Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Medena jest naprawdę taka zła ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michal S.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 21.06.2002
Czy Medena jest naprawdę taka zła ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal S. » 11.07.2006 06:45

Czytam na forum opinie o ośrodku medena w Trogirze i chciałem spytać czy on jest naprawdę taki zły jak opisujecie. Chodzi mi o domki. Praktycznie nie widziałem żadnej dobrej opinii, może poza jedną. Dziwi mnie to bo w ofercie mają ją w firmie TUI. A z tego co słyszałem ta firma ma raczej sprawdzone miejsca.

Pozdrawiam

Michał
Eneko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 09.07.2006
Medena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eneko » 15.07.2006 08:27

Michale, kiedy się wybierasz ? Ja w pierwszej połowie sierpnia... Faktycznie posty są dość przygniębiające, można mieć tylko nadzieję, że opinie były "tendencyjne" :) Ośrodki wybierałem pod kątem familijnym, a z tego co widzę, to nawet osoby zdecydowanie krytykujące Medenę przyznają, że nadaje się dla dzieci.
iwonka1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonka1 » 19.07.2006 13:43

cześć ja też niedawno poszukiwałam informacji o hotelu medena i tak jak w waszym przypadku dużo było złych. Teraz jestem już po wakacjach w tym ośrodku no i co mogę powiedzieć? nie było wcale tak źle, pokoje skromnie urządzone ale czyste, codziennie sprzątane, codziennie świeże ręczniki, ja nie mam zastrzeżeń. Oczywiście nie jest to hilton ale bez przesady, jest całkiem spoko. Jedzenie suuuper!!!!!!!!!!
W domkach nie byłam, za to plaża i zaplecze typu bary, restauracje itp. kapitalne. Na pewno będzie zadowoleni i nie będziecie się nudzić. Zyczę udanych wakacji, pozdrawiam Iwona
Eneko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 09.07.2006
Medena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eneko » 19.07.2006 21:02

Hej Iwonko,

Wielkie dzięki za info, trochę odetchnąłem, już zaczynałem się martwić nieco. Na luksusie specjalnym mi nie zależy, na czystości owszem, no i żeby mały miał gdzie pobiegać. A jak tam z plażą, woda itp. ?
iwonka1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonka1 » 20.07.2006 12:32

Hej
Dziecko na pewno będzie miało gdzie pobiegać bo teren jest ogromny, obok apartamentów jest mini supermarket tak więc można kupić trochę taniej napoje i jakieś słodycze dla malucha.
Plaża jest bardzo fajna, zrobiona z drobnych kamyków. Na plaży są prysznice bo woda słona i toalety -płatne niestety. Woda jest bardzo słona i bardzo czysta. Nie tak czysta oczywiście jak na dzikich plażach bo dużo ludzi i dużo olejków do opalania ale widać rybki pływające między nogami więc nie jest źle. Polecam wyjazd do Trogiru. Z medeny pływa taxi wodne-10 kun od osoby niezła atrakcja dla dzieci i widoki fajne. A promenadą można dojść do Segetu super spacerek, gdzieniegdzie palmy i fajna grecka kawiarenka. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam Iwona
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2006 21:19

Witam!
W Medenie byliśmy trzy lata temu. Mieszkaliśmy w hotelu. Sam ośrodek prezentuje się nieźle. Dużo przestrzeni, jest kawałek promenady wzdłuż adriatyku w kierunku Trogiru - jest gdzie wieczorem pospacerować i chwilę usiąść i wypić piwo czy drinka w restauracyjce, kawiarni, gdzie wieczorami ktoś gra na gitarze czy śpiewa. Sam hotel jest sporej wielkości, duża sala restauracyjna, jedzenie było średnie. Same pokoje były sprzątane codziennie, wymieniane ręczniki chyba dwa razy w tygodniu. Z tego co pamiętam najgorszy zdecydowanie standard miały pawilony, położone bliżej morza od strony Trogiru, lepszy był w domkach usytuowanych też bliżej plaży niż hotel, ale patrząc z góry po prawej stronie. I tam kwaterowali gości TUI, a w tych po lewo patrząc z góry kwaterowali na przykład gości z Almaturu i wiem, że standard był nieciekawy.
Hotel nie miał wtedy czynnego basenu, plaża była wysypana żwirem.
Sam pobyt wspominamy jednak ciepło, może kiedyś tam wrócimy choć na kilka dni.
Ostatnio edytowano 13.11.2022 22:16 przez komaciek, łącznie edytowano 2 razy
dobis1964
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobis1964 » 21.07.2006 06:20

Nie wiem nic o medenie, ale myślę, że jeśli nawet będą jakieś drobne zastrzeżenia, to wszystko wynagrodzi uroda i atmosfera starego Trogiru. Ja jestem zauroczona. Starówka jest niewielka, ale można po niej chodzić i chodzić. Nawet zabłądzić.
Życzę udanego wypoczynku i wielu wspaniałych wrażeń. Ja już niestety w tym roku jestem po.
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
medena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 21.07.2006 07:32

Byłem w Medenie w zeszłym roku.
Spory osrodek ( hotel,domki ... ).Ma juz swoje lata ale jest calkiem sympatycznie.Jest gdzie wyjsc wieczorem-kanjpki nad samym morzem i klub nocny.Polecam wieczorną prchechadzkę do Trogiru ( spod samej Medeny ok 20 wypływa maleńki statek,kilka minut i jestescie w Trogirze,tam piwko,pizza,piwko i mozna wrocic tym samym stateczkiem ).W hotelowej recepcji mozna zamowic busika i w sumie za niewielka kwote podwiozą do Trogiru.mozna sie umowic na powrot.
Plaza w okolicy hotelu nie jest zbyt ciekawa,jednak i na to znalezlismy rozwiazanie.Gdzies kolo 10-11 z portu w Trogirze wyplywal statek na Drvenik Velki i Drvenik Maly.Tam jest juz zupelna cisza i spokoj ( cena biletów bardzo atrakcyjna ).W samej Medenie organizowane są Fish pikniki,troche drogo ale warto sie wybrac.Z Trogiru mozna rowniez dotrzec do pobliskiego Splitu,miasta duzego,podobnego do Polskich z ciekawym pałacem Dioklecjana ( jednak do Trogiru sie nie umywa ).A ze splitu to juz statki na Brac,Hvar ...
Podsumowując-jak się człowiek postara,spedzi w Medenie wspaniały urlop
P.S. No i to jedzenie,jak wrocilismy to wygladalismy jak wróble w zimie
dobis1964
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dobis1964 » 21.07.2006 09:34

Aha, jakbyś się wybrał do Splitu, to nie omiń Salony. Choć to już trochę rzecz gustu. Dla niektórych to tylko kupa gruzu. Dla mnie miejsce fascynujące. Spacer po ruinach starożytnego miasta może dostarczyć wspaniałych wrażeń. Mnie ciarki chodziły po plecach, kiedy patrzyłam na starożytną drogę z koleinami wydrążonymi przez koła wozów. Ile obrazów podsuwa wyobraźnia kiedy ogląda się ruiny term i amfiteatru.
To miejsce chyba pociąga nie za wielu lub miałam szczęcie, bo turyści byli nieliczni i ten spacer w czasie był wspaniałym przeżyciem.
Niestety, w pałacu Dioklecjana w Splicie, który pewnie mógłby dostarczyć podobnych wrażeń, dziki tłum, nastrój zupełnie inny. Ale też warto się wybrać.
Eneko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 09.07.2006
Medena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eneko » 23.07.2006 08:40

Wielkie dzięki za wszystkie posty, nabieram coraz większej ochoty na ten wyjazd, zwłaszcza, że jadę z TUI (znaczy te lepsiejsze domki jak rozumiem).
Na pewno nie ominę Salony, szczególnie po takim poetyckim opisie Dobis :)
Jeśli chodzi o kulinaria to nastawiam się na dietę wyłącznie rybną, czy jest w Trogirze jakieś targowisko na którym można zaopatrzyć się w ryby i owoce morza? Pamiętam taką dużą halę w Kadyksie, czegoż tam nie było... A może na miejscu są jacyś rybacy?
Seba_1632
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba_1632 » 15.03.2018 14:15

Witam, :papa:
Czy ktoś z forumowiczów był może ostatnio w App. Medena ?
Wybieram się z żoną i dziećmi właśnie tam i może ktoś by podzielił się opinią na temat App. Medena.
Czy coś się pozmieniało i takie tam.
Nie mogę znaleźć nic na ten temat świeżego.
Wyjazd mam już zaklepany więc nie rozmyślę z niego ale jestem ciekawy aktualne sytuacji w Medenie.
Bardzo będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam. :hut:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy Medena jest naprawdę taka zła ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone