Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czy ktoś był w chorwackim kościele na mszy?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grendel72
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 16.08.2015 09:35

Na te 4 wyjazdy do Chorwacji wypadło pewnie około 8 razy być nam na mszy w niedzielę. Jest to oczywiście msza prowadzona w tym samym kanonie jak u nas w kraju i stad doskonale rozumiana a w dodatku ich chorwackie zwroty przypominają językowo nasze b.mocno. Często można w większych kościołach (większych miejscowości) spotkać przy wejściu już w sobotę Ewangelię na niedzielę wydrukowaną w kilku najpopularniejszych językach, co prawda po polsku jeszcze nie spotkałem a jest nas tam sporo niemal wszędzie :D W tym roku w 2 x w Pakostane ksiądz na początku mszy przywitał gości i powiedział parę zdań także po angielsku i włosku, w końcu on najlepiej widzi jak kościół jest nabity w takie letnie miesiące turystami. Podobają mi się ich chóry parafialne złożone w dużej mierze z osób i w średnim wieku, to bardzo śpiewny i modlący się naród. Powszechnym jest używanie w kościele wachlarzy i innych nadających się do tego typu czynności rzeczy z uwagi na zaduch od gorąca i dużej liczby wiernych - polecam miejsca przy otwartych zawsze drzwiach świątyni albo na zewnątrz.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABCCzy ktoś był w chorwackim kościele na mszy? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017