Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czerwiec+dzieci

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo007
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.01.2006
czerwiec+dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo007 » 18.01.2006 15:04

Witam ! proszę o radę "doświadczonych", wybieram się do Chorwacji w drugiej połowie czerwca br z dwójką dzieci- gdzie najlepiej zakotwiczyć, rezerwować czy szukać w ciemno, no i jak z pogodą i temp. wody o tej porze roku? Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam !
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 18.01.2006 15:42

Może pomocna w wyborze będzie moja strona
www.mojachorwacja.boo.pl
Co do rezerwowania i wyjazdów w "ciemno" jest tyle samo zwolenników jednej jak i drugiej opcji.
W ciągu moich 5-krotnych czerwcowych pobytów w CRO pogodę miałem zawsze (max. 1-2 dni burzowe głównie wieczorem).
Woda dla mnie super ale do zmarzluchów nie należę.
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 18.01.2006 16:28

Druga połowa czerwca to bardzo dobry termin;woda ciepła,temperatury powietrza nie odbiegają dużo od tych w lipcu i sierpniu no i najdłuższe dni w roku :D Jadąc w tym terminie można śmiało jechać w ciemno-wybór kwater dużo większy a i ceny niższe.Też podróżujemy z dwójką dzieci i chętnie wybieraliśmy drugą połowę czerwca,ale kiedy jedna z naszych latorośli zaczęła przygodę ze szkołą został nam do wyboru lip-sierp.Nasze pierwsze spotkanie z CRO to wyspa Bracz.Polecam chociażby ze względu na piaszczystą zatokę Lovrecina(dla dzieci raj,i nie tylko dla dzieci),piękne ,kameralne miasteczka,i Zlatni Rat z drugiej strony wyspy.Naprawdę warto :) Pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 18.01.2006 17:34

Temperatura wody nie zawsze w czerwcu jest ok. Wtedy woda się jeszcze nagrzewa. Lepiej jest pojechac bardziej na południe bo na Kwarnerze woda może mieć 20 stopni albo i mniej. Moje czerwcowe wakacje sprzed lat w Hr nie były zbyt udane: ludzi co prawda mało, ceny niskie, ale temperatura w dzień 35-40stopni a woda w morzu - taka sobie. Można popływać ale wylegiwać w niej się nie da. No i zupełnie nie ma lokalnych owoców
pietro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro » 18.01.2006 20:11

Brrr...powiało chłodem :wink: wiadomo że im dalej na południe tym cieplejsza woda,wyższe temperatury.Co do owoców to w obecnych czasach dostępność tego typu ''luxusów''i u nas w kraju jest zadowalająca a ceny dużo niższe,pomimo tego że będąc w CRO czasami rosną ci nad głowa :D
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.01.2006 20:46

pietro napisał(a):Brrr...powiało chłodem :wink: wiadomo że im dalej na południe tym cieplejsza woda,wyższe temperatury.Co do owoców to w obecnych czasach dostępność tego typu ''luxusów''i u nas w kraju jest zadowalająca a ceny dużo niższe,pomimo tego że będąc w CRO czasami rosną ci nad głowa :D


Zwłaszcza, że te lokalne owoce to dojrzewają w jesieni :) A te, które są dostępne w lecie są jak u nas - sprowadzane (nie licząc oczywiście fig czy arbuzów)...

Plumek
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 19.01.2006 09:28

przemo007 napisał(a):Witam ! proszę o radę "doświadczonych", wybieram się do Chorwacji w drugiej połowie czerwca br z dwójką dzieci- gdzie najlepiej zakotwiczyć, rezerwować czy szukać w ciemno, no i jak z pogodą i temp. wody o tej porze roku? Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam !


Od 19 czerwca byłem w Igrane na Riwierze Makarskiej. Przez pierwsze dwa-trzy dni woda była po prostu zimna. Wchodziło się jak do Bałtyku. Dopiero później woda wyraźnie się ociepliła, po 24 czerwca była już naprawdę cieplutka.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 19.01.2006 12:20

pietro napisał(a):Druga połowa czerwca to bardzo dobry termin;woda ciepła,temperatury powietrza nie odbiegają dużo od tych w lipcu i sierpniu no i najdłuższe dni w roku :D Jadąc w tym terminie można śmiało jechać w ciemno-wybór kwater dużo większy a i ceny niższe.Też podróżujemy z dwójką dzieci i chętnie wybieraliśmy drugą połowę czerwca,ale kiedy jedna z naszych latorośli zaczęła przygodę ze szkołą został nam do wyboru lip-sierp.Nasze pierwsze spotkanie z CRO to wyspa Bracz.Polecam chociażby ze względu na piaszczystą zatokę Lovrecina(dla dzieci raj,i nie tylko dla dzieci),piękne ,kameralne miasteczka,i Zlatni Rat z drugiej strony wyspy.Naprawdę warto :) Pozdrawiam


Witam
Czy mógłbym poprosic namiary adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dzięki i pozdrawiam :D
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 20.01.2006 10:14

Ja powiem tak:dla mnie druga polowa czerwca to optymalny termin.Zawsze tak jeżdżę do Cro i nigdy się nie zawiodłem ani na pogodzie ani na morzu.I niezależnie od tego czy to była Istria,Pag,Omiś czy Dubrovnik było ciepło,słonecznie a woda miała od 22 do 26 stopni.Jedynym minusem takiego terminu jest to,że gdy Ty jesteś już po wakacjach to większość ludzi jest dopiero przed albo w trakcie :lol:
przemo007
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo007 » 20.01.2006 10:27

rynioo napisał(a):Ja powiem tak:dla mnie druga polowa czerwca to optymalny termin.Zawsze tak jeżdżę do Cro i nigdy się nie zawiodłem ani na pogodzie ani na morzu.I niezależnie od tego czy to była Istria,Pag,Omiś czy Dubrovnik było ciepło,słonecznie a woda miała od 22 do 26 stopni.Jedynym minusem takiego terminu jest to,że gdy Ty jesteś już po wakacjach to większość ludzi jest dopiero przed albo w trakcie :lol:

W życiu nie można mieć wszystkiego... Na ogół i tak nigdy nie wykorzystuję uropu w czasie wakacji (lipiec,sierpień) a nie lubię tłoku więc czerwiec dla mnie jest ok. Jeśli masz jakieś namiary na sprawdzone miejsca ew. ciekawe fotki to bardzo bym prosił na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dzięki pozdrawiam!
jeny_o
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeny_o » 23.01.2006 11:43

Ja w tym roku także wybieram się do HR W CZERWCU. W ubiegłym roku byliśmy na przełomie lipca i sierpnia i to był "koszmar".Było tak gorąco, że na trzeźwo nie dało się iść spać.NIE DRGNĄŁ ANI JEDEN LISTEK! :lol:
Woda była simna( na plaży wybijały zimne źródełka). Poza tym było świetnie, ale teraz jedziemy w czerwcu. Ja także szukam fajnego miejsca , dobrego kąpieliska dla małych dzieci. Pomóżcie.
jeny_o
robal
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) robal » 24.01.2006 13:39

jeny_o napisał(a):Ja w tym roku także wybieram się do HR W CZERWCU. W ubiegłym roku byliśmy na przełomie lipca i sierpnia i to był "koszmar".Było tak gorąco, że na trzeźwo nie dało się iść spać.NIE DRGNĄŁ ANI JEDEN LISTEK! :lol:
Woda była simna( na plaży wybijały zimne źródełka). Poza tym było świetnie, ale teraz jedziemy w czerwcu. Ja także szukam fajnego miejsca , dobrego kąpieliska dla małych dzieci. Pomóżcie.
jeny_o

Ja byłem w cro ok.20 czerwca przez 10 dni - dwa razy była popołudniowa burza.Woda cieplutka i czyściutka! Tylko trzeba kawałek jechać ! To miejsce(powszechnie znane) to Orebić na pólwyspie Peljesac !
Pojechaliśmy w "ciemno" i z kwaterami nie było większego kłopotu - chyba , że pytaliśmy w apartamentach nad samym morzem......ściemniali,że nie ma miejsc i dyktowali naprawdę zaporowe ceny ! Za dwie osoby dorosłe i 6 letnie dziecko...ok.40-60 euro za dobę !!! Znaleźliśmy apartament jakieś 200-300 m od ładnej plaży za 22 euro !!! I było warto !!! Polecam
Asia1007
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia1007 » 27.01.2006 13:13

toudee napisał(a):Może pomocna w wyborze będzie moja strona
www.mojachorwacja.boo.pl
Co do rezerwowania i wyjazdów w "ciemno" jest tyle samo zwolenników jednej jak i drugiej opcji.
W ciągu moich 5-krotnych czerwcowych pobytów w CRO pogodę miałem zawsze (max. 1-2 dni burzowe głównie wieczorem).
Woda dla mnie super ale do zmarzluchów nie należę.



Po przeczytaniu twojej strony zastanawiam się czy warto jechać na wyspę Ciovo Okrug Gornij. Przeraża mnie ta śmierdząca woda.
Chcemy jechać z 3 letnimi dziećmi i nie za bardzo uśmiechają mi się podróże w poszukiwaniu czystej plaży.
Za inf. dziękuję. Asia
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 27.01.2006 14:00

Witam.
W zeszłym roku od 10.06 do 01.07 byliśmy z żoną i naszym 4 letnim synkiem tutaj:
www.ivana-apartmani.com/enindex.html

Pogoda przez 3 tygodnie była piękna, temp. powietrza od 25-35-st.
Woda początkowo była chłodna (ale i tak cieplejsza niż w Bałtyku) natomiast po 15 czerwca była już super.
Plaże w tej okolicy są żwirowe (jedyne utrudnienie - to kilkadziesiąt schodów, które trzeba było pokonać aby do nich dojść.
Tak ogólnie cisza, spokój i mało ludzi.
Polecam Ci to miejsce, napewno będziecie zadowoleni.

Pozdrawiam
M.Gubernat

ps. inne adresy w tej okolicy
www.marusici.com/
www.adriatic-pearls.com.pl/
www.dalmatian-pearls.com/
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 27.01.2006 15:29

jeny_o napisał(a): Ja także szukam fajnego miejsca , dobrego kąpieliska dla małych dzieci. Pomóżcie.


Polecam miasto Omiś -ok. 20 km za Splitem. Fajna szeroka i piaszczysta plaża z tamaryszkami (nie trzeba zabierać parasola). Pojechaliśmy w zeszłym roku w ciemno, w połowie czerwca na 2 tyg., kwater wolnych bez liku, mieliśmy apartament za 28 E/dzień (3 osoby) , przejście pod Jadranką kanałem burzowym na samiutką plażę. Obok był kamping Galeb - miejsc do wyboru do koloru. Morze długo płytkie - dla maluchów idealne. Woda może ciut zimniejsza niż np. w Makarskiej bo Cetina dostarcza chłodu - ale w porównaniu z Bałtykiem..... Mój czteroletni syn był bardzo zadowolony z wakacji, my zresztą też.

Jeżeli szukasz więcej informacji, to wrzuć do wyszukiwarki "Oims - Omisz - Omiś" .
Pozdrawiam. M.onika.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone