Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy na granicach "Trzepią"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 14.08.2009 22:30

Witam . Granic już nie ma no może jedna , ale tam już nikogo nic nie obchodzi
encomp
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2009
Wyjazd na Pag

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 14.08.2009 22:54

Na granicy CRO pytali czy mam fajki i alkohol. Po odpowiedzi: "I've got only 1 bottle of wine and 1 bottle of Jack Daniels" - pan celnik kazał jechać ;) Z powrotem Madziar na granicy z Chorwacją pytał po polsku o rakiję (oj wypiliśmy tego bimberku trochę ;) - nie miałem i nas puścił po zajrzeniu w bagażnik,
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.08.2009 23:48

Wracaliśmy z Cro trzy dni temu. W tamtą stronę jedyne co widziałam na granicach do machanie ręką i korki :) W drodze powrotnej na granicy Cro/Słowenia celnik chyba miał zły dzień. Stałam jako 5 auto, każdy kierowca wysiadał, celnik zaglądał do samochodu, kazał otwierać bagażnik. Podjechaliśmy, podałam mu paszporty, zaglądnął do środka, uśmiechnął się i kazał jechać dalej...może mi dobrze z oczu patrzy :)
mocart26
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.07.2009
czy na granicach trzepia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mocart26 » 15.08.2009 00:05

ale czy tak szczegołowo zagladaja do bagażnika,kaza wyciagac z bagaznika rzeczy-przeszukuja i itp?celnicy sa z psami?(czworonogami):)
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 15.08.2009 00:11

W drodze do Chorwacji Węgrzy i Chorwaci przejrzeli bagażnik poprzedzającego mnie Słowaka a kiedy spojrzeli na tablice mojego samochodu tylko pomachali, żeby jechać. W drodze powrotnej węgierski celnik polecił mi otworzyć bagażnik i coś tam gawędził po swojemu na co ja tylko "gały" wybałuszałem. Potem rzekł "cigarety?" na co ja, że nie. Olśniony powiedział "hollydays?" na co ja mu, że "yes!". Wówczas machnął ręką aby jechać.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: czy na granicach trzepia

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 15.08.2009 08:06

mocart26 napisał(a):celnicy sa z psami?(czworonogami):)


To co Ty chcesz do CRO wwozić :roll:
:wink:
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 15.08.2009 11:32

cerlicht napisał(a):Witam . Granic już nie ma no może jedna , ale tam już nikogo nic nie obchodzi

Granice to jednak są. Zostały zniesione kontrole na granicy ale co jakiś czas są prowadzone akcje sprawdzenia dokumentów i pojazdów. Austriacy zrobili taką zaraz po wjeździe ze Słowenii z kontrolą bagaży (pisałem wcześniej)
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 15.08.2009 13:06

W tym roku na każdej z granic tzw. "zero kontaktu".
Polska-Słowacja i Słowacja-Węgry, to wiadomo, nawet nie bardzo można zauważyć gdzie jest granica.Węgry-Chorwacja także bezproblemowo choć tutaj węgierski celnik udawał,ze przegląda paszporty. Miał przy tym tak znudzona minę,że nie sądzę aby to zrobił naprawdę.Chorwat tylko machnął ręką.W powrotnej drodze to samo. Dwukrotnie przekraczałem jeszcze granicę Chorwacja - B i H w Metkowić i tutaj podobnie jak Węgry - Chorwacja, bez jednego słowa sprawdzili tylko czy ilość podróżnych zgadza się z ilością paszportów i nawet o zieloną kartę nie pytali.Chorwaci tylko machali ręką :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: czy na granicach trzepia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.08.2009 15:45

mocart26 napisał(a):ale czy tak szczegołowo zagladaja do bagażnika,kaza wyciagac z bagaznika rzeczy-przeszukuja i itp?celnicy sa z psami?(czworonogami):)

Te, które ja widziałam polegały na tzw "rzucie oka" na bagażnik, żadnego wyciągania zawartości nie było.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008
Re: czy na granicach trzepia

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 15.08.2009 21:39

yskyerka napisał(a):
mocart26 napisał(a):ale czy tak szczegołowo zagladaja do bagażnika,kaza wyciagac z bagaznika rzeczy-przeszukuja i itp?celnicy sa z psami?(czworonogami):)

Te, które ja widziałam polegały na tzw "rzucie oka" na bagażnik, żadnego wyciągania zawartości nie było.

10 sierpnia widziałem jak policja austriacka na punkcie kontrolnym na parkingu niedalego zjazdu 228 kazała wyciągać wszystkie bagaże. Niektóre kontrole ograniczały się do sprawdzenia winiet i dokumentów. Część pojazdów nie była zatrzymywana. Kiedy przejeżdżałem to w około 10 pojazdach właściciele wyciągali bagaże.
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 15.08.2009 21:59

Crayfish napisał(a):Raz tylko o 1 piwo musiałem się kłócić z Węgrem.


Miałem podobną sytuacje ale ja się nie kłóciłem. Wypiłem na miejscu i kłopot zniknął.
Wsiadłem w samochód i w dalszą drogę :)

szerokiej drogi :):):)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.08.2009 07:20

mirek109 napisał(a):
Crayfish napisał(a):Raz tylko o 1 piwo musiałem się kłócić z Węgrem.


Miałem podobną sytuacje ale ja się nie kłóciłem. Wypiłem na miejscu i kłopot zniknął.
Wsiadłem w samochód i w dalszą drogę :)


Oczywiście jako pasażer ? :)
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 16.08.2009 08:51

witia napisał(a):Oczywiście jako pasażer ? :)


:( Oczywiście nie.
Tylko ja prowadzę. Byś widział minę celnika :):)
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 16.08.2009 10:33

Mirek! Ty jesteś "hardkorem"! :D
Haki
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haki » 16.08.2009 12:49

W zeszłym roku jechaliśmy na 2 autka. Kolega z dziewczyną miał paszporty ja-jechałem na dowód osobisty. Na granicy w Mecelj jego zaczęli ostro trzepać po okazaniu paszportu,na mnie machnęli ręką i kazali jechać.
To samo było w tym roku.
Mnie puścili bez najmniejszych nawet gadek itp.. a 2 auta przede mną z paszportami sprawdzali 8O . Tak naprawdę to nie wiem ,czy akurat trafiłem na jakieś akcje czy miałem szczęście, choć z 2 strony nie wiozłem niczego ,czego miałbym się bać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czy na granicach "Trzepią" - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone