Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2015 10:20

Ural napisał(a):
Z napisał(a):40zł od łba to płacę za kwatery dla swych pracowników w domku holenderskim na zadupiu a nie w sezonie nad morzem.



Nie przesadzaj. Nie płacisz miesięcznie za pracownika 1200 zł i to w przyczepie. Do rozrzutnych osób to Ty :roll: nie należysz - raczej do kategorii chytrych takich niby oszczędnych i gospodarnych.


Wliczył już pensję do tego :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.09.2015 10:58

greenrs napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Nie wiem gdzie jeździsz, ale za 40-50 zł za osobę w Polsce można wynająć na dość dobrym poziomie pokój. I przykładów mógłbym tu mnożyć, ale reklamy robić nie będę.

Nad Bałtykiem w środku sezonu? Koniecznie musisz dać namiary :!:

50zł za osobę płaciłam we wrześniu 99 w marnym pokoju ze wspólną łazienką i lodówką :roll:
A w tej cenie w Chorwacji mam apartament z osobnymi sypialniami i całym ludzkim zapleczem.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.09.2015 11:07

Powiedz Beata dlaczego Ty na zdjęciu "Junior Moderator" chodzisz w prześcieradle białym :roll: :roll: :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.09.2015 11:13

Ural napisał(a):Powiedz Beata dlaczego Ty na zdjęciu "Junior Moderator" chodzisz w prześcieradle białym :roll: :roll: :roll:

Ale że co, urażam jakieś uczucia????? :roll:





No ale skoro pytasz - to prześcieradło to sukienka :)
Użytkownik usunięty
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2015 11:24

Koszt z mijającego tygodnia: 60 zł/osoba/doba z 3 posiłkami. Przyzwoity OW 300 m od Baltyku z pełnym węzłem sanitarnym. Zniżki dla dzieci do lat 10, a do 3 gratis.
W sezonie ten sam pakiet 110 zł.
Beata, mocno wtedy przeplacilas lub pamięć już nie ta.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.09.2015 11:45

bigredone napisał(a):Koszt z mijającego tygodnia: 60 zł/osoba/doba z 3 posiłkami. Przyzwoity OW 300 m od Baltyku z pełnym węzłem sanitarnym. Zniżki dla dzieci do lat 10, a do 3 gratis.
W sezonie ten sam pakiet 110 zł.
Beata, mocno wtedy przeplacilas lub pamięć już nie ta.

Pamięć idealna niestety , takie były wtedy ceny nad Bałtykiem dlatego odpuściłam to morze.
W sezonie pakiet 110zł powiadasz .... czyli jak pojadę kompletem całym to mam 550zł za dobę, czyli około to 137 euro to faktycznie konkurencja cenowa.
Użytkownik usunięty
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2015 11:50

Zauważ, że z wyżywieniem.

Przypomniało mi się - w roku 2000, lub sąsiednich, Karwia, 200 m od morza 25 zł/osoba. Mały pensjonat. Oczywiście pokój z łazienką. Lipiec.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 20.09.2015 11:58

bigredone napisał(a):Zauważ, że z wyżywieniem.

Ależ zauważyłam.
Przy apartamencie za 50 euro zostaje mi z tych 137 trochę, i uwierz, wystarczy na jedzenie.
Skoro piszemy o cenach w Chorwacji to skupmy się na Chorwacji, bo już nie raz było porównywanie, gdzie się opłaca jechać.
;)
Użytkownik usunięty
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2015 12:15

Wierzę. Tak nad Bałtykiem jak i nad Jadranem ceny bywają różne. Pisałem aby sprostować.
A w temacie - za kwatery chorwackie płaciłem 65 E w tym i w poprzednim roku. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie tak samo, ale nawet jak będzie nieco drożej to i tak pojadę, bo trafiłem na świetne. *

*nie powiem gdzie :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.09.2015 16:20

Zabawnie jesteście(obydwaj),a żeby odpowiedzieć na wasze zaczepki to trochę danych.Usługę świadczyliśmy w maju, w miejscowości Cigacice(niedaleko Świebodzina),jedyne wolne kwatery jakie udało nam się znaleźć były oddalone o dobre 20km i kosztowały 40zł od głowy.Ural masz jakieś rozdwojenie jaźni(gdzie ja pisałem o przyczepie,miałem nadzieję że człowiek czytający ze zrozumieniem wie co to jest domek holenderski). Może przelicz od razu w skali roku a nie będziesz się rozmieniał na miesiące,i napiszę to raz,nie życzę sobie abyś mi ubliżał,mam nadzieję że dotarło.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.09.2015 18:04

"Z" - odpowiedż udzieliłem na PW.

Tak nawiasem - to ile kosztuje w Polsce kwatera taka jak w Chorwacji czyli pokój dzienny z kuchnią, sypialnia, łazienka, klima, taras lub duży balkon - od 100 do 200 m od morza. Naturalnie ile od osoby ?.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 20.09.2015 18:49

bigredone napisał(a):Wierzę. Tak nad Bałtykiem jak i nad Jadranem ceny bywają różne.

I tu pełna zgoda
Tylko niech ta dyskusja nie zamieni się w wyższość Bałtyku nad Jadranem bądź odwrotnie
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.09.2015 19:13

Ural napisał(a):"Z" - odpowiedż udzieliłem na PW.

Tak nawiasem - to ile kosztuje w Polsce kwatera taka jak w Chorwacji czyli pokój dzienny z kuchnią, sypialnia, łazienka, klima, taras lub duży balkon - od 100 do 200 m od morza. Naturalnie ile od osoby ?.


Przykłady mogę podać z np.Mazur,z tego roku Warchały,pokój 4 os.(bez kuchni),za to z kiblem,kuchnia na dole-wspólna dla siedmiu pokoi,warunki nieszczególne,właściciel gbur(wszędzie wciskał nos),sierpień 200zł/doba.Aktualnie mam pracowników w Opolu,kwatera 15km w stronę Częstochowy-pokój 3 os.(kuchnia wspólna dla sześciu pokoi,warunki pracownicze 120zł doba/pokój.Co z tego że w ogłoszeniach piszą 25zł osoba/doba, skoro gdy dochodzi do rezerwacji to startują od 40zł i nic im nie zrobisz bo zawsze Ci powiedzą że ta cena to w innym okresie-sorry taki mamy klimat.W zeszłym roku domek dla 3osób w Białym Borze(70km od morza) 100zł doba/domek.100 czy 200 metrów od morza to sądzę że przy takich warunkach jakie piszesz trza będzie wypruć z 80/90zł osoba/doba.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.09.2015 21:38

Ural napisał(a):"Z" - odpowiedż udzieliłem na PW.

Tak nawiasem - to ile kosztuje w Polsce kwatera taka jak w Chorwacji czyli pokój dzienny z kuchnią, sypialnia, łazienka, klima, taras lub duży balkon - od 100 do 200 m od morza. Naturalnie ile od osoby ?.

Ja osobiście nie spotkałem podobnych warunków, u nas w zasadzie są kwatery czy jak kto woli pokoje z lub bez łazienki, takich apartamentów jak w cro nie spotkałem.
Porównywalne warunki bytowe są jedynie w domkach 4-6 osobowych, które na dobę kosztują w sezonie powyżej 300 zł za dobę najczęściej + prąd itp.
Też nie chcę szukać wyższości .... ale ciągle doszukuję się w tych kwotach wspomnianej pazerności Chorwatów :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: W tym roku ceny ostro w górę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2015 22:13

Jackar napisał(a):
bigredone napisał(a):Wierzę. Tak nad Bałtykiem jak i nad Jadranem ceny bywają różne.

I tu pełna zgoda
Tylko niech ta dyskusja nie zamieni się w wyższość Bałtyku nad Jadranem bądź odwrotnie

Dyskusja jest we właściwym wątku :wink: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone