Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 17:23

ble napisał(a):długopisem :p
winieta jeszcze nie przyklejona tylko wypisałem


W linku Bociana jest napisane, że piszemy na mniejszej części.

Chociaż:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=236040
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 14.07.2013 17:33

tak samo na odwrocie winiety pisze na tym elemencie który idzie na szybę samochodu jest schemat gdzie nakleić oraz narysowana "duża część" i żeby też wypisać nr. rejestracyjny pojazdu,
EDIT: zresztą tam piszę też "RZ" tak samo jak na mniejszej części więc wydaje mi się że też trzeba wypełnić bo nie bez powodu by tak zapisali
Ostatnio edytowano 14.07.2013 17:35 przez ble, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 17:35

ble napisał(a):tak samo na odwrocie winiety pisze na tym elemencie który idzie na szybę samochodu jest schemat gdzie nakleić oraz narysowana "duża część" i żeby też wypisać nr. rejestracyjny pojazdu,


No to się nie stresuj. Rób jak pepitki każą i szerokości. :smo:
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 14.07.2013 17:37

ok dzięki za porady.
w sumie to teraz i tak za późno gdy wypisałem już dwie części :D
no nic idę przykleić
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 14.07.2013 17:56

przykleiłem tylko nie wiem po co tam ten numer skoro z zewnątrz i tak go nie widać
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 17:58

ble napisał(a):przykleiłem tylko nie wiem po co tam ten numer skoro z zewnątrz i tak go nie widać


Czech wsadzi łeb do auta i będzie sprawdzał :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 20:27

ble napisał(a):przykleiłem tylko nie wiem po co tam ten numer skoro z zewnątrz i tak go nie widać


No właśnie sprawdzałem na mojej, jeszcze przyklejona :wink: Jest miejsce na numer, ale widoczny on jest tylko od środka.
Sprawdzałem na Czeskich stronach:
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky
Kolega ble ma rację trzeba numer wpisać na obu częściach winiety. Miłej lektury :mrgreen:
Zaplacení dálničního poplatku se prokazuje dvoudílným kupónem, jehož první díl s vyplněným registračním číslem musí být vylepen celou svou plochou přímo na vnitřní straně skla předního okna a musí být umístěn na pravém dolním okraji. Druhý díl kupónu (rovněž vyplněný) si řidič ponechá u sebe pro případnou kontrolu Policií, případně příslušníky Celní správy v uniformě, nebo poškození prvního dílu (například při poškození předního skla). Použití zpoplatněné komunikace bez platného dálničního kupónu (ať už chybějící nebo prošlé) může být pokutováno Policií do výše 5 000 Kč, ve správním řízení až do výše 500 000 Kč.

Vozidlo je od placení dálničních poplatků osvobozené, pokud je ve vozidle přepravována osoba těžce zdravotně postižená, které byly přiznány výhody II. stupně (s výjimkou postižených úplnou nebo praktickou hluchotou) nebo III. stupně, pokud držitelem silničního motorového vozidla je postižená osoba sama nebo osoba jí blízká. Výjimka dle sdělení Ministerstva dopravy neplatí pro zahraniční držitele průkazů zdravotně postiženého.


Kupón je platný, jestliže jsou splněny následující podmínky:
obsahuje údaj o registračním čísle (na obou částech kupónu), který se shoduje s registračním číslem, kterým je opatřeno motorové vozidlo nebo první motorové vozidlo jízdní soupravy. V případě změny registračního čísla vozidla se kupón nemění,
obě části mají shodné označení – dvoupísmennou sérii a šestimístné pořadové číslo,
u časových kupónů (měsíční, týdenní) část kupónu nalepená na sklo obsahuje vyznačení doby platnosti – provedené prodejcem proděravěním kleštěmi – odpovídající době, kdy je motorovým vozidlem nebo jízdní soupravou dálnice nebo rychlostní silnice užita. Časový kupón bez označení doby platnosti je neplatný.

Po uplynutí doby platnosti kupónu musí být nalepený díl z předního skla vozidla odstraněn.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 20:36

dids76 napisał(a):No właśnie sprawdzałem na mojej, jeszcze przyklejona :wink: Jest miejsce na numer, ale widoczny on jest tylko od środka.


A wpisywałeś go w to miejsce?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 20:41

Po tłumaczeniu:

Wypłata stawki opłat, wykazujące dwuczęściową kupon, pierwsza część z wypełnionym numerem rejestracyjnym musi być umieszczone w całej jego powierzchni na wewnętrznej stronie przedniej szyby ze szkła i musi być umieszczony w prawym dolnym rogu. Druga część kuponu (także zakończone), kierowca trzymane razem do kontroli przez policję lub członków administracji celnej w mundurze lub uszkodzenia części pierwszej (np. uszkodzenie przedniej szyby).

Kupon jest ważny, jeśli spełnione są następujące warunki:
podać numer rejestracyjny (obydwu regionach kupon), która zbiega się z numeru rejestracyjnego, który jest wyposażony w pojazdu mechanicznego lub pojazdu silnikowego pociągu pierwszego. W przypadku zmiany numeru rejestracyjnego pojazdu z kuponem nie zmienia,
Obie części mają tę samą etykietę - seria list oraz sześciocyfrowy numer seryjny
na kupony czasu (miesiąc, co tydzień) z kuponem przyklejonych do szyby zawiera data ważności wskazana - przez kleszcze perforacji dealerskich - odpowiada chwili pojazd silnikowy lub zespół autostrad i dróg ekspresowych używanych. Czas pass bez oznakowania czasu jest nieprawidłowa.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 14.07.2013 20:52

_Ewa_ napisał(a):
dids76 napisał(a):
Kolega ble ma rację trzeba numer wpisać na obu częściach winiety. Miłej lektury :mrgreen:


faktycznie! jak dorwę tego Czecha, co mi kazał na jednym tylko wpisać..... :evil:

No i ja teraz jarzę, że w dwóch miejscach :) nawet mi się przypomniało, że mój cudowny szwagier, żeby było widać numer, przykleił winietę na zewnątrz :mrgreen: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 21:00

Bocian napisał(a):No i ja teraz jarzę, że w dwóch miejscach :) nawet mi się przypomniało, że mój cudowny szwagier, żeby było widać numer, przykleił winietę na zewnątrz :mrgreen: :mrgreen:


:mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2013 21:12

jara napisał(a):Po tłumaczeniu:

Wypłata stawki opłat, wykazujące dwuczęściową kupon, pierwsza część z wypełnionym numerem rejestracyjnym musi być umieszczone w całej jego powierzchni na wewnętrznej stronie przedniej szyby ze szkła i musi być umieszczony w prawym dolnym rogu. Druga część kuponu (także zakończone), kierowca trzymane razem do kontroli przez policję lub członków administracji celnej w mundurze lub uszkodzenia części pierwszej (np. uszkodzenie przedniej szyby).

Kupon jest ważny, jeśli spełnione są następujące warunki:
podać numer rejestracyjny (obydwu regionach kupon), która zbiega się z numeru rejestracyjnego, który jest wyposażony w pojazdu mechanicznego lub pojazdu silnikowego pociągu pierwszego. W przypadku zmiany numeru rejestracyjnego pojazdu z kuponem nie zmienia,
Obie części mają tę samą etykietę - seria list oraz sześciocyfrowy numer seryjny
na kupony czasu (miesiąc, co tydzień) z kuponem przyklejonych do szyby zawiera data ważności wskazana - przez kleszcze perforacji dealerskich - odpowiada chwili pojazd silnikowy lub zespół autostrad i dróg ekspresowych używanych. Czas pass bez oznakowania czasu jest nieprawidłowa.


Qecze jara więcej z tego zrozumiałem jak to było po Czesku :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 14.07.2013 21:16

dids76 napisał(a):Qecze jara więcej z tego zrozumiałem jak to było po Czesku :mrgreen:


Wot technika :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2013 21:16

dids76 napisał(a):Qecze jara więcej z tego zrozumiałem jak to było po Czesku :mrgreen:

Mariusz, zdążyłem się zorientować, że czeskim władasz jak rodzimym, więc wszelkie tłumaczenia nie na rękę. :lol:
ble
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ble » 14.07.2013 21:42

no widzicie to się wyjaśniło :)
teraz mi ulżyło bo nad ranem wyjazd :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024 - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone