Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-"

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 28.01.2014 18:23

Cześć CROmaniacy!
Mam dylemat !
Jadę w ciemno do Dalmacji południowej ,a urlopu mam po trochu 10 dni w końcu czerwca i tyleż samo ,początek września.
Ale na dwa turnusy brak kasy .
To co doradzicie lepiej w czerwcu czy wrześniu. Mnie się wydaje ,że wrzesień jest tańszy ,ale to różnie bywa.
I zdania często są podzielone. To kto z Was był w tych dwóch terminach i ma porównanie?
A co Wy radzicie ? :hut:
Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.01.2014 18:57

Ja zawsze w sierpniu, więc się nie wypowiem, ale w tych wątkach trochę na ten temat pisali:
lipiec-czy-sierpien-ankieta
kiedy-najlepiej-jechac
gosiunia102
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 30.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiunia102 » 28.01.2014 19:03

Chorwacja jest super w każdym terminie :D Raz byłam ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca, raz koniec lipca zahaczając o pierwsze dni września , jeśli musiałabym wybierać to koniec czerwca ale wybór należy do Ciebie.
Pablomo
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablomo » 28.01.2014 20:51

Można by tu wiele pisać w tym temacie... ale ogólnie ja osobiście jestem za wrześniem. Ważne jest też, czy to jest początek, czy koniec któregoś z tych dwóch miesięcy (początek czerwca i koniec września nie są gorące). Czerwiec jest miesiącem cieplejszym od września ale bardziej burzowym, znów we wrześniu pojawia się wieczorami wiatr, ale wiadomo że pogody nie da się przewidzieć. Jeśli chodzi o ruch turystyczny to oba miesiące są podobne z czego wrzesień jest tym po sezonie, więc co za tym idzie większość knajp (przynajmniej do połowy września) działa jeszcze "pełną parą". Znów w czerwcu wszystko się dopiero rozkręca i nie wszystko jeszcze jest czynne (przede wszystkim pierwsza połowa czerwca). Jeśli ktoś ceni sobie spokój i nie lubi dużych upałów, to polecam zwłaszcza drugą połowę września bo robi się już tzw. "babie lato" i jest na prawdę bardzo ładnie i przyjemnie. Jeszcze pytanie było o ceny. Wydaję mi się że są podobne, może nieco taniej będzie we wrześniu ale to już zależy w jakim jest się miejscu, czy to jest mały czy duży kurort. Najlepiej pojechać samu sprawdzić i ocenić bo w sumie każdy lubi co innego :)
MORL
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MORL » 28.01.2014 21:11

Byłem we Wrześniu 12 dni i przez 5 dni padało. Dni we wrześniu chyba są krótsze, morze jest cieplejsze.
W czerwcu morze zimniejsze a dni dłuższe. Dwa razy byłem w czerwcu i ani razu nie padało. Ostatnio tylko w czerwcu przez noc był straszny wiatr w porywach do 100 km/h.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 28.01.2014 21:45

Nie mam porównania. Tak więc nie będę mówił, że w danym miesiącu lepiej. Powiem tak: byliśmy we wrześniu (Igrane) i przez 10 dni temperatura oscylowała w okolicach 32 - 33 C. Morze było idealnie ciepłe, na plaży nieco za ciepło - ale to kwestia ciepłolubienia :) Ogólnie byliśmy zachwyceni. W tym roku też jedziemy we wrześniu i też do Igrane.
Myślę, iż jeśli chodzi o czerwiec i wrzesień to im dalej na południe tym cieplej.
Życzę trafnego wyboru i miłego wypoczynku.
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 28.01.2014 21:54

Byliśmy i w tym i drugim terminie. Plus to nie ma tłoku :mrgreen: , minus wrześniowy to taki że pogoda lubi płatać figle, nam na 10 dni pobytu połowa była z nieciekawą pogodą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2014 22:04

Cześć, do jeżdżę co najmniej od 2002r zawsze jeździłem w okresie wakacyjnym . Od 2012 do puki dziecko nie pójdzie do szkoły będę jeździł w czerwcu, ostatnio byłem od 8 czerwca do 19 czerwca temperatury sięgały 30/33 stopni, plaże puste spokojne w barach ceny znacznie niższe. W tym roku jadę w również w czerwcu tyle że od 19 do 30 i jak zawsze od 2006 do trogiru:).
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.01.2014 22:21

Tylko raz w Chorwacji byłem w lipcu a tak to czerwiec lub wrzesień, z lekką przewagą września.
Pogoda podobna , zarówno w II połowie czerwca jak i w I połowie września miałem prawie + 35 stopni , ale bywało też chłodniej z kilkoma dniami pochmurnymi, przelotnymi opadami, przeważnie morze we wrześniu jest cieplejsze. Co do cen noclegów to są one podobne . We wrześniu możesz bardziej przebierać w noclegach , bo gospodarze wiedzą, że kończy się sezon , my we dwójkę mieszkaliśmy często w dużych apartamentach dla kilku osób za cenę dwójki. W czerwcu z tym jest gorzej , owszem są noclegi bez rezerwacji ,ale za apartament rodzinny policzą więcej więc takich wygód już nie ma. Liczą się z tym, że może ktoś przyjechać bo to dopiero początek sezonu.
Mimo krótszych dni ja wolę jednak wrzesień .
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 28.01.2014 22:41

Dzięki za podpowiedzi .
Jak pisałem ,albo IIp. czerwca lub Ip. września ; podobnie jak "Krakuscity".
To chyba będzie opcja wrześniowa , ale to jeeeeeeeeeeeeeeszcze tyle miesięcy :( .
Pozdrawiam .
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.01.2014 00:48

Moje wszystkie wyjazdy do Cro były albo w II połowie czerwca (2razy), albo na początku września (3razy).
Oba terminy jak dla mnie są ok, nawet bardziej mi pasuję niż lipiec i sierpień. Czerwiec to dłuższe dni, więcej zieleni. Wrzesień przede wszystkim więcej owoców.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.01.2014 10:14

dodam jeszcze jeden plus dla czerwca, to to że drogi są praktycznie puste bez korków.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 29.01.2014 11:38

Witam,
Tylko raz byłam w sierpniu, tylko raz na wycieczce zorganizowanej i jestem pewna, że to był nasz ostatni raz. Od tego czasu czerwiec-
1 Pag 2009 (na 3 tygodnie 2-3 dni pochmurne, morze ciepłe),wyjazd był z rocznym dzieckiem, a chcieliśmy uniknąć upałów,
2 Stari Grad 2011- na 3 tyg. 2-3 dni pochmurne, morze ciepłe. Ostatnie parę dni było w lipcu- za gorąco,
3 Trpanj 2012-pięknie

Wrzesień-
1 Trpanj 2007 po raz pierwszy samochodem, po raz pierwszy z psem, pierwsza połowa września: na 10 dni
z 4 dni pochmurne, bez upałów, czasem chłodnawo,
2 Orebić 2010 , pierwsza połowa września :pierwszy tydzień upalny, drugi ciepły, ale znacznie chłodniejszy,
3 Cavtat 2012- druga połowa września- strzał w dychę. Pogoda bardzo ładna, upał nie pozwolił nam na wejście na mury w Kotorze, w Mostarze 30 września 40 stopni. Za gorąco.
4 Cavtat/ Trpanj 3 tyg. wrzesień -październik, w sam raz. Dni chłodniejsze spędzaliśmy na zwiedzaniu( Kotor i Sv. Ilija zdobyte!), poza tym plaża do 1 października. W Sarajewie-3-5.10. chłodno.
W przyszłym roku znów druga połowa września.

Wrzesień wydaje mi się spokojniejszy, morze cieplejsze.
Pozdrav
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.01.2014 12:02

Magda75 napisał(a):Wrzesień wydaje mi się spokojniejszy, morze cieplejsze.

To potwierdzają zestawienia średnich temperatur, w czerwcu jest wyższa temp. powietrza,
we wrześniu morza.
Obrazek
Obrazek
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 29.01.2014 18:23

Ja to tylko sierpień lub wrzesień, więc porównania brak. W wrześniu na pewno więcej jest...petów na plaży :evil:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone