia Europejska :)
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 11.04.2014 09:22

Cesarok napisał(a):Kiedy to było?



a z 7-8 lat temu :D Później już takiej zmasowanej akcji na granicy nie doświadczyłem ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2014 09:38

MMucha napisał(a):
Cesarok napisał(a):Kiedy to było?



a z 7-8 lat temu :D Później już takiej zmasowanej akcji na granicy nie doświadczyłem ;)


W 2011 też dostałem mapki, kalendarz imprez, reklamy...gumiżelków nie dawali :evil:


:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2014 13:04

Nie trzepią (może) , a później można w Chorwacji spotkać "naszych" z butelką Tyskiego w ręce :oops:
A "gumiśków" też nigdy nie dostałem :evil:
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 11.04.2014 13:23

Jak jeździłam do Chorwacji dawno temu (jakieś 15 lat temu) to na granicy stało się po 5 godzin, bo rzeczywiście sprawdzali. Teraz tylko machają rękami, by jechać dalej. W zeszłym roku na granicy słoweńsko-chorwackiej nawet nie chcieli zobaczyć dokumentów. W drodze powrotnej widziałam, jak na pasie obok kazano otworzyć komuś bagażnik, lecz gdy z auta wysypały się dziecięce plażowe zabawki, piłki itd. to celnik od razu się poddał :)
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 11.04.2014 13:58

W 2012 roku,jak wracaliśmy, na granicy chorwacko - węgierskiej poproszono abym otworzył bagażnik. Na widok przewijaka i kilki innych podobnych gratów zrezygnowali z daleszego "przeszukania".
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 11.04.2014 16:40

W zeszłym roku wracając na granicy trzepali Niemca ... mieli powód ten intruz płacił na bramkach w Euro ale pani wydała mu w Kunach i bardzo mu się to nie spodobało zrobił awanturę po czym odjechał , na granicy poproszono odrazu by zjechał celnicy podjechali takim wielkim metalowym wózkiem i się zaczeło.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 11.04.2014 22:27

A ja w roku 2013 widziałem na granicy Chorwacko - Węgierskiej na starym przejściu w Leteney - jak solidnie trzepano 2 samochody na rejestracjach z Francji.

całe wyposażenie auta na asfalt a zawartość kieszeni na maskę pojazdu. Grubsza akcja.

my przejechaliśmy bez problemów, jedynie celnik zajrzał do wnętrza przyczepy campingowej - z ciekawości jaki to mamy tym razem układ wnętrza :)

także różnie to bywa ?
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 11.04.2014 23:18

nie wiem dlaczego ale wydawalo mi sie ze przejsc granicznych juz nie ma :D
W takim razie dowod jako ze sa w UE wystarczy ??
Jakie sa ograniczenia dla wozenia papierosow i alkoholu do Chorwacji ?
O czyms jeszcze powinienem wiedziec ? ;) zeby sie nie okazalo ze jestem ta czarna owca w stadzie :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2014 22:38

adresik84 napisał(a):nie wiem dlaczego ale wydawalo mi sie ze przejsc granicznych juz nie ma :D
W takim razie dowod jako ze sa w UE wystarczy ??
Jakie sa ograniczenia dla wozenia papierosow i alkoholu do Chorwacji ?
O czyms jeszcze powinienem wiedziec ? ;) zeby sie nie okazalo ze jestem ta czarna owca w stadzie :mrgreen:



Przejść granicznych nie ma wewnątrz strefy Schengen, np. między Słowenią a Austrią, czy Słowacją a Węgrami.
Ale Chorwacja jeszcze nie jest w Schengen :!:

Nie ma celników na granicach Chorwacji z krajami UE, jest tylko straż graniczna na granicy ze Słowenią i Węgrami, czy jak tam ją nazywają :wink:
i wystarczy dowód osobisty :!: :!: :!:

Zgodnie z prawem unijnym nie musisz udowadniać, że produkty te są przeznaczone na Twój własny użytek, jeżeli nie przekraczają one podanych ilości:

800 papierosów
400 cygaretek
200 cygar
1 kg tytoniu
10 litrów wyrobów spirytusowych
20 litrów wina alkoholizowanego
90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)
110 litrów piwa.


Ale celnicy mogą się pojawić w formie patroli mobilnych, nawet w Polsce i np. zapytać się, czemu nie ma znaków akcyzy na flaszkach rakiji 8)
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 21.04.2014 21:11

zuczek171 napisał(a):110 L = 220 butelek ;D brał ktoś tyle ?


- ja biorę w 5-litrowych puszkach.... 8)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 21.04.2014 21:45

Jeszcze nie sprawdzali co przewożę w samochodzie, a trochę było tych granic. W tamtym roku 21 razy w tym 12 poza Schengen. Ale to kwestia przypadku, kontrolują wyrywkowo.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.04.2014 08:54

Lednice napisał(a):Ale Chorwacja jeszcze nie jest w Schengen :!:

Ale w UE jest.

Porozumienie z Schengen dotyczy swobodnego przepływu osób a nie towarów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone