Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.08.2018 21:29

wikol napisał(a):Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku ?
Jeżeli pominąć aspekt finansowy to Bałtyk nie ma szans.
Jak można porównać np. Tucepi z Karwią czy Łebą ? To są dwa różne światy.

....a dlaczego niby, nie można porównywać?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2018 21:47

lew napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):... zawsze można też pojechać do Ustronia i Wisły i potaplać się w dość czystej rzece, także Hanysy mają sie kaj kąpać :mrgreen:
Z tymi czystymi rzekami to tak fajnie nie jest.... Może i czyste nie są, ale wiele wiosek w okolicy nie jest skanalizowana, a szamba do najszczelniejszych nie należą, więc sporo do rzek trafia...

.....a z kanalizacji ,to niby gdzie trafia?
Jest coś takiego jak oczyszczalnie...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.08.2018 22:01

.....taaa, a co ona oczyszcza?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.08.2018 23:54

Janusz Bajcer napisał(a):Zaliczka poszła, czy tylko rezerwacja. :?:

Oj tylko rezerwacja, to była akcja 5 minutowa :lol:
Jest motywacja do zbierania kasy, problem jest też u męża z urlopem, zazwyczaj w okolicach świąteczno - noworocznych ma jakieś służby w pracy.
Także nie nakręcam się (no dobra tylko troche :lool:) ale jakby się udało, to było by super, chodź trochę hardkor jechać w 1 stronę 1050 km, na 4 noce :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 03.02.2019 14:30

Urodziłem się w Gdańsku, mieszka tam moja rodzina (ja niestety pracuję za granicą) i ostatni raz w polskim morzu kąpałem się z 10 lat temu (jak dzieci były małe). Na wakacje jeździmy nad Adriatyk,niech to będzie moją odpowiedzią na pytanie "Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku". Lepszą alternatywą dla Morza Bałtyckiego na północy są kaszubskie jeziora.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 03.02.2019 14:45

SebastianM napisał(a):Urodziłem się w Gdańsku, mieszka tam moja rodzina (ja niestety pracuję za granicą) i ostatni raz w polskim morzu kąpałem się z 10 lat temu (jak dzieci były małe). Na wakacje jeździmy nad Adriatyk,niech to będzie moją odpowiedzią na pytanie "Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku". Lepszą alternatywą dla Morza Bałtyckiego na północy są kaszubskie jeziora.

Podpisuję się pod tym. Za dzieciaka co roku byłem nad Bałtykiem, teraz jak wybieram Polskę to jadę nad jeziora (mam swoje ulubione czyste: Komorze i Zelwa). Adriatyk daje gwarancję pogody, czystą i ciepłą wodę a koszty? 10-dniową Istrię zrobiliśmy za 4500 zł, więc da się przeżyć.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 06.02.2019 21:16

10-dniową Istrię zrobiliśmy za 4500 zł, więc da się przeżyć.

Obawiam się, że taka kwota nad Bałtyk by nie wystarczyła. Ostatni hit sezonu to był dorsz po mariańsku :) . Taki zwykły dorsz, tylko cena kosmiczna :) .Ludzie płacili za danie dla dwojga ponad 200 PLN.
Z 10 lat temu w Dziwnówku w sezonie robiliśmy robotę dla T-Mobile. Pokój 4 osobowy w mizernym ośrodku górniczym kosztował około 300 PLN tylko ze śniadaniem (śniadanie identyczne jak wtedy, gdy miałem 10 lat i jeździłem na kolonie. Kawa zbożowa, 2 kromki chleba, porcja masła, plasterek wędliny i sera i marmolada do bólu)...Jakbym cofnął się ze 30 lat wstecz.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.02.2019 13:22

SebastianM napisał(a):
10-dniową Istrię zrobiliśmy za 4500 zł, więc da się przeżyć.

Obawiam się, że taka kwota nad Bałtyk by nie wystarczyła. Ostatni hit sezonu to był dorsz po mariańsku :) . Taki zwykły dorsz, tylko cena kosmiczna :) .Ludzie płacili za danie dla dwojga ponad 200 PLN.
Z 10 lat temu w Dziwnówku........


Ja też jestem z Gdańska i jak będę chciał zjeść drogo, to 2 stówy nie stykną.
W Bałtyku dawno nie plumkałem, też jeżdżę po cieplejsze wody, ale gdy czytam takie na siłę udowadanianie w jakim drogim miejscu mieszkamy to mnie coś bierze......

Gdy siedzimy w Chorwacji w ścisku na plaży, to jest to urok wakacji, gdy to samo masz u nas to Grażyny i Janusze wylegli na plaże.

Ja bez problemu znajdę miejsce np na Mierzei Helskiej w sezonie, na plaży, gdzie najbliższy odpoczywająy będzie daleko ode mnie.
Wystarczy po wejściu na plażę pójść w jedną albo drugą stronę 200 metrów od centralnego wejścia np w Kużnicy, czy Chałupach. Obarczonych workiem brzusznym przejście 30 metrów może zabić, więc zalegają przy głównych wejściach.

Drogo w knajpie ?
Z żoną bardzo często jemy w Jastrzębiej Górze, Jastarni, czy samym Gdańaku.
Rzadko przekraczamy stówę.

W Chorwacji ciężko było się w tej stówie zmieścić.

Mogę z łatwością udowodnić, że Chorwacja jest kosmicznie droga. Po co brać pokój za 50 euro, skoro można za 120 euro.

Jak chcesz żeby było drogo tam i u nas to będzie.
Chcesz tanio tam i u nas. Da się.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.02.2019 13:46

Abstrahuję od cen i pogody, ale w Chorwacji (także w Grecji albo Włoszech) mogę znaleźć sobie miejsce przy własnej zatoczce, gdzie z tarasu dorzucę do morza mokrymi gaciami, nawet się nie wychylając. Nad Bałtykiem nie mam takiej możliwości, najpierw muszę dojść do kawałek do plaży, zwykle zatłoczonej), albo jeszcze dłuższy kawałek do miejsca w miarę pustego.

Inną spraw jest to co na tej bałtyckiej plaży robić, jeśli do morza nie można wejść bo sinice.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2019 13:57

To chyba słabo zwiedzałeś miejscowości nad Bałtykiem, bo sama znam i byłam w takich, że na plażę wychodziło się z balkonu... Tylko trzeba kurorty opuścić...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 12.02.2019 13:59

arturescu napisał(a):Abstrahuję od cen i pogody, ale w Chorwacji (także w Grecji albo Włoszech) mogę znaleźć sobie miejsce przy własnej zatoczce, gdzie z tarasu dorzucę do morza mokrymi gaciami, nawet się nie wychylając. Nad Bałtykiem nie mam takiej możliwości, najpierw muszę dojść do kawałek do plaży, zwykle zatłoczonej), albo jeszcze dłuższy kawałek do miejsca w miarę pustego.

Inną spraw jest to co na tej bałtyckiej plaży robić, jeśli do morza nie można wejść bo sinice.


Obawiam się, że nie zrozumiałeś mojego wpisu.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.02.2019 14:06

kaszubskiexpress napisał(a):
arturescu napisał(a):Abstrahuję od cen i pogody, ale w Chorwacji (także w Grecji albo Włoszech) mogę znaleźć sobie miejsce przy własnej zatoczce, gdzie z tarasu dorzucę do morza mokrymi gaciami, nawet się nie wychylając. Nad Bałtykiem nie mam takiej możliwości, najpierw muszę dojść do kawałek do plaży, zwykle zatłoczonej), albo jeszcze dłuższy kawałek do miejsca w miarę pustego.

Inną spraw jest to co na tej bałtyckiej plaży robić, jeśli do morza nie można wejść bo sinice.


Obawiam się, że nie zrozumiałeś mojego wpisu.


Uważne czytanie się kłania...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.02.2019 14:07

Leon, czytanie ze zrozumieniem to obecnie trudna sztuka, a @arturescu uważa, że tylko jego opcja i zdanie jest poprawna i wszyscy powinni tak samo robić... i tylko to widzi..... i to bez względu na to czy dotyczy to Chorwacji, Grecji czy Bałtyku....
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.02.2019 14:31

piekara114 napisał(a):To chyba słabo zwiedzałeś miejscowości nad Bałtykiem, bo sama znam i byłam w takich, że na plażę wychodziło się z balkonu... Tylko trzeba kurorty opuścić...

A jak się szuka takich miejsc (tych poza kurortami)? Przeleciałem na SV od Władka do Ustki, i nic takiego nie znalazłem, zazwyczaj wszystkie domy oddalone o kilkaset metrów, a morze zasłonięte lasem.
Teraz widzę, że w Jarosławcu czy Darłówku jest całkiem blisko do plaży (tyle, że to chyba kurorty), ale nie mam pojęcia jak z cenami (w stosunku do tych chorwackich).
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.02.2019 14:48

Też szukałem takich na plaży i też twierdzę, że właściwie takich nie ma. Może dwa obiekty znalazłem. Szukałem i w sieci i na GM. Chętnie popatrzę na takie.
Bałtyk ma swoje zalety. Porównywanie go z morzami południowej Europy nie ma sensu. Ale wiecie... i Brytyjczycy i Skandynawowie też jeżdżą nad swoje morza...
https://www.google.com/maps/@54.7733671 ... 192!8i4096
Tu faktycznie :)

Tu :
https://www.booking.com/hotel/pl/hotelz ... ot.pl.html
Ostatnio edytowano 12.02.2019 15:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone