Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiety)?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aiaf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) aiaf » 29.07.2015 09:33

Dziekuje.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Triest z Istrii bez słoweńskiej winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 08.04.2019 19:05

Jak dojechać z Istrii do Triestu omijając słoweńskie płatne drogi?

Trasa Sočerga - droga 208 na pewno jest bezpłatna: https://goo.gl/maps/HjUBaqvSCNw

Natomiast jak wygląda trasa Dragonja-Koper-Triest? Pytam, bo GM mnie mocno skonfundowało, mianowicie pokazuje, że na drodze tej są odcinki płatne, a przecież ani na H5, ani na H6 wyznaczona droga nie prowadzi: https://goo.gl/maps/m2ga7hLBPNr

Dragonja-Koper-Triest.jpg
kowcio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowcio » 09.05.2019 09:14

Chętnie też się dowiem. Powiem, że pierwszy raz tak GM pokazuje, że jest ten odcinek płatny. Zawsze jeżdżę tak a teraz pokazuje płatne odcinki. W którym miejscu się zmieniło?
https://goo.gl/maps/mzU8ikUGe8yQGgU17
Użytkownik usunięty
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2019 09:35

Mapy.cz pokazują tak - https://mapy.cz/s/3rZHy a Google Maps się myli, nie wiedzieć czemu.
kowcio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowcio » 09.05.2019 09:40

Chyba wiem o co chodzi. Tak pokazuje bezpłatnie, ale za granicą w Chorwacji łapie już odcinek z poborem opłat i dlatego tak.
https://goo.gl/maps/PmQQ7riHfPuRMaSLA
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 11.05.2019 22:11

@kowcio faktycznie dał link do mapy, gdzie łapie się na "Naplatna postaja Umag sjever", ale w moim linku z chorwackiego Buje lecę drogą 21 i nigdzie w Chorwacji o żaden płatny odcinek nie zahaczam.
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019
Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 12.06.2019 12:06

Witam, planuje trasę z Berlina do Umag. Wyjazd we wtorek powrót w czwartek 9 dni.
I mam dylemat, nie wiem czy jechać na Salzburg - Villach i wskakiwać do Słowenii na Ljubljane czy z Villach pojechać na Udine i ominąć całą Słowenię.
Kilometrowo przez Włochy Udine - Tirest wyjdzie 30km więcej ale jak się nie mylę nie potrzebuje winiety miesięcznie za 30eur.
Gdyby ktoś był tak miły i podpowiedział którędy jechać będę wdzięczny.
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009
Re: Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 12.06.2019 13:25

Witaj. Jechałem obiema trasami. Obie trasy są ciekawe. Wszystko zależy jak długo planujesz pobyt. Najtańsza winieta na Słowenię to na 7 dni a Austria i Czechy 10 dni.
Ja w zeszłym roku zrobiłem tak: do Umag przez Słowenię a powrót przez Włochy. Urozmaicenie krajobrazu mniej męczy w trasie. Polecam takie rozwiązanie i życzę udanego urlopu.
Koniecznie opisz swój wyjazd. Ja z żoną wybieramy się do Katoro od 3 sierpnia. Chętnie poczytamy jak tam jest w tym roku.
filozul
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2019
Re: Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) filozul » 13.06.2019 07:43

Ja jadę od 30.07 do 7.08 więc winieta na 7 dni mi nie starczy.
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009
Re: Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 13.06.2019 09:49

Spokojnie. Słowenię przejedziesz np. jadąc do Cro a wrócisz przez Włochy. We Włoszech płacisz na bramkach lub jedziesz tylko niewiele wolniej drogami alternatywnymi bez opłat. Twój wybór lub dłuższa winieta na Slo.
Wygląda na to, że będziemy chwilę w tym samym miejscu.
kowcio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 11.07.2016
Re: Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowcio » 13.06.2019 09:55

Ja ruszam 23.06 w niedzielę do Katoro/Umag. Jadę Czechy-Austria-Włochy-Słowenia. Nie ma to jak o świcie wjechać w okolice Villach patzreć na te wysokie alpejskie szczyty. Do tego poranna włoska kawka:) To ma być przyjemność.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Berlin - Umag przez Włochy czy Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.06.2019 11:01

Jadąc przez Słowenię, potrzebujesz winiety, ale za to wykorzystujesz ich autostradę na maksa. Jadąc przez Włochy, płacisz ok. 13 euro, ale potem albo musisz kupić słoweńską winietę (na 15 km!!!), albo objechać Koper lokalnymi drogami - nie jest to co prawda trudne, ale trochę kręcenia jest.

Moim skromnym zdaniem - słoweńska autostrada powinna być luźniejsza od włoskiej, którą idzie cały ruch zwłaszcza na Wenecją i Toskanię.
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009
Re: Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 13.06.2019 11:27

Co do autostrad to każdy ma swoje doświadczenia. W zeszłym roku kiedy jechałem przez Słowenię natknąłem się na kilka korków z powodu wypadków. Trzeba jechać w skupieniu bo mało co a zahaczyłbym o pozostawione na trasie bramki do poboru opłat. Cóż, zmęczenie. Kiedy prowadziła córka to koniecznie chciała się do nas przylepić kobieta w aucie na blachach niemieckich zjeżdżając na nasz pas ruchu. Dobrze, że córka przytomnie przyhamowała i uniknęła kolizji a za nami nikt nie jechał przyklejony do naszego zderzaka. No po prostu autostrada doznań.
Z kolei we Włoszech nasz rodak kierowca ciężarówki zdefektował w najdłuższym z tuneli i dzięki temu umożliwił nam powolną jazdę i podziwianie alpejskich widoków.
Och życie...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy ktoś jechał na Istrię przez Włochy(bez słoweń.winiety)? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone