Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2018 16:00

piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):
Dlatego napisalem - znacjonalizowac... Jeden wlasciciel - Panstwo PL.

pozdrawiam


Przy obecnej polityce i używania Konstytucji zamiast pewnego papieru w rolce i to jest możliwe :(


No, moze nie tak hardkorowo...
Bank Pekao mozna bylo "odkupic", wiec i na autostrady moze znajdzie sie "oferta"...

pozdrawiam
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.08.2018 17:05

robertms napisał(a):
piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):
Dlatego napisalem - znacjonalizowac... Jeden wlasciciel - Panstwo PL.

pozdrawiam


Przy obecnej polityce i używania Konstytucji zamiast pewnego papieru w rolce i to jest możliwe :(


No, moze nie tak hardkorowo...
Bank Pekao mozna bylo "odkupic", wiec i na autostrady moze znajdzie sie "oferta"...

pozdrawiam

Wystarczy ponieść VAT za płatności autostradowe do 50% ludzie przestaną jeździć autostradami i odkupi się je za grosze ;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2018 21:14

mchrob napisał(a):
robertms napisał(a):
piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):
Dlatego napisalem - znacjonalizowac... Jeden wlasciciel - Panstwo PL.

pozdrawiam


Przy obecnej polityce i używania Konstytucji zamiast pewnego papieru w rolce i to jest możliwe :(


No, moze nie tak hardkorowo...
Bank Pekao mozna bylo "odkupic", wiec i na autostrady moze znajdzie sie "oferta"...

pozdrawiam

Wystarczy ponieść VAT za płatności autostradowe do 50% ludzie przestaną jeździć autostradami i odkupi się je za grosze ;)


Ciekawe rozwiazanie...
Jest VAT wylacznie na autostrady...?
Podniesmy VAT na wszystko, bedzie latwiej. Przestaniemy kupowac "legalnie"...

pozdrawiam
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 10.08.2018 23:07

Dokładnie, sprawdzone w wielu gospodarkach. Obnizenie VATu skutkuje jego.... wiekszym wplywem do budżetu.
Nie każdy to rozumie
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.08.2018 08:54

Fakt, temp Bałtyku w tym roku wysoka :mrgreen: Jednak mieszkając np. na południu nigdy bym nie planował urlopu z np. rocznym wyprzedzeniem. W tym roku akurat jest ok praktycznie całe lato, ale to wyjątek (oby zapowiadający regułę :D). Wypad nad Bałtyk to jest dobry w sytuacji: mam wolny weekend, zapowiadają pogodę to wsiadam w auto i jadę. Tylko trzeba wziąć więcej kasy na jedzenie http://www.gp24.pl/wiadomosci/ustka/a/1 ... ,13398507/ ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.08.2018 09:16

Na weekend to chyba tylko można jechać do hotelu, bo zazwyczaj właściciele domków oczekują min. 7-dniowego pobytu, a z tego co wiem, to ciężko coś znaleźć na miejscu na krótki termin. Również mam niedaleko, gdyż niecałe 2 godziny jazdy np. do Stegny ale nie widzę racjonalnego argumentu, żeby tam pojechać :D. Kiedyś zastanawiałem się dlaczego tyle rejestracji jest z południa Polski w nadmorskich miejscowościach, moje zdziwienie zwielokrotniło się, jak dowiedziałem się o "istnieniu" takiego raju wakacyjnego jak Chorwacja i odległości do niej z Polski południowej.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 16.08.2018 09:42

Ja z Poznania nad Bałtyk mam niby nie daleko ok 250 km, ale latem ostatnio preferuje tylko wyjazdy wekendowe we dwoje i takie proste spanie. Z uwagi na to, że dopiero w piątek zazwyczaj wiadomo jaka pogoda na najbliższe 48h, szukam fajnego kempingu i sobotę rano wbijam się samochodem osobowym. Miejsce jest zawsze, cena przystępna, warunki na jedną noc ok. Obiad/kolacja "na mieście" śniadanko przed samochodem ;-)

Taka prosta konstrukcja, szybko montowana, tania, polecam
4.jpg


spanie gotowe, wygodniej niż w małych namiotach
5.jpg
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 10:05

histe napisał(a):Ja z Poznania nad Bałtyk ...


Świetne rozwiązanie, gratuluję pomysłu :)

My mamy również niedaleko bo z Torunia, też tylko weekendy jak pogoda dopisuje ale pod namiot :)

Czasami jedziemy wcześnie na 1 dzień i plaża od 8-9 a wracamy schodząc z niej koło 17-18
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 16.08.2018 10:30

No jednak Toruń znacznie bliżej morza ;-) my musimy się turlać co najmniej 4h ;-(
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 10:38

histe napisał(a):No jednak Toruń znacznie bliżej morza ;-) my musimy się turlać co najmniej 4h ;-(


Tam gdzie jeździmy czyli Piaski za Krynicą Morską i przewalić przez cały Toruń miastem lub S10

przez S10, A1, DK55, 502, 501
3 godz. 1 min bez korków
Ta trasa obejmuje odcinki płatne.

Zwykle jakieś 3,5h (228 km)

Nie jest tak kolorowo z tego Torunia

Znajomi z centrum Poznania w okolice Mielna wyrabiają się w 4 godziny, ostatnio dojechali dosłownie z 5 minut później a identycznie wyjeżdżaliśmy. Auta identyczne, styl jazdy podobny
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2018 11:21

Super macie, a ja? min 6,5 godz. i jak dobrze pójdzie to jestem w Gdańsku....
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 11:35

piekara114 napisał(a):Super macie, a ja? min 6,5 godz. i jak dobrze pójdzie to jestem w Gdańsku....


My?

No wiesz, Ty jak się zepniesz i dołożysz do tego 3 godzinki to moczysz się a Adriatyku ;)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 16.08.2018 11:37

piekara114 napisał(a):Super macie, a ja? min 6,5 godz. i jak dobrze pójdzie to jestem w Gdańsku....

Proszę Cię, dla nas w drodze nad Adriatyk, sama jazda przez Polskę to 1/3 drogi... ;)
Ale to prawda, autostradą do Gdańska jadę godzinkę, choć i tak jeżdżę bardzo rzadko (nie licząc wyjazdów na Lech Walesa Airport ;))
Ostatnio edytowano 16.08.2018 11:41 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.08.2018 11:41

Wiem, na Istrię jechaliśmy 9,5 h, ale wiadomo to na urlop....
A Wy możecie na fajny weekend wyskoczyć, czy nawet na jeden dzień... W moim pobliżu nie ma zbiornika wodnego, w którym można się zamoczyć...i nie chodzi o temperaturę czy kolor wody...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.08.2018 11:41

Trajgul napisał(a):
piekara114 napisał(a):Super macie, a ja? min 6,5 godz. i jak dobrze pójdzie to jestem w Gdańsku....

Proszę Cię, dla nas w drodze nad Adriatyk, sama jazda przez Polskę to 1/3 drogi... ;)


Nie narzekaj. Teraz to już bajka i w 4 godziny się ogarnia PL z Torunia, Ty doliczasz z 30-40 minut

Nasze pierwsze wyjazdy naście lat temu to i 7 godzin schodziło albo i lepiej

Cały czas coś tam dłubią więc i A1 się robi, teraz co prawda muszą rozebrać 2 nowe wiadukty, bo na betonie oszukali, ale idzie do przodu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone