Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuterevo.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuterevo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 26.08.2014 12:57

Tytułem wstępu: to były moje i męża trzecie wakacje w Cro, a drugie z dziećmi, obecnie 3-letnimi. O poprzednich pobytach możecie poczytać tutaj:
https://www.cro.pl/3-20-ix-2010-plitvice-tribunj-brela-i-cudny-hvar-t42768.html
https://www.cro.pl/9-20-ix-2013-crikvenica-i-wyspa-brac-t43992.html

Jeżeli miałabym ułożyć ranking nadmorskich chorwackich miejscowości, w których byłam przez co najmniej jedną noc, zaczynając od najbardziej preferowanych, wyglądałby on tak:
1. Hvar na Hvarze
2. Supetar na Braću i Brela oraz Baśka Voda na Makarskiej Rivierze (trudno porównywać, miejsca zupełnie różne, oba piękne)
3. Tribunj (i Vodice)
4. Primośten
5. Crikvenica (totalna pomyłka)

Moja opowieść nie będzie długa. O Primośten napisano na tym forum całkiem sporo i nie chciałabym się powtarzać. W niektórych wątkach miejsce to zostało przedstawione tak pozytywnie (np. w urokliwej relacji Igłą pinii z zeszłego roku), że miałam wątpliwości, czy aby na pewno byłam w tym samym Primośten… Znajoma z pracy też się zachwycała. A ja… a ja nieco się rozczarowałam. I przekonałam się przy okazji że: nie można wrzucać całej Dalmacji do jednego worka (z napisem "tam wszędzie pięknie"); druga połowa czerwca to jednak nie to samo co pierwsza połowa września (jak się w swej naiwności łudziłam). We wrześniu jest spokojnie, leniwie i prawie pusto, tak jakby z końcem sierpnia kończyło się lato (pomimo iż temperatura bynajmniej o tym nie świadczy). W czerwcu zaczyna się sezon i choć ceny kwater są niższe niż w lipcu i sierpniu, to ludzi jest jak na mój gust zdecydowanie za dużo.

CDN
P6202331.JPG
A na zachętę - miśki :)
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 26.08.2014 13:21

Pierwsza :-)

Ja mam podobne odczucia co do Primostenu, piękne miejsce na wieczór, ale na cały pobyt...nie bardzo ;-)
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 26.08.2014 14:35

to ja chętnie poczytam bo Primosten to jedno miejsc które biore pod uwagę w wypadzie za tydzień
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 26.08.2014 15:15

Witajcie :)
Nie wiem czy wyrobię się z relacją w tydzień, ale... OK, nie ma na co czekać ;)

Do Cro wyruszyliśmy 19 czerwca. Do tej pory jeździliśmy we wrześniu (nigdy w tzw. wysokim sezonie), a w tym roku wrzesień nam niestety nie pasował (dzieci rozpoczynają przedszkole!). Jechaliśmy jak zwykle w ciemno, bo tak lubimy i w ten sposób możemy zatrzymać się w miejscu, które najbardziej nam odpowiada. A czy nam odpowiada przekonujemy się naocznie...

A zatem 19-ego nocleg w Wiedniu i 20-ego dalsza podróż na południe. Wiedeń jak zwykle płakał po nas deszczowymi łzami – jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żebyśmy wyjeżdżali stamtąd przy słonecznej aurze, obojętnie w którą stronę się udawaliśmy. Za to w trakcie pobytu pogoda zawsze nam dopisywała :) (O Wiedniu będzie jeszcze pokrótce później, bo to piękne miasto o godne odwiedzenia - choćby po drodze nad Adriatyk.)

P6201716 (1024x334).jpg
Z Wiednia - na południe...

Za nasz pierwszy cel obraliśmy Otoćac i sierociniec dla niedźwiedzi w Kuterevie. I tutaj odstępuję od trzymania się chronologii, ponieważ Kuterevo chcę sobie zostawić na koniec, a Wam na deser :) Czy ktoś z Forumowiczów w ogóle tam dotarł? Żadnej relacji chyba nie było.

CDN - jutro.
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 26.08.2014 15:19

Obowiązkowo jestem i śledzę z ciekawością!
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 26.08.2014 15:25

ja też zasiadam do czytelni, w Primostenie byliśmy na jumbo pizzy, miasteczko nam się spodobało, w sierpniu oczywiście dużo ludzi :mrgreen: ciekawa jestem jakie plaże tam są?
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 26.08.2014 19:06

Ja byłam w Primosten dwa razy i jestem w gronie osób, którym to miejsce przypadło do gustu, ale to zależy też w której części się mieszka i plażuje... :D

Miśki :D Czy to są misie zamieszkujące rezerwat gdzieś w Lice? :D
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 26.08.2014 19:18

Witam. No to i ja zasiade i poczytam o Primostenie.
Wlasciwie to porownam moj pierwszy pobyt w Cro ktory wypadl wlasnie w Primostenie od 20 Lipca tego roku.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 19:26

Wprawdzie nie mieszkałam nigdy w Primošten, ale zwiedziłam kiedyś starówkę na wyspie i bardzo mi się podobała. No i oczywiście zazdroszczę nieosiągalnych dla mnie wakacji przed sezonem...
Czekam na cd. :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.08.2014 08:37

Zostaję z Wami i czekam na ciąg dalszy :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.08.2014 08:44

Primośten fajny jest. Fajne plaże naokoło dużej Raducy. Piękna starówka na Raducy małej i urokliwa ścieżka naokoło starówki szczególnie wieczorem. Czekam na cd. relacji.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 27.08.2014 08:50

Wspominam Primosten z tegorocznego urlopu... I mam takie zdanie, że Starówka na wyspie urokliwa, lecz na plażowanie niekoniecznie fajnie - przede wszystkim płatne prysznice na plaży - 2 kuny za 30 sekund!!!!
Trąci to komercją, jak w Międzyzdrojach :x
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 27.08.2014 09:23

Witam Was wszystkich serdecznie :)

Trevia - tak, to właśnie są miśki z Liki, niedźwiedzi sierociniec mieści się ok. 15 km. od Otoćaca. Ale o tym będzie na końcu :)

Bartek1977 - z pryszniców nie korzystaliśmy... nawet nie wiedziałam że są płatne! A może w czerwcu jeszcze nie były? Bo nie widziałam tam nikogo kto by pobierał opłaty. Inna rzecz, że nie przyglądałam się specjalnie.

A zatem - Kuterevo później, zaś teraz zaczynam od wyjazdu na autostradę w okolicach Otoćaca. Nasz cel to... Rogoznica. Wcale nie Primośten ;)

P6212426.JPG
Zwyczajowa fotka przed Świętym Rochem...

P6212429 (1024x768).jpg
Widoczki z trasy - jeszcze na autostradzie.


A tu już zdjęcia robione z auta po zjechaniu z autostrady i minięciu Szybenika. Zapowiadało się dość malowniczo ;)
(Darujcie proszę niezbyt czyste szyby!)

P6212431 (1024x338).jpg

P6212441.JPG

P6212444 (1024x496).jpg


Do Rogoznicy docieramy około godz. 13 w sobotę 21-ego czerwca. Najpierw rozglądamy się za plażą. Szukamy takiej odpowiedniej dla naszych dwóch trzylatek (które szczęśliwie zasnęły w aucie, więc nie dopingują nas okrzykami typu "tu chcemy wysiąść, zostać i iść na plażę!").

Na stronie http://www.tz-rogoznica.hr/rogoznica/plaze.html Rogoznica chwali się kilkunastoma pięknymi plażami… tyle tylko, że – na moje krytyczne oko – na zdjęciach z tych plaż nie widać jakie są one małe, wąskie… no i - jak się właśnie przekonujemy - w czerwcu już zatłoczone.

Robimy rekonesans. Jedyne plaże, które przypadają nam do gustu (biorąc pod uwagę dzieci) to Śepurina i Lozica 1. Jednak ludzi tam co niemiara. Niby to weekend, ale… kto wie, czy w poniedziałek się przeluźni? Nie lubimy takich tłumów... Co ciekawe, bez problemu znajdujemy kwaterę tuż obok Lozicy, za 45 euro (cena niewygórowana!) - parter, widok na morze, sypialnia i pokój dzienny z rozkładaną kanapą. Jednak nie decydujemy się. Rogoznica na pierwszy rzut oka nie podoba nam się – co jest dla mnie zaskoczeniem, bo w necie i w relacjach Forumowiczów wyglądała nieźle. Szybka decyzja... jedziemy dalej – a raczej cofamy się – do Primośten.

CDN, jak dam radę to przed wieczorem.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.08.2014 11:01

Bartek1977 napisał(a):Wspominam Primosten z tegorocznego urlopu... I mam takie zdanie, że Starówka na wyspie urokliwa, lecz na plażowanie niekoniecznie fajnie - przede wszystkim płatne prysznice na plaży - 2 kuny za 30 sekund!!!!
Trąci to komercją, jak w Międzyzdrojach :x

Ja chodziłem na plaże koło niedokończonego hotelu. Tam fajnie, mało ludzi. Co prawda nie było tam pryszniców, ale jak coś można było schować si,ę przed słońcem w piniowym lasku lub spacerować fajnym deptakiem. Plaże w zatoczkach koło starówki i z drugiej strony mocno zatłoczone. Prysznic brałem po powrocie do kwatery. :lol:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuter

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 27.08.2014 12:00

Z przyjemnością poczytam....w Primośten byliśmy w 2010 roku, w drugiej połowie sierpnia i ...zakochaliśmy się w Chorwacji. To był nasz pierwszy wyjazd do Cro...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czerwiec 2014 – Primośten subiektywnie i niezwykłe Kuterevo.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone