Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy był ktoś w BIBIONE ?

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 18.09.2006 18:40

Grzegorz Ćwik napisał(a):Też jestem za Gargano. Byłem tam 4x

są tam jakieś kwatery/apartamenty ? -znając włoskie obyczaje to chyba trzeba znależć agenzie które wynajmują apartamenty
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.09.2006 20:43

zibek napisał(a):
woka napisał(a):Vegusia juz wróciła czy nie ??? Na jej komentarz oczekuję.

pewnie wróciła -ale jeszcze myje nogi rozpuszczalnikiem , zresztą co sie dziwić - po takim wstrząsie jak pobyt tam trudno trafić palcem w klawiature :)


Nie mów hop ..... a nuż zapoznała jakiegoś przystojniaczka (Włocha) i została tam na zawsze. A może się jej spodobała miejscowość i przedłużyła pobyt. ?? Kto to wie. :o
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 19.09.2006 11:49

zibek napisał(a):
Grzegorz Ćwik napisał(a):Też jestem za Gargano. Byłem tam 4x

są tam jakieś kwatery/apartamenty ? -znając włoskie obyczaje to chyba trzeba znależć agenzie które wynajmują apartamenty



Są kempingi i bungalowy na kempingach.
Prawdopodobnie są kwatery lub apartamenty, bardzo nieliczne w samym Vieste lub Peschici, ale akurat tam tego typu zakwaterowanie nie jest popularne, prawie jak w całych Wloszech.
Pozdrawiam, Grzegorz :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 25.09.2006 14:07

Ja byłem z żoną tam 9 lat temu. Było to pierwsze miejsce nad Adriatykiem jakie zobaczyłem więc pełen zachwyt, ale jak zobaczyłem Chorwację (6 lat później) to już więcej do Włoch nie pojadę.

Owszem nie było tam czysto, poza tym wieczne "O sole mio...." od 6 rano z pralni na dole - Włosi uwielbiają śpiewać przy pracy :) ale wtedy zachłystnęliśmy się tym, że spedzamy pierwsze wakacje poza granicami Polski i wszystko było dla nas nowe i piękne :)

Kupiliśmy "skórę" dla żony hehehehehe podszyta papierem się była okazała, parasol niby z drewnianą rączką - ochydne tworzywo sztuczne (daliśmy się nabrać :().

Poza tym tam napewno trzeba umieć liczyć bo resztę wydają jak chcą i ile chcą - przeważnie za mało :(
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 21.11.2006 21:42

Wracając do tematu.
Byłem w Bibione trzy razy. Potem zobaczyłem Chorwację.
Zauroczony tym krajem byłem tam cztery razy, zawsze w innym miejscu.
Bibione ma inny charakter. Jest to miejsce stworzone tylko i wyłącznie dla potrzeb przemysłu turystycznego. Organizacja wzorowa!!!
Nie jest to miejsce dla osób które lubią zwiedzać muzea i zachwycać się zabytkami.
Jak chodzi o brudne i ciasne plaże to takie niestety zobaczyłem właśnie w Cro, nad czym zawsze ubolewałem i wracałem pamięcią do plaży w Bibione gdzie miałem swój parasol, leżak, łóżko i wiedziałem że kiedybym się tam nie zjawil to będzie ono wolne.

Chętnie tam powrócę. Tylko tyle że wakacje są raz w roku :cry: no i oczywiście pierwsze jest Cro.
Ale nikomu.... jak niektórzy małoobiektywnie piszący, nie odradzam wyjazdu do Bibione.
Zachęcam, pojedżcie tam i przekonajcie się jak wygląda wypoczynek w dobrze zorganizowanym miasteczku turystycznym.


Pozdr 8)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.06.2017 13:55

stary temat ale odświeżam bo potrzebuję namiarów na fajną sprawdzoną miejscówkę 2+2,
najlepiej z basenem do 1000 euro za tydzień,
w życiu bym tam nie pojechał ale córka chce szlifować język włoski i koniecznie musi być Italia w miarę blisko,

a może będzie drugi tydzień na Istrii...


edit: czy można do Bibione zaryzykować jechać w ciemno?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.02.2018 20:44

Przeleciałem cały wątek. Na szczęście masa krytycznych komentarzy tyczy się wysokiego sezonu. Jak natomiast wygląda sprawa przed sezonem? Konkretnie chodzi mi o długi majowy weekend. Czy nie będzie to z kolei przeciwieństwo w drugą stronę? Wymarłe miasto? Co tam robić o tej porze?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2018 20:46

Zwiedzać Wenecję. :D
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.02.2018 20:47

haha
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Czy był ktoś w BIBIONE ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone