Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 01.07.2018 14:12

a ja we Vrboskiej mieszkałam, i na noclegownię jest super, senna spokojna, mniej ludzi niż w Jelsie,

za to mieliśmy co robić, bo codziennie chodziliśmy do Jelsy na najlepsze lody jakie jadłam w Chorwacji :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2018 14:52

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
megidh napisał(a):Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:
U mnie też tak jest :?
U mnie niestety tak samo :(
Ciekawe co się stało, ze akurat te dwa zdjęcia wcięło...ale juz ponownie wkleiłam link... Widzicie dziewczyny?

maslinka napisał(a):Piekara, dobrze wiedzieć, że nie jestem osamotniona, jeśli chodzi o wrażenia z Vrboskiej. Mnie też średnio się tam podobało...
A już się zastanawiałam, że może ja nie widzę uroku tego miasteczka...

jolcix napisał(a):a ja we Vrboskiej mieszkałam, i na noclegownię jest super, senna spokojna, mniej ludzi niż w Jelsie, za to mieliśmy co robić, bo codziennie chodziliśmy do Jelsy na najlepsze lody jakie jadłam w Chorwacji :)
A gdzie jadłaś te pyszne lody? Bo my w każdej z lodziarni, ale najsmaczniejsze w Jelsie były ledwie poprawne...no mam duże oczekiwania...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.07.2018 14:55

piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
megidh napisał(a):Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:
U mnie też tak jest :?
U mnie niestety tak samo :(
Ciekawe co się stało, ze akurat te dwa zdjęcia wcięło...ale juz ponownie wkleiłam link... Widzicie dziewczyny?

Teraz widzę :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 01.07.2018 15:03

Eis Caffe Jelsa, ale jadłam tam tylko desery lodowe z niesamowitą ilością owoców. Najlepsze na świecie :)

Natomiast nie wiem jak w smaku same gałki bo nie jedliśmy
Załączniki:
Screenshot_2018-07-01-15-05-12-892_com.facebook.katana.png
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2018 15:39

maslinka napisał(a):Teraz widzę :)
To super :D

jolcix napisał(a):Eis Caffe Jelsa, ale jadłam tam tylko desery lodowe z niesamowitą ilością owoców. Najlepsze na świecie :) Natomiast nie wiem jak w smaku same gałki bo nie jedliśmy
Jedliśmy tam lody, to były te najlepsze w Jelsie :D i jakieś kawki na zimno też tam spożywaliśmy :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4697
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 19:37

maslinka napisał(a):
piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
megidh napisał(a):Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:
U mnie też tak jest :?
U mnie niestety tak samo :(
Ciekawe co się stało, ze akurat te dwa zdjęcia wcięło...ale juz ponownie wkleiłam link... Widzicie dziewczyny?

Teraz widzę :)
Ja też melduję, że już w porządku - zdjęcia widoczne.

piekara114 napisał(a):
jolcix napisał(a):Eis Caffe Jelsa, ale jadłam tam tylko desery lodowe z niesamowitą ilością owoców. Najlepsze na świecie :) Natomiast nie wiem jak w smaku same gałki bo nie jedliśmy
Jedliśmy tam lody, to były te najlepsze w Jelsie :D i jakieś kawki na zimno też tam spożywaliśmy :D
Też jadłam lody z tej lodziarni i byłam nimi zachwycona. Ale to było w 2013 roku i od tego czasu mogło się wiele zmienić.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2018 22:30

Może i dalej są dobre, ale, jak już pisałam, w PL mamy dużo dobrych włoskich lodziarni oraz sporo małych produkujących w sposób tradycyjny lody i już sama wielkość kulek czy dodatków to dla mnie za mało.... Jadłam w Cro i w IT lody, o których jak pomyślę po latach to ślinka cieknie....
A poza tym ja jestem lodożerca i byle jakimi się nie zadowolę :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.07.2018 22:34

piekara114 napisał(a):Może i dalej są dobre, ale, jak już pisałam, w PL mamy dużo dobrych włoskich lodziarni oraz sporo małych produkujących w sposób tradycyjny lody i już sama wielkość kulek czy dodatków to dla mnie za mało.... Jadłam w Cro i w IT lody, o których jak pomyślę po latach to ślinka cieknie....
A poza tym ja jestem lodożerca i byle jakimi się nie zadowolę :mrgreen:

Ja się podpisuję obiema rękoma! Polskie lody rzemieślnicze niewiele już ustępują genialnym włoskim gelato.
W CRO parę lat już mnie nie było, ale ich lody nie wybijały się nigdy niczym poza wielkością kugli. Wodniste, a kolor najczęściej z barwnika :roll: .
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 01.07.2018 22:44

Co do Vrboskiej to też u każdego pisałam, że nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia. Ale dzisiaj jak wpasowałam się w pogodę i odpowiedni moment, to mnie zszokowała 8O
Jak jutro przerzucę fotki na kompa to pokaże, bo nie umiem z telefonu zmniejszać i wrzucać - kłania się dział nauki w sprawach technicznych :twisted:

Co do lodów, to jak na razie moje chłopaki cześciej kupują w rożkach w marketach, ale jak parę razy były kugle to dziwiła mnie cena :) Rok, dwa lata temu 7,8, maks 9, a teraz 9-11 do nawet 13 8O
O konobach nie wspomnę, bo nie mam porównania tych samych na przestrzeni lat, ale dzisiaj zjadłam najdroższą kolacje w życiu :twisted: :|
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2018 22:52

Wiola, lody w Jelsie były chyba po 8/9kn, po 15kn płaciłam w Dubrowniku w 2014, ale były tego warte :D
Co mnie zakoczyło to wzrost cen burka z mięsem 2015 jeszcze po 11, Vodcie 2016 już 15, a w Jelsie 15-17 kn 8O No i w Jelise w knajpach osobno cena za kalmary i osobno za frytki - a kalmary w zależności od miejsca 90-110 kn kosztowały (a ile teraz?). No nie podobało mi się to, zwłaszcza że dotychczas płaciłam max 70 kn za zestaw... Dla porównania na Krecie kalmary też osobno kosztowały 11 eur, ale starter (chleb, oliwa) i deser i kieliszek jakieś raki na koniec za darmo...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.07.2018 23:32

Nadrobiłam niewielkie zaległości, więc podsumuję zbiorczo :wink:

Miasto Hvar- złe
Twierdza- zła
Vrboska-zła
Jelsa-nie było magii od początku i lody niedobre
zejście na Dubovicę- złe bo kamienie :roll:

Piekara, narzekasz jak Prawdziwy Polak :lol: :wink: :smo:

piekara114 napisał(a): po 15kn płaciłam w Dubrowniku w 2014, ale były tego warte :D


Nic nie przebije lodów z Dubrovnika 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2018 23:51

Tak sobie tutaj wpadłem z Bibinje :wink: ale mojej naklejki chyba jeszcze nie było .... :?:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2018 08:51

ruzica napisał(a):Miasto Hvar- złe
Mnie nie oczarowało, ale jak już pisałam wpływ na to miały zapewne tłumy i ogromna duchota. Chociaż w podobnych warunkach zwiedzaliśmy i Dubrownik (na schodach ku Jadrance ciężko było złapać oddech z braku świeżego powietrza) i Split, a jednak bardzo nam się tam podobało...

ruzica napisał(a):Twierdza- zła
Twierdza nie była zła, ale stosunek cena/jakość już dla mnie niezadowalająca... A spod Twierdzy widok na Hvar bardzo zbliżony a free....

ruzica napisał(a):Vrboska-zła
Nie zła, a nijaka. Gdyby nie ten kanał i wyspeka to niewielu turystów by V. odwiedziło...

ruzica napisał(a):Jelsa-nie było magii od początku i lody niedobre
Nie napisałam, że lody niedobre, ale że bez polotu, tylko poprawne.... Jelsa ze wszystkich miejsc odwiedzonych na Hvarze najbardziej na pobyt nam odpowiadała i tak rzeczywiście było... Ale po wielu achach na forum, oczekiwałam więcej po tym miejscu i tych klimatycznych uliczkach, a tak naprawdę to tych klimatycznych uliczek jest dosłownie kilka...

ruzica napisał(a):zejście na Dubovicę- złe bo kamienie :roll:
Na kamienie nie narzekałam, tylko patrząc całościowo na tą plażę dla mnie ona nie jest warta takiego zejścia w dół (zmęczenie, czas itp.). Gdyby jeszcze były tam pustki to bym zeszła i nie byłoby problemu, ale niestety nie ma tam miejsca na ciszę i spokój, a tego właśnie oczekuję od plaży..... Nie będę plażowała na plaży to must see skoro wiem, że całościowo nie spełnia moich oczekiwań....

ruzica napisał(a):Nadrobiłam niewielkie zaległości, więc podsumuję zbiorczo :wink:
Piekara, narzekasz jak Prawdziwy Polak :lol: :wink: :smo:
Podczas 10 pobytów (a ja 12tu) w Cro zjechaliśmy ją od Istrii po Dubrownik i pewne oczekiwania, co do plaż i miasteczek są i wiem, co mogą one w Cro potrafią zaoferować...


ruzica napisał(a):
piekara114 napisał(a): po 15kn płaciłam w Dubrowniku w 2014, ale były tego warte :D
Nic nie przebije lodów z Dubrovnika 8)
Pyszne jadałam jeszcze w Vodice i Sibeniku - te smaki zapamiętam na długo :D

Janusz Bajcer napisał(a):Tak sobie tutaj wpadłem z Bibinje :wink: ale mojej naklejki chyba jeszcze nie było .... :?:
Właśnie zastanawiałam się, gdzie tak kibicujesz :D A Twoja naklejka za 2 dni się dopiero załapała, ale nie wiem czy przed wyjazdem zdążę....
:papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 02.07.2018 17:59

Też mieszkałam we Vrboskiej, ale tylko 3 noclegi. Byliśmy zadowoleni. We wrześniu plaże były niezbyt zaludnione, a woda cieplutka. Bardzo smakowała nam też pizza, którą jedliśmy patrząc na wysepkę z palmą.
Ty to masz zdrowie, w dzień wyjazdu jeszcze do roboty lecisz :?: 8O
Szczęśliwej podróży i moc wrażeń. Słońca pewnie będziesz mieć pod dostatkiem :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2018 22:19

aga_stella napisał(a):Ty to masz zdrowie, w dzień wyjazdu jeszcze do roboty lecisz :?: 8O
A wiesz ile można w taki dzień w pracy zrobić :oczko_usmiech:
Wyjazd na Hvar był z rana i jeszcze ok - podyktowane to było chęcią odwiedzenia sklepów w Wiedniu i chęcią załapania się na poranny prom w Dreviku.
Rok wcześniej do Gr jechaliśmy popołudniu z wolnym dniem i to nie dla mnie... pakowanie się przedłużało nie miłosiernie, wszędzie było wszystko rozłożone, a i tak nie spakowaliśmy kilku rzeczy, bo przy następnym przejściu to wezmę itp...
A tak przyjadę z pracy o 14:30, obiad, zmywarka i o 15 zaczynam pakowanie (wszystko uprasowane wcześniej, część rzeczy (takich dziwnych) naszykowanych), chłopaki swoje rzeczy sami szykują i lecę z listą i dokładam do odpowiednich stosów, a potem raz, dwa i do walizek i toreb i o 16:30 do samochodu, o 17 start... Do tej pory taki system się sprawdzał, więc mam nadzieję, że i tym razem się sprawdzi...

aga_stella napisał(a):Szczęśliwej podróży i moc wrażeń. Słońca pewnie będziesz mieć pod dostatkiem :D
Nie dziękuję :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone