Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czeska droga ekspresowa R52 i autostrada D2

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 20.03.2015 22:41

Lednice napisał(a):
sezamek1 napisał(a):Witam,

Przed tegoroczną podróżą chciałbym odświeżyć temat i dopytać Szanownych Państwa Croforumowiczy o aktualny stan czeskiej ekspresówki R46 relacji Ołomuniec - Wyszków oraz autostrady D1 relacji Wyszków - Brno. Szczególnie interesuje mnie stan techniczny odcinków zbudowanych z betonowych płyt - proszę o opinie i komentarze.



Jechałem tam ostatni raz w grudniu i od Ołomuńca do Wyszkowa jest nowy asfalt, zero płyt :!: :D

Od Wyszkowa do Brna remontują płyty, tylko kilka kilometrów było w kiepskim stanie. Do lata wszystko zapewne będzie wyremontowane i pojedzie się komfortowo :wink:


Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
Reasumując ze słynnych płyt na trasie Bohumin - Ostrava - Ołomuniec - Wyszków - Brno - Mikulov pozostał jedynie odcinek kilku kilometrowy na autostradzie D1 Wyszków-Brno. Czy dobrze zrozumiałem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2015 23:08

Tak, dobrze, płyty były w grudniu koło zajazdu Rohlenka ( tego z McDonaldem, KFC, czeską kuchnią, Subwayem) 8)

Ale Czesi nie wywalają płyt, tylko je czyszczą, polerują i za 5-7 lat będzie znowu remont :?
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 21.03.2015 20:35

Witam,

Dla zainteresowanych podaję link do branżowego forum skyscraperCITY.com nt. infrastruktury drogowej w tym przypadku Republiki Czeskiej. Na 140 podstronie jest zamieszczony bardzo ciekawy fotoreportaż dotyczący czeskiej autostrady D1 na odcinku granica PL/CZ - węzeł Rudna w Ostrawie.

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 0&page=140

Proszę kolegę Lednice o komentarz dotyczący stanu autostrady D1 na ww. odcinku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.03.2015 21:07

A co tu komentować :?: :oczko_usmiech:
Czesi od samego początku maja problem z D1 w okolicach Ostrawy. W domu jak i w samochodzie cały czas słucham Czeskiego radia (z Ostravy właśnie) i wiem że od jakiegoś czasu sądzą się z wykonawcą autostrady (jak widać nie tylko w Polsce są problemy z wykonawcami ;) ). W Ostrawie występują szkody górnicze, a do tego jeszcze podbudowa drogi została spier.. znaczy się "niefachowo wykonana" i zaczyna się w niektórych miejscach zapadać. W ubiegłych latach ograniczenia prędkości były tylko dla aut o masie pow. 8T, teraz jak widać są i dla osobówek.
Żeby nie było tak miło, u nas na A4 też robią się "hopki". Na razie nie aż takie, ale ten (chyba już "zniwelowany") w okolicach MOP Wirek umiał ładnie żołądkiem "przewrócić" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.03.2015 21:49

Dokładnie, jest jak napisał dids 8)
matys01
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2013
Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) matys01 » 05.07.2015 16:10

Witam!
Na początku muszę przyznać, że zbyt często nie przeglądam forum i przepraszam jeśli powtórzyłem wątek. Jadąc do Chorwacji przez Czechy przekraczam granicę na przejściu Boboszów- Dolni Lipka. Później jadę 43 do Brna przez Stity, Lanskroun, Svitavy i następnie do Mikulova R52 i 52. Winieta 10-dniowa kosztuję ok. 60 zł. miesięczna ok. 80 zł. Jadąc moją trasą odcinek na jakim obowiązuje mnie winieta to R52 i to nie cała bo kawałek za Brnem jest bezpłatny. A aktualnie R52 to bodajże 19 km. Stąd moje pytanie czy można jakoś ten odcinek płatny ominąć? Ktoś z was może próbował? Jak to wygląda od strony drogi, czasu, paliwa itp?

Pozdrawiam
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.07.2015 16:21

Jadąc Twoją opcją czeska winieta w ogóle się nie opłaca. Odcinek z Brna do Mikulova da się przejechać wioskowymi bezpłatnymi drogami(dokładnie teraz nie pamiętam przez jakie miejscowości my jechalismy, ale to chyba nie problem znaleźć, choćby na mapie google :roll: Droga w dobrym stanie, po za tym to króciutki odcinek, raczej w czasie i zużyciu paliwa nie odczujesz :)

pozdrav :)

PS. chyba tak to było https://www.google.pl/maps/dir/Mikulov, ... b1!2b1!3e0
matys01
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2013
Re: Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) matys01 » 05.07.2015 16:33

Dzięki za odpowiedź :) Właśnie też na maps szukałem, ale chciałem się dowiedzieć od kogoś kto już próbował. Pytanie jeszcze jak będzie jakaś kontrola policyjna w Mikulovie i zobaczą auto na polskich "blachach" bez winiety ...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 05.07.2015 17:17

matys01 napisał(a):Dzięki za odpowiedź :) Właśnie też na maps szukałem, ale chciałem się dowiedzieć od kogoś kto już próbował. Pytanie jeszcze jak będzie jakaś kontrola policyjna w Mikulovie i zobaczą auto na polskich "blachach" bez winiety ...


8O No, ale przecież nie wjeżdżasz wtedy do Mikulova drogą płatną , to po co im Twoja winieta :?: :?:
Objazd przetestowany dwukrotnie, nie ma się co stresować :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.07.2015 17:18

matys01 napisał(a): A aktualnie R52 to bodajże 19 km. Stąd moje pytanie czy można jakoś ten odcinek płatny ominąć? Ktoś z was może próbował?

Można. Ja jeździłem taką trasą. Winieta nie jest potrzebna.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazd R52 za Brnem (CZ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 05.07.2015 17:19

matys01 w Mikulovie nie obowiązują winiety :!: Taka trasa jest bezpłatna i sprawdzona (było nie raz o tym na forum) https://goo.gl/maps/0pYZd w kierunku z Mikulova do Brna lub odwrotnie :idea:
matys01
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) matys01 » 05.07.2015 18:24

Dzięki wielkie za odpowiedzi! :)
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Autostrada Czechy - nawierzchnia płyta/asfalt

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 08.07.2015 12:29

Witam, czy na odcinku autostrady A1 w Czechach od granicy z Polską, obok Ostrawy, Olomunca, Prosciejova przez Vyskov do Brna jest nawierzchnia z płyt betonowych, z charakterystycznymi przerwami (fugami) czy asfaltowa równa nawierzchnia? Pamiętam parę lat temu gdy jechałem przez Cieszyn, Frydek Mistek i dalej na Brno gdzieś była taka niewygodna nawierzchnia.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Autostrada Czechy - nawierzchnia płyta/asfalt

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 08.07.2015 12:44

zobacz na google street view:) zeszłego roku głownie był asfalt, a jak nawet były płyty to były raczej w dobrym stanie bo nie pamiętam by bardzo telepało. Najgorszy odcinek był z Brna na Bratysławę (przez Breclav) ale jechałem w nocy sam i lewym pasem jechało się normalnie 130km/h.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Autostrada Czechy - nawierzchnia płyta/asfalt

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 08.07.2015 13:58

W większości już asfalt jednak płyty też się zdarzają na niewielkich odcinkach- na lewym pasie mniej są odczuwalne.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czeska droga ekspresowa R52 i autostrada D2 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone