Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2018 09:26

W zimie nad morzem to chyba wszędzie zadupie... :smo:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.08.2018 09:32

wiolek_lp napisał(a):Mąż ma fantazję wyskoczyć w zimie nad nasze morze, w jakie okolice celować ?

Daj spokój, niech inaczej spożytkuje swoje fantazje ;). Półtora roku temu skoczyłem sobie zimą nad morze, żeby spalić długość papierosa. Wynudziłem się te 5-10 minut i wróciłem do domu ;).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.08.2018 09:43

No nic mu nie poradzę, jak taką ma ochotę :D
Ja wolę zimą góry, no ale jak już morze to Jadran :lol:
Wrzuciłam pierwsze lepsze wyszukiwanie w bookingu na Krk i szok jaki mi apartament cudny za śmieszne pieniądze wynalazło 8O
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.08.2018 10:43

Trajgul napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Mąż ma fantazję wyskoczyć w zimie nad nasze morze, w jakie okolice celować ?

Daj spokój, niech inaczej spożytkuje swoje fantazje ;). Półtora roku temu skoczyłem sobie zimą nad morze, żeby spalić długość papierosa. Wynudziłem się te 5-10 minut i wróciłem do domu ;).


My co najmniej raz w roku zimą

Sprawdzamy kierunek wiatru aby nie iść pod wiatr. Jedziemy np. do Orłowa, parkujemy gdzieś auto, np. przy CH Klif, na plażę i nią idziemy do Gdyni, tam jakiś obiadek, na SKM i kurs do Orłowa. Do auta i do domu :). Można i w drugą stronę aby np. w Sopocie na plaży z sauny skorzystać a po niej szybka kąpiel w morzu. Sauny nie są złe a widok z okna wręcz kapitalny :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 17.08.2018 17:04

wiolek_lp napisał(a):Ej dajcie znać jak nazywają się te zadupia ? :mrgreen:

Np. Dębina, Czołpino
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 17.08.2018 17:28

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku ?
Jeżeli pominąć aspekt finansowy to Bałtyk nie ma szans.
Jak można porównać np. Tucepi z Karwią czy Łebą ? To są dwa różne światy.
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 17.08.2018 17:51

wiolek_lp napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Lechoo napisał(a): ... Dlatego nad Bałytkiem najlepsze są "zadupia" ...


Tak zawsze było, jest i oby pozostało, więc nie mówmy tego tak głośno miłośnikom Sopotu, Władysławowa czy innej Łeby :)

Dla nas i nad Adriatykiem "zadupie" jest najlepsze

Aby popstrykać kilka zdjęć przedzieramy się przez górki kilka zatoczek dalej, czasami udaje się zrobić kadr obejmujący z 50m szerokości plaży na której nikogo nie ma :)


Ej dajcie znać jak nazywają się te zadupia ? :mrgreen:
Nad morzem w Pl byłam tylko w Unieściu, nie powiem pogoda nam się wtedy w sierpniu udała, gorzej z morzem, które w pewnym momencie miało 9 topni, ale to jak się w ciągu 2 tyg wynudziłam to szok :twisted:
Mąż ma fantazję wyskoczyć w zimie nad nasze morze, w jakie okolice celować ?

Z Rzeszowa to najbliżej i całkiem nieźle: Stegna, Jantar, Krynica Morska ..... Piaski ( tu zadupie)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2018 17:53

Pääkäyttäjä napisał(a):... zawsze można też pojechać do Ustronia i Wisły i potaplać się w dość czystej rzece, także Hanysy mają sie kaj kąpać :mrgreen:
Z tymi czystymi rzekami to tak fajnie nie jest.... Może i czyste nie są, ale wiele wiosek w okolicy nie jest skanalizowana, a szamba do najszczelniejszych nie należą, więc sporo do rzek trafia...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.08.2018 18:19

... a rzekami do morza...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.08.2018 19:46

piotrulex napisał(a):
My co najmniej raz w roku zimą

Sprawdzamy kierunek wiatru aby nie iść pod wiatr. Jedziemy np. do Orłowa, parkujemy gdzieś auto, np. przy CH Klif, na plażę i nią idziemy do Gdyni, tam jakiś obiadek, na SKM i kurs do Orłowa. Do auta i do domu :). Można i w drugą stronę aby np. w Sopocie na plaży z sauny skorzystać a po niej szybka kąpiel w morzu. Sauny nie są złe a widok z okna wręcz kapitalny :)


Mając tak blisko, to jasne, że fajne są takie wypady :) My tak często ruszamy w Bieszczady, na dzień :wink:
Swoją drogą po tym nieszczęsnym Unieściu 3 lata temu zatrzymaliśmy się w Toruniu na kolację. Mega zauroczyło mnie to miasto nocą :hearts:

Lechoo napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ej dajcie znać jak nazywają się te zadupia ? :mrgreen:

Np. Dębina, Czołpino


Dzięku, zapisuję :wink:

kawo napisał(a):Z Rzeszowa to najbliżej i całkiem nieźle: Stegna, Jantar, Krynica Morska ..... Piaski ( tu zadupie)


Super, też wpiszę w listę do sprawdzenia :mrgreen:

Ale wiecie co... zarezerwowałam 4 noce na sylwestra w tej Baśce... Nie wiem co z tego wyjdzie, ale marzyć można mając miejscówkę :oczko_usmiech:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 17.08.2018 19:47

Właśnie spotkałem sąsiadów, którzy wrócili z Piasków. Wyjechali o 9:00 dotarli przed godziną... oczywiście Częstochowa i budowa węzła, ale to chyba jeszcze nie ta doba autostrad tak czy owak.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.08.2018 20:06

Sasino i okolice...
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 12.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 17.08.2018 21:14

Hej jeśli Bałtyk w sezonie to tylko małe miejscowosci.Polskie plaże zawsze kojarzyły mi się z zatłoczonymi plażami i parawanami gdzie człek leży na plaży i nawet morza nie widzi.Myliłam się i to bardzo .Są jeszcze nad naszym polskim morzem plaże dzikie i prawie puste.Polecam plaże między Łazami a Mielnem w sezonie niezatłoczona ,czysta naprawde piękna.Puste plaże również są w okolicach Dąbkowic a dokładnie między Dąbkami a Dąbkowicami.Dąbkowice to bardzo mała miejscowość położona na mierzei między jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim.jak dla mnie numer jeden.Można dostać się tam jedyną drogą ,która wiedzie z Dąbek na której jest zakaz wjazdu.ruch dozwolony jest tylko dla mieszkańców lub wczasowiczów.Sklepów żadnych nie ma jedynie dwa bary.Dąbkowice to dosłownie jedna ulica. Plaże piękne ,dzikie i puste.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2018 21:16

wiolek_lp napisał(a):Ale wiecie co... zarezerwowałam 4 noce na sylwestra w tej Baśce... Nie wiem co z tego wyjdzie, ale marzyć można mając miejscówkę :oczko_usmiech:

Zaliczka poszła, czy tylko rezerwacja. :?:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.08.2018 21:27

piekara114 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):... zawsze można też pojechać do Ustronia i Wisły i potaplać się w dość czystej rzece, także Hanysy mają sie kaj kąpać :mrgreen:
Z tymi czystymi rzekami to tak fajnie nie jest.... Może i czyste nie są, ale wiele wiosek w okolicy nie jest skanalizowana, a szamba do najszczelniejszych nie należą, więc sporo do rzek trafia...

.....a z kanalizacji ,to niby gdzie trafia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone