Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.09.2015 13:48

Zadałem w sumie poważne pytanie, a uzyskałem...?

Jak również napisałem ryby jem (inna sprawa, że nad naszym morzem nie każda jest z Bałtyku) i również sam kutrem na dorsze płynąłem czy kupowałem ryby z kutra.

Mimo wszystko jeśli po drugiej stronie morza przy zakupie rzekomo ostrzegają cię, że ryba jest z Bałtyku, to mnie to zastanawia - stąd rzeczowe pytanie do osoby wiedzącej o rybach nieco więcej niż przeciętny człowiek. ;)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 07.08.2018 21:54

Hej,

W tym roku temp. wody w Bałtyku jest chyba rekordowa. W Międzywodziu zarejestrowano 26 stopni.
Miałem przyjemność być w tym roku w Dźwirzynie i Bałtyk miał tam 24.
Prawie Jadran :P
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2018 10:42

Jakby tak było co roku to może bym się skusił raz po raz, nawet jak z Wro nie ma jeszcze autostrady - choć za chwile skończą S3 i wtedy do Międzyzdrojów praktycznie droga idealna.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.08.2018 11:36

Bartek81 napisał(a):Hej,

W tym roku temp. wody w Bałtyku jest chyba rekordowa. W Międzywodziu zarejestrowano 26 stopni.
Miałem przyjemność być w tym roku w Dźwirzynie i Bałtyk miał tam 24.
Prawie Jadran :P


Jasne. Zagwarantuj mi to na początku roku jak planuję urlop, daj choć z 10m przejrzystości wody aby się nie nudzić na plaży, kilka wysepek aby urozmaicić widok i górki kilkaset metrów za plecami aby było gdzie połazić

O bezpańskie drzewa z figami i miłych, niekradnących ludzi na campingu nawet nie poproszę, pomarzę co najwyżej :)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 08.08.2018 12:37

piotrulex napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej,

W tym roku temp. wody w Bałtyku jest chyba rekordowa. W Międzywodziu zarejestrowano 26 stopni.
Miałem przyjemność być w tym roku w Dźwirzynie i Bałtyk miał tam 24.
Prawie Jadran :P


Jasne. Zagwarantuj mi to na początku roku jak planuję urlop, daj choć z 10m przejrzystości wody aby się nie nudzić na plaży, kilka wysepek aby urozmaicić widok i górki kilkaset metrów za plecami aby było gdzie połazić

O bezpańskie drzewa z figami i miłych, niekradnących ludzi na campingu nawet nie poproszę, pomarzę co najwyżej :)


Nikogo nie namawiam w tym poście na urlop nad Bałtykiem..chciałem tylko zauważyć anomalię jaką jest wysoka temperatura wody W Bałtyku
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 09.08.2018 09:04

piotrulex napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej,

W tym roku temp. wody w Bałtyku jest chyba rekordowa. W Międzywodziu zarejestrowano 26 stopni.
Miałem przyjemność być w tym roku w Dźwirzynie i Bałtyk miał tam 24.
Prawie Jadran :P


Jasne. Zagwarantuj mi to na początku roku jak planuję urlop, daj choć z 10m przejrzystości wody aby się nie nudzić na plaży, kilka wysepek aby urozmaicić widok i górki kilkaset metrów za plecami aby było gdzie połazić

O bezpańskie drzewa z figami i miłych, niekradnących ludzi na campingu nawet nie poproszę, pomarzę co najwyżej :)

100/100 - dokładnie taka jest podstawowa różnica. Ostatni raz (naprawdę ostatni :!: ) byłem nad Bałtykiem w Dźwirzynie w 2011 i więcej nad nasze morze nie pojadę. Pogoda była bardzo dobra, słonecznie wręcz gorąco, oprócz ostatniego dnia gdy się zachmurzyło, zaczęło wiać i w środku lata trzeba było się ubierać jak w grudniu, bo temperatura spadła poniżej 15°C. Mimo ciepłego lata woda bardzo zimna wg pomiarów było 15, a minimalnie nawet 11°C. Mimo wszystko po kilku podejściach wlazłem do tej "lodówki" ponieważ zabrałem ze sobą maskę i płetwy. Ale po zanurkowaniu dno zauważyłem w chwili, gdy już prawie się z nim zderzyłem :evil: - widoczność wynosiła kilkanaście cm. O widokach nie ma co mówić, a jeszcze dodam, że na Krk czy Istrię dojadę z południa Polski szybciej niż do Łeby :lol:
A co do tegorocznej temperatury morza - jest w niektórych rejonach naprawdę ciepłe, ale niestety większość plaż zasyfiona sinicami :?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.08.2018 09:12

Marko66 napisał(a): ... Ostatni raz (naprawdę ostatni :!: ) byłem nad Bałtykiem w Dźwirzynie w 2011 i więcej nad nasze morze nie pojadę ...


My ostatni raz byliśmy pewnie z miesiac temu na krótko przed urlopem. Pojeżdzilismy rowerami, zjedlismy wędzona rybę, poopalaliśmy się, pospacerowaliśmy, było super

W tę sobotę pewnie też uda się wyskoczyć, moze i na niedzielę zostaniemy

Nad Bałtykiem spędzamy weekendy jak mamy ochotę i pogoda na to pozwala

Planowane z wyprzedzeniem urlopy jedynie tam, gdzie pogoda jest raczej gwarantowana

Bałtyk faktycznie ciepły choć to raczej nie działa na plus, woda coraz bardziej syfiasta i w popularnych miejscach masakryczne tłumy

My spędzamy czas na cichych plażach gdzie nie słychać rozmawiajacych ludzi leżących najblizej nas, pewnie w odległosci 20m :)

Autostraa jest, to prawda, jednak korki na bramkach rozwalaja ten system :(
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.08.2018 09:27

piotrulex napisał(a):
Marko66 napisał(a): ... Ostatni raz (naprawdę ostatni :!: ) byłem nad Bałtykiem w Dźwirzynie w 2011 i więcej nad nasze morze nie pojadę ...


My ostatni raz byliśmy pewnie z miesiac temu na krótko przed urlopem. Pojeżdzilismy rowerami, zjedlismy wędzona rybę, poopalaliśmy się, pospacerowaliśmy, było super

W tę sobotę pewnie też uda się wyskoczyć, moze i na niedzielę zostaniemy

Nad Bałtykiem spędzamy weekendy jak mamy ochotę i pogoda na to pozwala

Planowane z wyprzedzeniem urlopy jedynie tam, gdzie pogoda jest raczej gwarantowana

Bałtyk faktycznie ciepły choć to raczej nie działa na plus, woda coraz bardziej syfiasta i w popularnych miejscach masakryczne tłumy

My spędzamy czas na cichych plażach gdzie nie słychać rozmawiajacych ludzi leżących najblizej nas, pewnie w odległosci 20m :)

Autostraa jest, to prawda, jednak korki na bramkach rozwalaja ten system :(


Ja jestem nad Baltykiem co roku, jak i nad jakims jeziorem mazurskim oraz poza granicami PL (Europa).
Fajnie sie wraca do domu... ;)

A propos autostrad w PL - znacjonalizowac prywaciarskie, ktore sa najdrozsze nawet dla Polakow i wprowadzic winiety, np. 50/m-c, 200/rok i bramki do likwidacji... ;)

pozdrawiam
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 10.08.2018 12:05

robertms napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Marko66 napisał(a): ... Ostatni raz (naprawdę ostatni :!: ) byłem nad Bałtykiem w Dźwirzynie w 2011 i więcej nad nasze morze nie pojadę ...



A propos autostrad w PL - znacjonalizowac prywaciarskie, ktore sa najdrozsze nawet dla Polakow i wprowadzic winiety, np. 50/m-c, 200/rok i bramki do likwidacji... ;)

pozdrawiam


Zgadzam się w 100% i jeszcze w Chorwacji mogliby wprowadzić winiety, wtedy na pewno w kilku miejscach byłoby luźniej :D
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 10.08.2018 12:33

Pobór opłat na bramkach to jest jakieś nieporozumienie w ogóle. Totalna masakra.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 12:37

anlama napisał(a):Pobór opłat na bramkach to jest jakieś nieporozumienie w ogóle. Totalna masakra.


Powiedź to tym, którzy jadą taką raz w roku przez 50km :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 12:42

robertms napisał(a):
A propos autostrad w PL - znacjonalizowac prywaciarskie, ktore sa najdrozsze nawet dla Polakow i wprowadzic winiety, np. 50/m-c, 200/rok i bramki do likwidacji... ;)

pozdrawiam


Jak dla mnie prostsze prawnie i technicznie byłoby wprowadzić takie elektroniczne winiety, takie co nawet pobieraja za odcinki jak TIRy mają

Skoro mam telefon na 3 karty sim to można i takie urządzenie, które rozgraniczy i da odpowiednie dyspozycje gdy przejadę A4 Wrocław Katowice a później już komu innemu Katowice-Kraków a potem fiknę A1 Toruń-Gdańsk czy może niebawem Toruń-Łodź czy Łódź-Warszawa. Już oczami wyobraźni widzę te korki przed Warszawą. Za chwilę do biura znów będę jeździł 10-ką bo będzie szybciej, teraz A1-A2 mając 270km jeżdze jakieś 2:15 +/- 2 minuty

Winiety vs opłaty za odcinki

Tak źle i tak niedobrze

Nigdy wszystkim się nie dogodzi

Jak full autostrad to niech będzie winieta, jak mało to lepiej odcinkowo

Jak kilku właścicieli to winieta nie jest możliwa
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 10.08.2018 13:09

piotrulex napisał(a):
Marko66 napisał(a): ... Ostatni raz (naprawdę ostatni :!: ) byłem nad Bałtykiem w Dźwirzynie w 2011 i więcej nad nasze morze nie pojadę ...


My ostatni raz byliśmy pewnie z miesiac temu na krótko przed urlopem. Pojeżdzilismy rowerami, zjedlismy wędzona rybę, poopalaliśmy się, pospacerowaliśmy, było super

W tę sobotę pewnie też uda się wyskoczyć, moze i na niedzielę zostaniemy

Nad Bałtykiem spędzamy weekendy jak mamy ochotę i pogoda na to pozwala

Planowane z wyprzedzeniem urlopy jedynie tam, gdzie pogoda jest raczej gwarantowana

Bałtyk faktycznie ciepły choć to raczej nie działa na plus, woda coraz bardziej syfiasta i w popularnych miejscach masakryczne tłumy

My spędzamy czas na cichych plażach gdzie nie słychać rozmawiajacych ludzi leżących najblizej nas, pewnie w odległosci 20m :)

Autostraa jest, to prawda, jednak korki na bramkach rozwalaja ten system :(


Piotrulex, w samo sedno.
Jak Ty nad Bałtyk mam niedaleko, a z planowanych kilka tygodni wcześniej wakacji nad naszym morzem wyleczyłem się skutecznie w 2011 roku, kiedy z 9 dni, w 8 padał deszcz, a temp spadała do 13-14 stopni.
Choć owszem taka smażona rybka jak nad naszym morzem jest nie do podrobienia i smakuje wybornie :D
A z racji całkiem niedalekiej odległości to mamy ten komfort, że zawsze w przypadku prognozowanej pogody można zapakować rodzinę do auta i wyskoczyć na nasze kochane, ale wyszukane i mniej popularne plaże, gdzie nawet zza parawanu będzie coś widać :P
Ale i tak zazdroszczę tym z południa Polski, bo w kierunku płd Europy oszczędzają kilkaset km w stosunku do nas :cry:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 10.08.2018 15:05

piotrulex napisał(a):
robertms napisał(a):
A propos autostrad w PL - znacjonalizowac prywaciarskie, ktore sa najdrozsze nawet dla Polakow i wprowadzic winiety, np. 50/m-c, 200/rok i bramki do likwidacji... ;)

pozdrawiam


Jak dla mnie prostsze prawnie i technicznie byłoby wprowadzić takie elektroniczne winiety, takie co nawet pobieraja za odcinki jak TIRy mają

Skoro mam telefon na 3 karty sim to można i takie urządzenie, które rozgraniczy i da odpowiednie dyspozycje gdy przejadę A4 Wrocław Katowice a później już komu innemu Katowice-Kraków a potem fiknę A1 Toruń-Gdańsk czy może niebawem Toruń-Łodź czy Łódź-Warszawa. Już oczami wyobraźni widzę te korki przed Warszawą. Za chwilę do biura znów będę jeździł 10-ką bo będzie szybciej, teraz A1-A2 mając 270km jeżdze jakieś 2:15 +/- 2 minuty

Winiety vs opłaty za odcinki

Tak źle i tak niedobrze

Nigdy wszystkim się nie dogodzi

Jak full autostrad to niech będzie winieta, jak mało to lepiej odcinkowo

Jak kilku właścicieli to winieta nie jest możliwa


Dlatego napisalem - znacjonalizowac... Jeden wlasciciel - Panstwo PL.

pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Tempertura wody w Bałtyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2018 15:17

robertms napisał(a):
Dlatego napisalem - znacjonalizowac... Jeden wlasciciel - Panstwo PL.

pozdrawiam


Przy obecnej polityce i używania Konstytucji zamiast pewnego papieru w rolce i to jest możliwe :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone