Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.06.2018 19:22

Fajne cromaniackie spotkanie. :)

Plaża piękna, żałuję, że tam nie dotarliśmy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 19:28

Cześć Danusiu. Spotkanie zaskakujące i bardzo sympatyczne :D
A plaża super....
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.06.2018 19:34

piekara114 napisał(a):Cześć Danusiu.

Cześć! Gapa jestem, że się nie przywitałam z Tobą w Twojej relacji - czytam ją naturalnie i jest to tak oczywiste, że aż zapomniałam się ujawnić wcześniej. :smo:
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 19:39

:mrgreen: :mrgreen:
Jak matura Młodego Dużego? I kiedy Ty wakacje zaczynasz?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.06.2018 19:47

Czekamy jak na szpilkach do nieszczęsnego 3 lipca, kiedy mają być wyniki... :roll: :?

Z tego stresu zdecydowałam się zrelaksować przez 3 dni Barcelonie :oczko_usmiech: , właśnie w nocy wróciłam - zauroczona, oczywiście. :hearts:
A właściwe rodzinne wakacje zaczynamy dopiero 24 lipca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 19:53

Myślałam, że wyniki już są...no ale ja jeszcze nie w temacie...

A Barcelona - super, jedno z ciekawszych z miast jakie miałam okazję zobaczyć, i różnorodne: i plaże, i wzgórza, i parki, i nieoczywiste zabytki, i te klasyczne też, no i plaża pod nosem... i paella... wszystko co trzeba do miłego spędzenia czasu... Ale rodzinnie jakoś nie możemy tam dotrzeć... Czekam na relację, nawet krótką...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 20:18

11.07.2017, wtorek Cast Away c.d.

Postanawiamy się z Panem M. wybrać się na mały spacer, aby zobaczyć co za cypelkiem jest…może jakaś kolejna ciekawa plaża…
Najpierw w lewo i taka kolejna mini zatoczka, ale teraz jest zalana…
Obrazek

A wśród skał….
Obrazek

…małe pola solankowe…
Obrazek

Patrzymy też na tutejsze noclegi przy samej plaży, nieźle się wkomponowały w otoczenie…
Obrazek

Obrazek

To teraz na wschód się kierujemy. Najpierw wspinamy się na skałę nad nami, potem ścieżką przy agawach…
Obrazek

Obrazek

…i przy okazji oglądamy nasze legowisko z góry…
Obrazek

Ścieżka wije się wzdłuż brzegu…jest tu tylko jedna mini zatoczka, a nad nią pojedynczy dom i podest dla łódek…
Obrazek

Dominują jednak skały…
Obrazek

Obrazek

Takie kolory to ja lubię :hearts: :hearts: ….
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2018 20:53

11.07.2017, wtorek Cast Away c.d.

Ale przychodzi pora na powrót… Na parkingu Cromaniaka już nie ma, żegnaliśmy się jak odchodzili… Jedziemy szutrówką ku Zavali… Raz wąsko, raz szerzej, trochę po płaski, trochę pod górkę… Mijamy kilka zatoczek, w których są zaparkowane samochody, pewnie są tu jakieś plaże…
Obrazek

Obrazek

Jazda idzie szybko i sprawnie i już po zakrętach wspinamy się ku tunelowi…
Obrazek

Trafiamy na spory ruch z naprzeciwka, więc pewnie z tunelu wszyscy wjechali…
Obrazek

…a jak my dojeżdżamy pali się ostatnia sekunda zielonego światła…
Obrazek

…więc bez oglądania widoków wjeżdżamy w tunel….
Obrazek

…i po kilku minutach już jesteśmy w Jelsie…
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 29.06.2018 19:59

Hej Piekara.
Miło było was poznać na Hvarze. A teraz miło powspominać znane zakątki wyspy. Ja niestety utknąłem w swojej relacji chyba dwa dni przed spotkaniem z wami. Mam niemoc twórczą :wink:

A czemu nie ma waszego zdjęcia? Serwer tak czasem robi?
Ale na dowód waszej obecności ponawiam strzał :lol:

IMG_20170711_114126 (1024x577).jpg

Pozdrawiamy serdecznie :papa:
Ostatnio edytowano 30.06.2018 21:24 przez BraveSirRobin, łącznie edytowano 1 raz
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.06.2018 19:34

Mnie Hvar (miasto) się spodobał. Jak ktoś wcześniej sugerował trza było wejść w uliczki (niekiedy można było stanąć na środku i rekami dotknąć ścian po dwóch stronach). Zmęczona byłaś ?, bo jakoś do Ciebie mi nie pasuje, że nie polatałaś :smo:
Lecisz z relacją, ale chyba trza się pakować i ładnie w bagażniku wszystko ułożyć :smo: (jestem pełna podziwu). Kiedy dokładnie starujecie?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2018 20:55

BraveSirRobin napisał(a):Hej Piekara.
Miło było was poznać na Hvarze. A teraz miło powspominać znane zakątki wyspy.

Cześć, fajnie, że wpadłeś i się odezwałeś... Nawet myślałam, o Twoje relacji jak pisałam ostatnie odcinki i aż musiałam się upewnić, że relacja utknęła :( Ale wiadomo, czasami ciężko pchnąć relację do przodu...
A zdjęcia? serwer cro miał awarię i część zdjęć zniknęło.... Dzięki, za fotkę naszej foczki :mrgreen: Zapisałam sobie na pamiątkę :mrgreen:

aga_stella napisał(a):Mnie Hvar (miasto) się spodobał. Jak ktoś wcześniej sugerował trza było wejść w uliczki (niekiedy można było stanąć na środku i rekami dotknąć ścian po dwóch stronach). Zmęczona byłaś ?, bo jakoś do Ciebie mi nie pasuje, że nie polatałaś :smo:
Raczej duchota tego dnia powaliła całkowicie, i tłumy ludzi... i jakoś klimatu nie było czuć....

aga_stella napisał(a):Lecisz z relacją, ale chyba trza się pakować i ładnie w bagażniku wszystko ułożyć :smo: (jestem pełna podziwu). Kiedy dokładnie starujecie?
Startujemy do Gr w środę ok. 17, jak wrócę z pracy :mrgreen: No i chyba relacji nie skończę przed wyjazdem :oops: A poukładane oczywiście wszystko ładnie będzie...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2018 22:01

11.07.2017, wtorek wieczór

Wieczór to czas, aby gdzieś się ruszyć w okolicę celem pozwiedzania…. A do Vrboskiej nie mamy daleko… Podobno klimatycznie, super itp., Pan M. kolega co roku z urlopu w Makarskiej płynie specjalnie na wycieczkę do V. No to się przekonamy….
Nie jesteśmy pewni czy trasa wzdłuż morza jest całkowicie dla samochodów przejezdna (niby droga jest, ale może jakieś zakazy też są), więc jedziemy główną drogą… Pan M. zaplanował parkowanie przed portem koło jakiegoś sklepu, ale miejsc nie było… za to znalazło się jedno free obok portu przy mini parku… To jak zaparkowaliśmy to możemy zobaczyć tą chorwacką Wenecję…
Łódki są, większe i mniejsze…
Obrazek

Obrazek

….jest też maszyna do oliwy…
Obrazek

….i już jest zalew z wysepką… no na zdjęciach to lepiej wygląda niż w rzeczywistości…
Obrazek

To teraz pora na najbardziej znany mostek we V…. No i po parku krokach jest…
Obrazek

Ale czy to na pewno ON :?: :idea: Idziemy dalej wzdłuż kanału, ale jest jeszcze kilka, ale mniejszych..to chyba był ON 8O … Wracamy, przystajemy przy tym mostku… no niestety… mnie nie powalił :? ….
Obrazek

Powoli wracamy, zaglądamy w uliczki, ale V. mi się nie podoba…

O bezpieczeństwo tu dbają…
Obrazek

I już jesteśmy obok parku, ja jeszcze zaglądam to tego miniparku, jest tam mała kapliczka z XIV w. Sv.Petar…
Obrazek

…ale oczywiście zamknięta…

I tyle z tej Vrboskiej... Spędziliśmy w niej 1 godzinę, może nie była to godzina stracona, ale zachwytu żadnego nie było…było nijako… Widzieliśmy już tyle w Cro, że ciężko zachwycić się zwykłym kamiennym mostkiem… Może po zachodzie słońca jak uliczki są oświetlone jest lepiej, ale tego nie sprawdziliśmy….
Ostatnio edytowano 01.07.2018 13:49 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.07.2018 12:48

Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:
Bez tytułu.jpg
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2018 12:51

megidh napisał(a):Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:

U mnie też tak jest :?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.07.2018 12:56

mysza73 napisał(a):
megidh napisał(a):Czy ktoś z Was też widzi takie cudo, czy to tylko u mnie coś jest zablokowane. :?:

U mnie też tak jest :?

U mnie niestety tak samo :(

Piekara, dobrze wiedzieć, że nie jestem osamotniona, jeśli chodzi o wrażenia z Vrboskiej. Mnie też średnio się tam podobało...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone