Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-"

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.02.2016 12:22

Ja wybrałem pierwszą połowę czerwca i za 2+2 płacę 18€ za apartament.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 14.02.2016 13:24

kadetdudi napisał(a):Ja wybrałem pierwszą połowę czerwca i za 2+2 płacę 18€ za apartament.


Gdzie są takie tanie noclegi?
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 14.02.2016 17:55

pablos77 napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Ja wybrałem pierwszą połowę czerwca i za 2+2 płacę 18€ za apartament.


Gdzie są takie tanie noclegi?

W Igrane. Tylko bez klimy. Do morza ok. 150 m. Druga linia brzegowa.
keraj330
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj330 » 14.02.2016 18:57

Ja zawsze wybieram czerwiec bo dzieciak mały a dni dłuuuugie ale druga połowa (pierwsza to pogoda mieszana).Za wczasy w apartamencie 2 tygodnie od 1600 do 2100 i na casamundo zawsze coś znajdę (to nie reklama :D ale na miejscu nie będę gonił) w tym roku odległość od morza 2,5 km ale po to jadę samochodem więc ta odległość mi nie przeszkadza, najważniejsze mam ogród,basen,taras,klime,łazienkę i blisko super markety.
Wychodzę z założenia muszę mieć czysto i duża miejscowość blisko !! bo lubię wyjść na wieczór i coś się dzieje
ps: Jak wracam zawsze ten sam widok, ja wracam a rejestracje PL dopiero jadą :(
ale polecam czerwiec
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 14.02.2016 21:46

kadetdudi napisał(a):
pablos77 napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Ja wybrałem pierwszą połowę czerwca i za 2+2 płacę 18€ za apartament.


Gdzie są takie tanie noclegi?

W Igrane. Tylko bez klimy. Do morza ok. 150 m. Druga linia brzegowa.



No fakt są takie, ale to jest I połowa czerwca maksymalnie do 18 czerwca ceny 18-25 euro, ale 150 metrów do plaży. Widzę że wybraliśmy ten sam rejon :D . Ja mam z klimą ostatni tydzień czerwca i 30 m do plaży - Podaca :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 01:05

Wszystko zależy od tego, co się rozumie przez słowo "apartament" 8) :roll:

18 euro to około 80 złotych
Za takie pieniądze nie ma najmniejszych szans na prawdziwy apartament 2+2 w Polsce, taki z 2 pokojami i normalnie wyposażoną kuchnią, nie będący kompletną ruiną, z niezniszczonymi meblami, nawet na największym za.upiu, nawet w najmniej ciekawej miejscowości, nawet w najbardziej martwym sezonie... :roll:

Chorwacja jest droższa niż Polska o około 1/3...

Nikt za takie pieniądze wam nigdy niczego nie wynajmie w Chorwacji i w Polsce, co jest apartamentem, bo byłby totalnym idio....,
i do tego interesu by dopłacał :roll:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.02.2016 06:46

Lednice napisał(a):Wszystko zależy od tego, co się rozumie przez słowo "apartament" 8) :roll:

18 euro to około 80 złotych
Nikt za takie pieniądze wam nigdy niczego nie wynajmie w Chorwacji i w Polsce, co jest apartamentem, bo byłby totalnym idio....,
i do tego interesu by dopłacał :roll:

Tyle płacę. Nie będę nikogo przekonywał do mojej wiarygodności. Nie mój problem.
Ale Lednice masz rację, zależy kto co rozumie pod słowem apartament. Gospodyni ta tak nazywa pokoje (dwa pokoje połączone ze sobą + łazienka + kuchnia), które nam wynajmuje. Też nam ciężko uwierzyć, że za taką kasę opłaca się jej to wynajmować. Jedziemy tam już trzeci raz, tym razem do innego "apartamentu", ale kasa ta sama co w 2011.
Pozdrawiam.
Lolek2
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lolek2 » 15.02.2016 18:31

My płacimy 28 Euro za dobę w pierwszej połowie czerwca w Tribunj także cena 18 Euro
jak najbardziej możliwa :)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 15.02.2016 19:57

Lolek2 napisał(a):My płacimy 28 Euro za dobę w pierwszej połowie czerwca w Tribunj także cena 18 Euro
jak najbardziej możliwa :)


Możliwa, ale jakie położenie, otoczenie i standard to już inna sprawa....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 20:23

No i co ktoś rozumie przez słowo "apartament" :wink:

Ktoś może płacić 18 euro, ale "zapomni" dodać, że chodzi o pokój z dostępem do wspólnej kuchni dla 2 osób :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.02.2016 20:34

Może cena za dooopę w łóżku.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.02.2016 21:04

Lednice napisał(a):Wszystko zależy od tego, co się rozumie przez słowo "apartament" 8) :roll:

Za takie pieniądze nie ma najmniejszych szans na prawdziwy apartament 2+2 w Polsce, taki z 2 pokojami i normalnie wyposażoną kuchnią, nie będący kompletną ruiną, z niezniszczonymi meblami, nawet na największym za.upiu, nawet w najmniej ciekawej miejscowości, nawet w najbardziej martwym sezonie... :roll:

Trzymajcie się definicji :oczko_usmiech:
U Hrvatskoj pod apartmanom podrazumijevamo smještajnu jedinicu koja se iznajmljuje u turističke svrhe, a koja za razliku od soba osim spavaće sobe i kupaonice ima i kuhinju za samostalnu pripremu hrane. Apartmani ne mogu imati sobu, kupaonicu ili kuhinju djeljivu s drugim gostima.

"W Chorwacji pod określeniem "apartament" rozumie się kwaterę, która jest wynajmowana w celach turystycznych, a która w przeciwieństwie do "pokoju" posiada oprócz sypialni i łazienki, kuchnię do samodzielnego przygotowywania posiłków. Mieszkania wynajmowane jako "apartmani" nie mogą mieć sypialni, łazienki ani kuchni współdzielonej z innymi gośćmi."

Chociaż mieszkania do wynajmu muszą przejść odpowiednią klasyfikację i uzyskać decyzję z właściwego urzędu państwowego, to pojęcie apartamentu jako kwatery prywatnej różni się od tego z hotelu. Taki "apartament" nie musi posiadać dwóch pokoi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 21:10

No, na pokój z kuchnią i łazienką mówi się w Polsce kawalerka, a nie apartament 8)
Albo mówi się studio 8)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 15.02.2016 21:39

Ale mówimy o Chorwacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2016 21:40

zgodzę się z niskimi cenami, sam byłem już 4 razy w czerwcu jak i w I tak i w II połowie. ostatnie dwa wyjazdy to rodzinka 2+1 9dni i jeszcze nie przekroczyłem 4tys zł za całe wakacje i to jest pierwszy wielki plus.

drugi plus. jakie korki?!, parkingi na autostradzie czyste od turystów, aaa i czasem na autostradzie przez wiele kilometrów zero samochodów. co za tym idzie mało turystów na plaży w mieście w barze itd...


minus to zimna woda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Czerwiec czy Wrzesień "+" i"-" - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone