Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.07.2015 22:20

jara napisał(a):Nie wiem jeszcze. Dlatego czytam ten wątek. Nad Bałtykiem nie byłem 5 lat. Jak sytuacja i czas pozwolą to pojadę do Cro, jak nie to może gdzieś nad polskie morze. :D


Ty do nas pojedziesz na spokojnie 3 godzinki po dziurawych drogach, wyjazd po wczesnym śniadaniu, do południa plaża z dwumetrową warstwą zdechłych, złośliwych sinic, potem obiad za jakieś 800 zeta i na kolację do domu.
:mrgreen:


jara napisał(a):Ciągnie mnie nad Bałtyk. I gdy w obecnej sytuacji mogę nie mieć urlopu lub mieć tylko 7 dni, to pojadę nad Bałtyk. Ale nie do Krynicy. Chciałbym do Rewala.

I to jest zdrowe podejście.

Bałtyk można porównywać z morzem Północnym, po co porównywać chorwackie kamienne domy z górami w tle z wydmami i drewnianymi kamienicami w Polsce.
Czemu ma to służyć ?




Żeby było w temacie...

Ja u siebie na spacer nadmorskim bulwarem idę, gdy mam ochotę i gdy jest przyjemna pogoda.
Turysta idzie wtedy gdy tutaj jest a z pogodą u nas jest tak samo od zawsze, nic się nie zmieniło od wieków.

Niedawno byłem w Świnoujściu, fragment miasta przy plaży zmienia się rewelacyjnie.
Obrazek

Obrazek

Teraz jestem w Darłowie przy produkcji "Szkła kontaktowego".
Nocleg mam w okolicznym gościńcu.
Obrazek
Obsługa lata jak nakręcona. Czasy się zmieniają.

To nie to co parę lat temu.
Staliśmy się wymagający i należy się z nami liczyć.
Obiad na plastikowej tacy już nas nie kręci.




Czasami wieczorami z żoną chodzimy do Sopotu na drinka, czy lody, wystarczy spojrzeć na parkingi przy łazienkach południowych, tam stoją fury, których właściciele mogą pojechać w każde miejsce na świecie, a przyjeżdżają tutaj. Prawdopodobnie nikt ich nie zmusza. :wink:



Byłem w zeszłym roku 19 dni w Cro. Ci, którzy czytali moją relację wiedzą, że wszystkie obiady i kolacje jedliśmy w konobach, więc mam chyba niezłe porównanie i zaręczam, że pisanie, że mamy takie same ceny w gastronomii jest dużym nadużyciem.

Z łatwością można znaleźć drogą knajpę w Polsce i pewnie równie łatwo niedrogą w Chorwacji, ale to nie znaczy, że mamy takie same ceny jak w Chorwacji.

Znajomi, którzy mają firmę na wyspie Sylt w Niemczech zajmującą się dbaniem o bungalowy do wynajęcia dali się namówić znajomym na wypad nad nasze morze i szczęki im poopadały gdy zderzyli się z poziomem obsługi w pensjonacie, w którym mieszkali.
Pamiętali polski przemysł turystyczny sprzed dwudziestu z górką lat i uznali, że nie ma już różnicy między nami a Europą.

Oczywiście można źle trafić ( w Cro również, o czym czasami czytamy w relacjach ), ale ciągłe pisanie, że na 14 dni urlopu na polskim wybrzeżu przez 17 dni padało a przez kolejne 4 był mróz już tylko wzbudza politowanie.

Przyjeżdżając tutaj należy taką pogodę założyć i nie będzie to nic nadzwyczajnego, tak jak niczym nadzwyczajnym nie będzie ładna pogoda przez wiele dni.


Dobranoc.
:hut:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.07.2015 22:23

kaszubskiexpress napisał(a):Dobranoc.
:hut:


Dobranoc :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.07.2015 08:40

kaszubskiexpress napisał(a): do południa plaża z dwumetrową warstwą zdechłych, złośliwych sinic,

A to one nie we wodzie są? 8O
Pacz panie, jak to ludziska łżą...... :roll:
:wink:

Nie bierz do siebie Leon zanadto tego wszystkiego. :oczko_usmiech:
Nam Ludziom Południa :mrgreen: się to po prostu nie opłaca.
I dlatego wymyślamy te wszystkie bzdury o temperaturze, drożyźnie, nieżyczliwych właścicielach "apartmanów" i.......sinicach. :mrgreen:
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 11.07.2015 09:03

Witam Ja zmienił bym nazwę wątku ; czy mrożona ryba smażona na starym oleju + zimna woda i deszcz są konkurencją dla krewetek, muli, sardeli,wina, oliwek i słońca :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.07.2015 09:12

w sensie porównania mórz... bez porównania;
w sensie odniesienia do autostrad... jednak nadal szybciej nad Bałtyk;
w sensie porównania całokształtu i otoczki, bo rozumiem, że określenia Bałtyk i Adriatyk są skrótem myślowym: porównywać nie ma sensu, dwie inne bajki;
osobiście, dla mnie jest jeden słuszny kierunek, który mogę praktykować co roku: Jadran, ale ostatnio pojawiło się: Tęskno mi Panie... za wypoczynkiem nad Bałtykiem, aczkolwiek miło byłoby trafić na upalna pogodę, jak w ubiegłym tygodniu
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2015 09:15

kaszubskiexpress napisał(a):Przyjeżdżając tutaj należy taką pogodę założyć i nie będzie to nic nadzwyczajnego

Leon, ale w czym problem? Jak pogoda nie pasuje, to się nad Bałtyk nie jedzie, tylko się jedzie w następny weekend :D

Jak źle trafisz w miejsce albo w ludzi, to jedziesz dalej, albo wracasz, a w Cro siedzisz i się męczysz, bo masz pięć dni urlopu i szef ci nie da więcej :)

madi-ad napisał(a):Ja zmienił bym nazwę wątku ; czy mrożona ryba smażona na starym oleju

To zmień czasami ten olej i się nie truj :)


A tak swoją drogą, to ja teraz nie jeżdżę do Cro, bo nie potrafię przekonać dziewczyn, że lepiej się tłuc za ciężka kasę dwa dni nad morze, skoro można za psie pieniądze w kilka godzin samolotem dolecieć do Rzymu, pociągiem do Neapolu i tam wynająć za kilka groszy samochód, którym zjeżdża się pół Włoch na przykład.
Tak im się to spodobało, że zaraz lecą drugi raz.

I jak tu ich przekonać do Cro? :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 11.07.2015 10:01

Wiadomo już że mając autostradę nad morze Bałtyk to zdecydowanie konkurencja dla Adriatyku.
Dowód: korki na naszej autostradzie i Chorwackiej, w weekendy podobne ale u nas nad morze jadą głównie Polacy a tam tłumy z całej europy wiec gdyby tylko Polacy jechali do HR to korków by nie było a u nas są.
A jakie tłumy są na polskich plażach...tam też ale u nas głównie Polacy, jakby w HR byli tylko Polacy to na plażach byłoby pustawo.
Poza tym Pomorze ma coś czego nie ma w HR: w bardzo bliskiej odległości jeziora, ładne, czyste można w pół godziny zmienić słoną wodę na słodką kąpiel, ja po 2 tygodniach w HR mam zdecydowanie dosyć tej okropnej słonej wody, można co prawda wykąpać się w KRKa ale to jedyne i płatne miejsce.
Nawet Croentuzjaści są podzieleni co do wyboru, jedynie dobrze jest trafić na ładną pogodę, choć i w HR bywają załamania i podtopienia, także duża szansa pożarów jest w HR.
Pamietam ileś lat temu był problem wrócić z południa HR bo były pożary, bardzo duże a przez Bośnię wtedy nie bardzo się dało.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.07.2015 10:05

kaszubskiexpress napisał(a):Czasami wieczorami z żoną chodzimy do Sopotu na drinka, czy lody, wystarczy spojrzeć na parkingi przy łazienkach południowych, tam stoją fury, których właściciele mogą pojechać w każde miejsce na świecie, a przyjeżdżają tutaj. Prawdopodobnie nikt ich nie zmusza. :wink:

Tak jak w Zakopanem przy Krupówkach.
Mówię Ci......jakie furyyyyyyyyyyyyyyyyy mają........ :!: 8O
A jakie narty wypasione.......... 8O
I jak dymają z nimi w górę i w dół.........tychże Krupówek oczywiście. :mrgreen:
Prawdopodobnie nikt ich nie zmusza. :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.07.2015 10:12

anakin napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a): do południa plaża z dwumetrową warstwą zdechłych, złośliwych sinic,

A to one nie we wodzie są? 8O
Pacz panie, jak to ludziska łżą...... :roll:
:wink:


Czasami zalegają na plaży...
I nie tylko u nas :mrgreen:
Obrazek


To mapka temp wody z ubiegłorocznego lipca...
Obrazek
W temp wody ok 20 st to ja pływałem w okolicach Postiry w zeszłym roku. 8)
To poniżej to komentarz do tej mapki...
twojapogoda.pl napisał(a):Obecnie jej temperatura waha się od 18-20 stopni w większości kurortów do nawet 21 stopni u wybrzeży Trójmiasta i Świnoujścia oraz aż 23 stopni w Pucku. Woda w Zatoce Puckiej jest tym samym o 1-2 stopnie cieplejsza niż u wybrzeży Wysp Kanaryjskich.

Czasami jest dobrze a czasami normalnie. 8)




anakin napisał(a):Nie bierz do siebie Leon zanadto tego wszystkiego. :oczko_usmiech:
Nam Ludziom Południa :mrgreen: się to po prostu nie opłaca.
I dlatego wymyślamy te wszystkie bzdury o temperaturze, drożyźnie, nieżyczliwych właścicielach "apartmanów" i.......sinicach. :mrgreen:

Grzegorzu ja nie mam z tym najmniejszego problemu, przecież nie samobiczowałbym się swoim zeszłorocznym urlopem w Chorwacji.
Po prostu uważam, że dyskusja jest absurdalna.
Równie dobrze możemy porównywać nasze Tarpany z Mercami :mrgreen:
To dwie różne bajki.

A Ty gdzie się w tym roku wybierasz, tzn gdzie to się domyślam, ale w jakie miejsce w tym gdzie ?



W Darłowie teraz nawet ciepło, ale mocno wieje.
:hut:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.07.2015 10:22

kaszubskiexpress napisał(a):Po prostu uważam, że dyskusja jest absurdalna.

Pewnie, że tak.
Ale ludzie się fajnie spinają. :mrgreen:

kaszubskiexpress napisał(a):A Ty gdzie się w tym roku wybierasz, tzn gdzie to się domyślam, ale w jakie miejsce w tym gdzie ?

W tym roku ocenimy walory Oceanu Atlantyckiego, w jego północnej części.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.07.2015 10:34

anakin napisał(a):Ale ludzie się fajnie spinają. :mrgreen:

Tak ładnie napisałem o walorach polskiego wybrzeża, a Ty to nazywasz siespinaniem :?: :?
anakin napisał(a):W tym roku ocenimy walory Oceanu Atlantyckiego, w jego północnej części.

Grenlandia :!: :?: :!: :?:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.07.2015 10:36

anakin napisał(a):W tym roku ocenimy walory Oceanu Atlantyckiego, w jego północnej części.

W Kanadzie jeszcze nie byłem :mrgreen:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.07.2015 10:42

walp napisał(a):Tak ładnie napisałem o walorach polskiego wybrzeża, a Ty to nazywasz siespinaniem :?: :?

Nie generuj. :oczko_usmiech:
Walory posiada niewątpliwe, ale też nie jest wolne od wad wynikających z położenia geograficznego, czy też innych czynników, o których tu już była mowa.
No sorry.......taki mamy klimat. :roll:
walp napisał(a):Grenlandia :!: :?: :!: :?:

Chciałem, ale drogo jak uj....... :?
Byle igloo po 25 ojro od łba (bez klimy). :roll:
W cenie co prawda świeże poranne mleko (z pierwszego dojenia) od woła polarnego, ale i tak drogo. :? :oczko_usmiech:
kaszubskiexpress napisał(a):W Kanadzie jeszcze nie byłem :mrgreen:

Ja też. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 11.07.2015 10:51 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 11.07.2015 10:50

kaszubskiexpress napisał(a):Czasami wieczorami z żoną chodzimy do Sopotu na drinka, czy lody, wystarczy spojrzeć na parkingi przy łazienkach południowych, tam stoją fury, których właściciele mogą pojechać w każde miejsce na świecie, a przyjeżdżają tutaj. Prawdopodobnie nikt ich nie zmusza. :wink:

Bo to nie o szczególny urok Bałtyku czy Sopotu tu chodzi a o zwyczajny szpan. Na Lazurowym Wybrzeżu byliby jednymi z wielu, nikt nie zwróciłby na nich uwagi. U nas mogą się dowartościować, czują się lepsi gdy postawią swoją "furę" pod smażalnią ryb :wink:

kadetdudi napisał(a):Myślę tak: wybrzeże i plaże na korzyść Bałtyku...

Wszystko jest oczywiście kwestią gustu, mimo to nie rozumiem jak brunatna, spieniona breja i plaże zastawione dmuchanymi zamkami, ładne niegdyś domy oklejone reklamami i deptaki, na których slalomem trzeba omijać odpustowe stragany z chińską tandetą mogą się podobać bardziej od schodzących wprost do czystego i błękitnego morza wysokich gór i białych skał? :?
Krabul
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krabul » 11.07.2015 10:54

W tamtym roku byłem we Władysławowie przy okazji robienia wycieczki rowerowej Gdynia - Hel. Tak obrzydliwej miejscowości turystycznej nie widziałem nigdy w życiu. Nie pojechałbym tam na wakacje, nawet gdyby mi dopłacono.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone