Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy ktoś był? Korcula- miejscowość Blaca ( zatoka)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hanka212
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2014
Czy ktoś był? Korcula- miejscowość Blaca ( zatoka)

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka212 » 24.06.2014 23:53

Witam, zarezerwowałam przez przypadek domek w Środkowej Dalmacji, miejscowość Blaca ( ciężko ja nawet znaleźć na mapie).
Przez moje "roztrzepanie" nie mamy wyjścia i jedziemy ok. 1300 km, a miało byc góra 1000, ale to juz nieważne. Mam pytanie czy ktoś słyszał o tej miejscowości? Nie mylić z Blato, jeżeli jest tu ktoś kto może mi pomóc to czekam na opowiedź. Wyjeżdżamy 11 lipca .
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 25.06.2014 00:18

To w końcu Korcula czy środkowa Dalmacja? Blaca czy może Blace?
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 25.06.2014 00:42

My byliśmy. Wyspa Korcula, miejscowość Blato-Blaca. To tak jakby dzielnica Blato. Czy o wyspę Korcula Ci chodzi?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.06.2014 09:21

Mapy Google pokazują, że Blaca to miejscowość w górach powyżej Splitu dość daleko od morza.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 25.06.2014 12:53

Blaca na Korculi to jest właściwie osada, kilkanaście może więcej domostw nad zatoką, nie ma tam sklepu ani nawet knajpy, kilka domków letniskowych ( przynajmniej było tak 3-4 lata temu ). Za to jest święty spokój i fajny widok na Hvar. Z zakupami nie ma problemów w odległym ok 7-8 km Blato. Market jest jeszcze bliżej bo w oddalonej ok 4-5 km Prigradicy. Pomiędzy miejscowościami jest asfalt. Wg mnie to ciekawy wybór, jest stosunkowo niedaleko do Korculi czy Vela Luki.
Wg mnie Blaca na Korculi tj jest to miejsce, ponieważ tam właśnie znajduje się maleńki półwysep i wysepka o tej nazwie, ale trzeba sprawdzić u wynajmującego apartament czy jest to k. mjsc Blato na Korculi. W tym miejscu byłem tylko kilka godzin więc niewiele mogę więcej napisać. Zresztą jeśli chodzi o to miejsce to kolega SZREK 27 mnie sprostuje gdyż tam był.
GAJUS
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 25.06.2014 13:10

Kolega szrek to koleżanka. :lol:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 25.06.2014 14:21

maniust napisał(a):Kolega szrek to koleżanka. :lol:


Bardzo przepraszam, ale... to jeszcze lepiej, kobiety są bardziej spostrzegawcze.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 25.06.2014 18:42

Gajus.ems napisał(a):Blaca na Korculi to jest właściwie osada, kilkanaście może więcej domostw nad zatoką, nie ma tam sklepu ani nawet knajpy, kilka domków letniskowych ( przynajmniej było tak 3-4 lata temu ). Za to jest święty spokój i fajny widok na Hvar. Z zakupami nie ma problemów w odległym ok 7-8 km Blato. Market jest jeszcze bliżej bo w oddalonej ok 4-5 km Prigradicy. Pomiędzy miejscowościami jest asfalt. Wg mnie to ciekawy wybór, jest stosunkowo niedaleko do Korculi czy Vela Luki.
Wg mnie Blaca na Korculi tj jest to miejsce, ponieważ tam właśnie znajduje się maleńki półwysep i wysepka o tej nazwie, ale trzeba sprawdzić u wynajmującego apartament czy jest to k. mjsc Blato na Korculi. W tym miejscu byłem tylko kilka godzin więc niewiele mogę więcej napisać. Zresztą jeśli chodzi o to miejsce to kolega SZREK 27 mnie sprostuje gdyż tam był.
GAJUS

Potwierdzam :) Wszystko się zgadza - jest tak, jak napisałeś. Byliśmy tam we wrześniu 2013 :)

Gajus.ems napisał(a):
maniust napisał(a):Kolega szrek to koleżanka. :lol:


Bardzo przepraszam, ale... to jeszcze lepiej, kobiety są bardziej spostrzegawcze.


Nic się nie stało ;) Korzystam z konta męża, bo po co mam zakładać kolejne ;) Dlatego jako imię podałam "szrekowa", żeby nie było że mój choop jest jakiś nie "teges", bo pisze jak "baba" ;)

Hanka212 - jak chcesz wiedzieć coś więcej, to zapraszam do mojej relacji:

namiastka-raju-korcula-2013-t44891.html?hilit=namiastka%20raju

Ogólnie, polecam tą miejscowość. Cicho i spokojnie, a do fajnych plaż, czy Vela Luki i Korculi można spokojnie dojeżdżać. My w Korculi byliśmy prawie codziennie po plażingu ;)
hanka212
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka212 » 27.06.2014 23:33

Dzięki Gajus, Szrekowa, o to mi chodziło , bardzo ciężko mi było cokolwiek znaleźć, opinię , ocenę. Pozdrawiam
Paco88
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paco88 » 16.09.2018 19:07

Właśnie tu jesteśmy. Gdyby ktoś miał pytania odnośnie tego miejsca - proszę pisać do mnie.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy ktoś był? Korcula- miejscowość Blaca ( zatoka)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone