Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 12.11.2016 19:48

ja myślałam, że na urlopach wcześnie wstaję 8O
nasz rekord to 4:00 w celu zdobycia szczytu sv. Ilija na Pelješcu, normalnie to raczej między 7:00 a 8:00
no ale Dubrownik jest wart każdego poświęcenia 8)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.11.2016 20:05

Ile czasu zajęło Wam dojście do Starówki?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 20:06

11 czerwca 2016
Dubrownik - spacer z dworca autobusowego do Starego Miasta cd.

Dochodzimy do świateł i przechodzimy przez nie. Tutaj zaczyna się ulica branitelja Dubrovnika. W tym miejscu jest miły skwerek, na którym przysiadamy na ławce, aby się troszkę posilić, bo przecież nie jedliśmy jeszcze dzisiaj śniadania.
DSC_2133.jpg

DSC_2134.jpg


Przygotowane wieczorem kanapki znikają w oka mgnieniu. Popijamy lekkim drineczkiem i ruszamy w dalszą drogę.
DSC_2141.jpg

DSC_2142.jpg

DSC_2144.jpg

DSC_2146.jpg


Droga wznosi się lekko do góry.
DSC_2145.jpg

DSC_2156.jpg


Dochodzimy do miejsca, z którego wreszcie widzimy Jadran. Ale widzimy go przez kraty, na których zawieszono kłódki miłości.
DSC_2147.jpg

DSC_2149.jpg


Aby chwilę podelektować się tym widokiem przysiadamy na tych ławeczkach i podziwiamy błękit Jadranu.
DSC_2150.jpg

DSC_2161.jpg

DSC_2151.jpg

DSC_2152.jpg

DSC_2153.jpg

DSC_2163.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 20:12

Kasia i Krzyś napisał(a):ja myślałam, że na urlopach wcześnie wstaję 8O
nasz rekord to 4:00 w celu zdobycia szczytu sv. Ilija na Pelješcu, normalnie to raczej między 7:00 a 8:00
no ale Dubrownik jest wart każdego poświęcenia 8)

Tak, dla Dubrownika można, a nawet trzeba się poświęcić. :D

janka.mik. napisał(a):Ile czasu zajęło Wam dojście do Starówki?

Zaraz dojdziemy do bramy Pile, to odpowiem na Twoje pytanie. Już jesteśmy niedaleko, ale ja nie mogę się w jednym odcinku zmieścić ze swoimi fotkami (jednorazowo można wrzucić tylko 50 :oczko_usmiech: ), więc dzielę ten spacer na kilka części.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.11.2016 20:26

ok :wink: te chmurki na początku były nieciekawe, pokropiło, czy się wypogodziło?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 21:01

11 czerwca 2016
Dubrownik - spacer z dworca autobusowego do Starego Miasta cd.

Po kilkunastu minutach ruszamy dalej.

Z jednej strony ulicy są piękne budowle, a z drugiej Jadran.
DSC_2165.jpg

DSC_2166.jpg

Można z chodnika zejść w dół i przespacerować się ścieżkami zawieszonym nad Jadranem.
DSC_2168.jpg

DSC_2170.jpg

DSC_2171.jpg

DSC_2173.jpg

DSC_2175.jpg

Mijamy kino Kavana
DSC_2181.jpg

I znowu zachwycamy się Jadranem
DSC_2184.jpg

DSC_2188.jpg

DSC_2193.jpg

Przy ul. branitelja Dubrovnika znajdują się przepiękne wille. Niektóre są zrujnowane, a niektóre pięknie wyremontowane.
Okalają je ogrody. Wejścia na ich teren strzegą ogrodzenia i bramy, przez które zaglądamy do środka.
DSC_2189.jpg

DSC_2194.jpg

DSC_2195.jpg

DSC_2198.jpg

DSC_2201.jpg

DSC_2202.jpg

DSC_2203.jpg

DSC_2204.jpg

DSC_2205.jpg

DSC_2206.jpg

DSC_2208.jpg

DSC_2211.jpg

DSC_2214.jpg

DSC_2215.jpg

W oddali już widać mury Starego Miasta
DSC_2209.jpg

Mijamy Grand Hotel Imperial, od którego do bramy Pile już tylko kilka minut drogi.
DSC_2216.jpg

Spomiędzy zabudowań i ogrodów wyłania się Twierdza Lovrijenac.
DSC_2218.jpg

DSC_2219.jpg

DSC_2220.jpg


Dotarliśmy pod bramę Pile.
Nasz spacer z dworca do tego miejsca trwał niecałe dwie godziny (1:51), ale z wieloma przystankami (na karmienie kota, na śniadanie, na podziwianie Jadranu i oczywiście na focenie).
Spacer ten sprawił nam olbrzymią przyjemność. Do tej pory myślałam, że Dubrownik to tylko Stare Miasto. A okazało się, że również poza murami Starego Miasta są przepiękne miejsca. :hut:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 12.11.2016 21:03

janka.mik. napisał(a):ok :wink: te chmurki na początku były nieciekawe, pokropiło, czy się wypogodziło?

Wypogodziło się i przez cały dzień mieliśmy piękną pogodę, idealną do zwiedzania. :D
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.11.2016 09:51

No to teraz czekam na Starówkę :lol:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.11.2016 11:21

Dzięki za klimatyczny poranny spacer i pokazanie Dubrovnika poza starówką. Nasze droga z piętrowego parkingu do centrum prowadziła przez jakiś park z mnóstwem schodów i podejść i tylko ze schodami w lipcowym upale mi się kojarzy niestety. Widzę że mam kolejne miasto do powtórki na spokojnie :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.11.2016 12:32

AdamZ napisał(a):Dzięki za klimatyczny poranny spacer i pokazanie Dubrovnika poza starówką. Nasze droga z piętrowego parkingu do centrum prowadziła przez jakiś park z mnóstwem schodów i podejść i tylko ze schodami w lipcowym upale mi się kojarzy niestety. Widzę że mam kolejne miasto do powtórki na spokojnie :)

Witam Cię serdecznie, bo jesteś moim nowym gościem. :D
Dubrownik ma do zaoferowania więcej, niż tylko Starówkę. Jak nadarzy się okazja, to znowu tam pojadę, aby zobaczyć jeszcze coś innego w tym mieście. ewula91, która twierdzi że "deptała mi po piętach podczas tegorocznych wakacji" :oczko_usmiech: , zainspirowała mnie w swojej relacji spacerem ze wzgórza Srđ do Starówki. Chyba wykluwa się u mnie plan na pokonanie pieszo tej trasy. :hut:
Ostatnio edytowano 11.03.2017 09:51 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 13.11.2016 12:34

janka.mik. napisał(a):No to teraz czekam na Starówkę :lol:

Witam moją wierną czytelniczkę. Miło tak z rana zobaczyć post od Ciebie. :D
Na Starówkę zapraszam dzisiaj po południu.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.11.2016 13:27

dhmegi napisał(a):Witam Cię serdecznie, bo jesteś moim nowym gościem. :D

Będąc mile zaskoczony (nie Młodą Lekarką ;)) nadrabiam zatem formy grzecznościowe i powitam ciepło Autorkę :) Przyznam że zaglądałem tu często jako podglądacz ale dopiero Dubrovnicki spacer zmobilizował mnie do ujawnienia :) Czekam z ciekawością na Twój sposób pokazania miasta które jak się okazuje wstępnie odwiedziłem 4 lata temu.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 13.11.2016 14:02

dhmegi napisał(a):Dubrownik ma do zaoferowania więcej, niż tylko Starówkę. Jak nadarzy się okazja, to znowu tam pojadę, aby zobaczyć jeszcze coś innego w tym mieście. ewula91, która twierdzi że "deptała mi po piętach" podczas tegorocznych wakacji :oczko_usmiech: , zainspirowała mnie w swojej relacji spacerem ze wzgórza Srđ do Starówki. Chyba wykluwa się u mnie plan na pokonanie pieszo tej trasy. :hut:

Polecam serdecznie bo widoki ze ścieżki wspaniałe! Nawet przy niezbyt ładnej pogodzie :)
Tym bardziej, że z tego co widzę też dużo wędrujesz, więc wejście nie będzie dla Ciebie żadnym problemem :wink:

Piękny ten Dubrownik poza murami. Jak się kiedyś nadarzy okazja powrócić w tamte strony to będę musiała zaplanować kilka dni w okolicy i tak sobie pospacerować :)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 13.11.2016 14:26

dhmegi napisał(a):Na Starówkę zapraszam dzisiaj po południu.


Super! Cieszę się, bo jak już pisałam my zwiedzaliśmy jak Ty to mówisz w tempie "skośnookich". Zajrzałam do mojego archiwum z 2009 roku, zdjęć mam niewiele,wszystkie takie "robione w locie" bo cały czas biegiem, pamiętam tylko, że było gorąco i po zejściu z murów mieliśmy totalnie dość.W drodze powrotnej była jeszcze kolacja w Neum, było miło, wróciliśmy do Seget około północy.Wrażeń moc, ale na drugi dzień stwierdziliśmy, że dobrze byłoby wrócić kiedyś do Dubrownika NA SPOKOJNIE :)
pozdrawiam :smo:

załączam jedną fotkę z murów :)
Załączniki:
P9170513.JPG
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.11.2016 16:54

Hej, bardzo się spóźniłam, ale widzę że i tak jestem w samą porę- zdążyłam na mój ukochany Dubrovnik :hearts:




dhmegi napisał(a):Na początku muszę się wytłumaczyć, dlaczego zmieniłam tytuł mojej relacji.
Otóż dlatego, że po jakimś czasie od odpalenia mojej relacji o tytule „Czasem słońce, czasem deszcz, czyli czerwcowa Makarska” forum podpowiedziało mi, że istnieje podobny temat o tytule „Czasem słońce, czasem deszcz. Majowa Italia 2016” - relacja, której autorką jest ruzica. Nie chciałabym, aby ruzica miała do mnie pretensje o taki sam tytuł, więc na szybko wymyślałam inny, pomimo tego że z moim nosiłam się już od dłuższego czasu i pasuje on jak ulał do mojej opowieści. Ale ten też nie jest zły, bowiem faktycznie lubię jeździć po kilka razy w jedno miejsce. Zawsze jest coś ciekawego do odkrycia. Tak było też i tym razem.


Hehe, w pewnych sytuacjach skojarzenia nasuwają się skojarzenia tak oczywiste, że trudno być jakoś bardzo oryginalnym. Ale majowa Italia, to nie czerwcowa Makarska- chyba nie miałabym pretensji :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone