Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.10.2016 22:03

Jakaś dziwna cisza w tej Makarskiej :roll: , nie słychać Makarski Jadran........ :lool: :lool:

Piękne zdjęcia i te chmury na Biokovem..... :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.10.2016 00:04

Świetnie uchwycone chmury, cudownie to wygląda jak tak wiszą zaczepione o szczyty :)
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 20.10.2016 11:41

Fajnie, że tutaj zajrzałeś i że jednak nie przegapiłeś. Czekałam na Ciebie.
Teraz żałuję, że nie wpadłam na pomysł, aby się spotkać w Makarskiej. :( maniust się spotkał z krakusami i teraz mają fajne wspomnienia.

Masz rację...można się było spotkać na jakieś pifko ... następnym razem musimy sie dogadać jak będzie taka okazja :)

Ktoś wspominał o spokoju w Makarskiej...dla mnie do 17 czerwca była bajka potem już się zaczęło głośno i tłoczno robić...także dla mnie Makarska jest zajefajna przed sezonem.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 11:58

Vjetar napisał(a):Oooo, hotel rozbierają. 8O

Może nie rozbierają, może to faktycznie będzie rekonstrukcja. :?:

maniust napisał(a):Jakaś dziwna cisza w tej Makarskiej :roll: , nie słychać Makarski Jadran........ :lool: :lool:

Makarski Jadran jeszcze płynie a na nim bawi się nasza grupa z hotelu, dlatego taka cisza w porcie. Wpłynie dopiero za jakieś dwie godziny. Wtedy to będzie się działo. Hałas na całą Makarską. :evil:
Tego dnia oszczędziliśmy swoje uszy, ale przed nami jeszcze inne dni i nie sposób było się na niego nie natknąć.
Cierpliwie czekaj, bo przyjdzie pora i na Makarski Jadran.

maniust napisał(a):Piękne zdjęcia i te chmury na Biokovem..... :)

CROnikiCROpka napisał(a):Świetnie uchwycone chmury, cudownie to wygląda jak tak wiszą zaczepione o szczyty :)

Ten widok też mnie urzeka, szczególnie wtedy, gdy wiatr z dużą prędkością przewiewa chmury i obrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie. :)

Edi1012 napisał(a):Masz rację...można się było spotkać na jakieś pifko ... następnym razem musimy sie dogadać jak będzie taka okazja :)

Koniecznie

Edi1012 napisał(a):Ktoś wspominał o spokoju w Makarskiej...dla mnie do 17 czerwca była bajka potem już się zaczęło głośno i tłoczno robić...także dla mnie Makarska jest zajefajna przed sezonem.

Ja wyjechałam z Makarskiej 15 czerwca, więc tych tłumów na szczęście nie zaliczyłam.
Jak Makarska, to tylko przed sezonem. :hut:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 20.10.2016 13:20

Jak Makarska, to tylko przed sezonem. :hut:[/quote]

My też jeździmy do Chorwacji autokarem z biurem podróży,właśnie zastanawiamy się nad Makarską 2017 termin koniec maja,dlatego dalej będę zaglądać jakie atrakcje zaplanowaliście sobie na kolejne dni Waszego pobytu, płynęliście może do Sumartinu?Na Korculę już kiedyś płynęliśmy, właśnie z Makarskiej, więc nie chcielibyśmy tej wycieczki powtarzać.Czekam zatem na kolejne dni.
pozdrawiam :papa:
Janka
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 14:29

Ja dwa lata temu byłam w Makarskiej na początku maja i knajpki już były pełne wieczorami :D ale na plaży był luz... ;)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 20.10.2016 14:53

No właśnie dlatego raz chcemy spróbować pojechać przed sezonem, bo najczęściej wybieramy czerwiec albo wrzesień,dzięki tyniolek, chyba zdecydujemy się na ten maj :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 14:57

janka.mik. napisał(a):No właśnie dlatego raz chcemy spróbować pojechać przed sezonem, bo najczęściej wybieramy czerwiec albo wrzesień,dzięki tyniolek, chyba zdecydujemy się na ten maj :)


Jedźcie, u nas było pięknie!! Pogoda idealna do zwiedzania, w Dubrowniku nie było takich tłumów... Woda w Jadranie rześka, ale my odwłoki wymoczyliśmy :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 20:28

9 czerwca 2016 cd.

Rozgrywki w Balote

Chcieliśmy już wracać powolutku do hotelu. W planach mieliśmy przespacerowanie się wąskimi uliczkami Makarskiej i wyjście na drugim końcu portu, skąd już tylko kawałeczek do naszego hotelu. Ale mój mąż kątem oka zauważył, że w parku tuż przy hotelu Osejava coś się dzieje. Jakieś zbiegowisko ludzi tam było, coś wykrzykiwali, unosili ręce w górę. Zaciekawieni udaliśmy się w ich kierunku. Okazało się, że jest tam plac do gry w Balote (nazywanej także Bućanje) i właśnie trwają rozgrywki w tej grze. Jeśli chcecie poznać zasady tej gry, to odsyłam do znalezionych w necie artykułów.
balote-czyli-gra-zespolowa-swiezym-powietrzu;
Boćanje;
osiedlowe-gry-i-zabawy-w-splicie-czyli-balote-bocce-boules

Przyglądaliśmy się grze, w której brali udział wyłącznie mężczyźni. Również tylko mężczyźni kibicowali. Nie było tam żadnej kobiety (z wyjątkiem mnie).

Zdjęcie000173.jpg

Zdjęcie000179.jpg

Zdjęcie000182.jpg

Zdjęcie000170.jpg

Zdjęcie000169.jpg

Zdjęcie000168.jpg

Zdjęcie000166.jpg

Zdjęcie000165.jpg

Zdjęcie000164.jpg

Zdjęcie000163.jpg


Włączyłam kamerę i co nieco nagrałam z tych rozgrywek.



Wtedy nie wiedziałam jeszcze jak nazywa się ta gra i jakie są jej zasady, dopiero potem poszukałam w necie informacji na ten temat.
Po pół godzinie już nam się znudziło to oglądanie bez kibicowania, bo bez znajomości zasad, to nie wiadomo o co chodzi. Opuściliśmy więc teren gry i poszliśmy szukać innych atrakcji.

Cdn.
Ostatnio edytowano 08.03.2017 22:17 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.10.2016 20:39

Nie chcę się chwalić :mrgreen: , ale mam w pracy 3 puchary (2, 2 i 3 miejsce) zdobyte w bule we Francji na wyjazdach firmowych. :mrgreen:
mniamniuśna gra. :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 20:45

maniust napisał(a):Nie chcę się chwalić :mrgreen: , ale mam w pracy 3 puchary (2, 2 i 3 miejsce) zdobyte w bule we Francji na wyjazdach firmowych. :mrgreen:
mniamniuśna gra. :)

No to moje gratulacje.

кубок.jpg


A może grałeś kiedyś w Chorwacji z miejscowymi w przerwie między wycieczkami :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.10.2016 20:52

Dzięki.... :)

dhmegi napisał(a):A może grałeś kiedyś w Chorwacji z miejscowymi w przerwie między wycieczkami :?:

Nie , jakoś nigdy nie spotkałem się w Cro z tym. :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 20:56

maniust napisał(a):Dzięki.... :)

dhmegi napisał(a):A może grałeś kiedyś w Chorwacji z miejscowymi w przerwie między wycieczkami :?:

Nie , jakoś nigdy nie spotkałem się w Cro z tym. :)

To szkoda, bo może byś ich zagiął i mieliby głupie miny. :oczko_usmiech:
Fajnie byłoby coś takiego zobaczyć.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.10.2016 21:10

dhmegi napisał(a):To szkoda, bo może byś ich zagiął i mieliby głupie miny. :oczko_usmiech:

:lool: :lool: :lool: ...dobre , dobre.
Najlepiej się gra drużynowo , na dwa zespoły po 3 osoby i każdy po dwie kule. :D
Nie grałem nigdy sam.
Te puchary to zdobyte drużynowo. :D
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.10.2016 21:48

Ja to znam jako gra w bule. Pierwszy raz widziałam we Francji, a potem się zdziwiłam, że w Chorwacji to też jest popularne.

Gratulacje maniust! 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone