Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 18:44

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Rok temu jeszcze w kwietniu nie wiedziałam, gdzie spędzimy wakacje. Ja chciałam Grecję, Pan M. bliżej :? trochę droga do Sarti rok wcześniej (a dokładnie granica serbsko-macedońska) nas wymęczyła…. Po 1,5 tygodniowym kwietniowym pobycie we Frankfurcie, trzeba było na poważnie zacząć poszukiwania i pewnego ranka w połowie kwietnia stwierdziłam, że dziś wysyłam zapytania: z rana do Jelsy na Hvarze (nic innego nie braliśmy pod uwagę, bo tam nas jeszcze nie było, nawet Pan M. co do wyspy nie protestował), a popołudniu po pracy na spokojnie do Grecji…

Rano poszła w ruch oczywiście strona http://www.visit-hvar.com – późno już, więc stwierdziłam, że nie ma co myśleć, przeglądać ofert, analizować i wysyłałam maila dosłownie na każdy adres email, jaki był w tej bazie :mrgreen: …i już popołudniu 8O miałam kilka bardzo konkretnych ofert 8O w interesującym nas terminie. Obawiając się weekendów i problemu z promem (kolejek) zdecydowaliśmy się dotrzeć do Jelsy w piątek… Bez problemu nawet to nie było problemem przy szukaniu kwater… Co do cen, to były mega zachęcające i to aż tak, że postanowiłam odpuścić Grecję i nawet nie zaczęłam poszukiwań apartamentu… Nie miało to sensu, skoro app. w cenie 40-50 eur miałam do wyboru do koloru i to w regionie, który jako pierwszy wybraliśmy na naszą bazę: nie przy samej plaży, spacerem do centrum, w cichej dzielnicy, i z łatwym wyjazdem, abym móc w licznych hvarskich zatoczkach poplażować…. I 24 kwietnia 2017 poszła zaliczka do Jelsy :D ….

To będę nasze 10 wspólne wakacje w Cro… wcześniejsze relacje można przeczytać tu:
1. Porec 2009 – tylko pojedyncze wspomnienia przy okazji pobytu (i relacji) w Rovinj w 2012 r.
2. Starigrad Paklenica 2010
3. Rogoznica + Kastele 2011
4. Mlini 2012
5. Rovinj wrzesień 2012
6. Podgora 2013
7. Orebic 2014
8. Pakostane wrzesień 2015
9. Vodice wrzesień 2016
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 12.06.2018 18:49

Ale się cieszę, że piszesz :D Myślałam, że porzuciłaś pomysł pisania relacji z Hvaru. Byliśmy tam chwilę :wink: po Was, więc z przyjemnością powspominam :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 18:56

Właśnie jakoś nie mogłam się zebrać, zarówna samo w sobie, ale i z czasem... ale oglądając Hvarskie zatoczki i przeglądając swoją relację z RM stwierdziłam, że tradycję trzeba kontynuować i relację stworzyć... A nuż ktoś skorzysta?
:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.06.2018 19:01

Fajnie że piszesz 8) na Hvarze byliśmy dawno i krótko , więc też się do poprawki wyspiarskiej nadaje . . . :oczko_usmiech:
A może przekonasz nas do Jelsy :idea: :?:


Pozdrawiam
Piotr
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 12.06.2018 19:02

Czekam niecierpliwie na całą relację, bo w sierpniu też będziemy w Jelsie :) :hut: :mrgreen:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 12.06.2018 19:03

mój ukochany Hvar :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 19:04

piotrf napisał(a):Fajnie że piszesz 8)
Fajnie, że jesteś 8) A Jelsa? dla nas najlogiczniejsza miejscówka na wyspie (podobnie jak SG) :papa:

corrina napisał(a):Czekam niecierpliwie na całą relację, bo w sierpniu też będziemy w Jelsie :) :hut: :mrgreen:
Witaj serdecznie. Gdzie macie nocleg?

jolcix napisał(a):mój ukochany Hvar :)
:D :D To mam nadzieję, że jakieś swoje miejsca tu odnajdziesz...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 19:05

06.07.2017, czwartek

Pobyt mamy od piątku. Decydujemy się na jazdę od czwartkowego rana z pit-stopem po drodze.
10:37 ruszamy z Suchej, oczywiście kropelka nam towarzyszy, a w bagażniku jak zawsze porządek :mrgreen:
Obrazek

Drugie śniadanie w McD w Żywcu, do SK wjeżdżamy o 12:24. Śmigamy nowym odcinkiem drogi od granicy, aż buźka się :D
Obrazek

…ale niestety po zjechaniu z nówki drogi :evil: w Svrčinovec stajemy w korku, który ciągnie się aż do Cadcy :evil: …Godzina w plecy.....

W Austrii meldujemy się o 16:12, w Wiedniu godzinny pit-stop na zakupy w SCS.

Słowenię w Trata witamy o 20:55 i po godzinnym objeździe autostrady, bez korków do granicy, jesteśmy w Cro. Na oglądaniu paszportów zeszło nam w sumie 3 min… Super…
A tu już standardowo, autostrada, późna kolacja na parkingu, spanko w samochodzie…
Ostatnio edytowano 25.06.2018 12:56 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 19:08

07.07.2017, piątek

O 4:26 jesteśmy pod tunelem Sv. Rok, który działa jak należy: 13,9 i 22,6 C za nim :mrgreen: :mrgreen: … to jesteśmy w tej właściwej Chorwacji :mrgreen:
Po kolejnych 20 min meldujemy się na moim ulubionym odmoriste: Put od Gospa… jaki błogi spokój :D , zapach rozmarynu nie jest niczym zakłócony…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem jeszcze tunel Sv. Ilja. Spalona Podgora robi przygnębiające wrażenie :cry: :cry:
Obrazek

….. i już kilka minut po 8 jesteśmy w Drevniku.....
Ostatnio edytowano 25.06.2018 12:56 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 19:40

07.07.2017, piątek c.d.

Kupuję bilet na prom, Pan M. ustawia foczkę w kolejce. Jesteśmy 18 pojazdem :lol: , nie ma dużych autokarów czy podobnych składów, więc jest dobrze. Liczę się z tym, że może bez kolejki wjechać jakaś ciężarówka z zaopatrzeniem czy cuś podobnego, :? ale na to nie mam wpływu. Najbliższy prom jest o 9, więc jest chwila na spacer…

Oglądam okolice i z daleka hotel, w którym była zielona szkoła z syna gimnazjum (odmówił wyjazdu). Tutejsza plaża mnie nie zachwyca, a oferta wyjazdu była pełna błędów i mi podpadła….
Obrazek


Ale w południowy kierunku zdecydowanie ładniej, choć tu plaże to podesty na kilka dosłownie ręczników….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widzę już prom…
Obrazek

…. to zawracam do moich Panów…i udaje nam się wjechać jako jedno z ostatnich aut na ten kurs….
Obrazek

Obrazek

Odbijamy…
Obrazek

Obrazek

Sam rejs trwał 25 min, ale środkowa część rejsu jest nudna :? … no na promie ze Splitu to chyba bym nie wysiedziała :evil: ….
To wypatrujemy słynnej latarni… I w końcu jest… Najpierw nieśmiało do nas kuka…
Obrazek

…by w końcu ukazać się w całości… na tle Biokova wygląda wspaniale :hearts: :hearts: - ile ja się tego widoku na Cropelce naoglądałam….
Obrazek

Dobijamy do nabrzeża…
Obrazek

Obrazek

Woda czyściutka, więc z tą brudną wodą w Sucuraju bym nie przesadzała….
Obrazek

…śpieszyć nam się nie śpieszy, bo jesteśmy na końcu, a w sznurku to nie lubimy jeździć….

To jedziemy słynną drogą przez Hvar…
Początkowo asfalt nie jest najlepszy, ale z każdym przejechanym kilometrem jest on lepszej jakości, a i droga robi się szersza. Doganiamy kolumnę 4 aut, w której przywódca śmiało sobie pozwala i pod kątem prędkości i ścinania zakrętów. Cała reszta grzecznie równo za nim jedzie, więc i jazda jest dość przyjemna…
Obrazek

I jakoś po godzinnej jeździe z niewielkim hakiem stoimy pod naszą willą w Jelsie. Jest godzina 11. Przejechaliśmy 1365 km.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 19:52

Hvar mnie oczarował :lol:
Tylko weny brak na relację. :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 19:53

Cześć Janusz. Miałam nadzieję, że tu zajrzysz :D :papa:
A z weną to różnie jest....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 20:18

Choć na razie nie mam w planach rychłego powrotu na Hvar, to popatrzę - może mnie coś natchnie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.06.2018 20:23

piekara114 napisał(a):Cześć Janusz. Miałam nadzieję, że tu zajrzysz :D :papa:
A z weną to różnie jest....

Może przyjdzie na emeryturze....
Już niedługo.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 12.06.2018 20:24

Zobaczymy...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone