Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czas przejazdu przez Niemcy Austrię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
czas przejazdu przez Niemcy Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 30.05.2012 22:47

Witam. Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji. Będę jechał w czwartek nocą z Gorzowa Wlkp. Wyjazd około 17tej, nie przewiduję dłuższych przerw, jazda około 140-150km/h. Pytam bardziej doświadczone osoby na którą mam szansę dojechać do Plitvic, chcę ominąć jedynie autostradę w Słowenii. Z góry dziękuję za podpowiedzi :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 31.05.2012 07:27

Jeżeli, jak zakładasz nie będziecie robili dłuższych przerw, nie będzie korków i innych nieprzewidywalnych sytuacji :? to pewnie na 7 rano będziecie w Plitvicach :)
Radziłabym jednak wziąść poprawkę około +2 godzin ( objazdem 140/150 nie radzę :wink: )

Pozdrawiam

Renata
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.05.2012 07:31

dzięki oczywiście objazdem wolniej :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2012 07:32

Odcinek z Gorzowa do Passau powinieneś w 6 godzin zrobić, naturalnie nie wiem jak jeździsz...

Jeżeli chodzi o mnie to odcinek Zgorzelec - Passau trasą A4/E40/A93 pokonuję średnio w 5 godzin !
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.05.2012 07:46

Dzięki, a co dalej ? jak się jedzie w Austrii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2012 07:56

mariusz_77 napisał(a):Dzięki, a co dalej ? jak się jedzie w Austrii?


W Austrii bezproblemowo...4 godziny maksymalnie to czas przejazdu przez Austrię...
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 31.05.2012 07:57

Max. 130 km/h, poprawiają nawierzchnię w niektórych miejscach, etc. Nie radzę łamać przepisów.

Przed planowaniem trasy rzuć okiem tu:

http://www.verkehrsinfo.de/

i tu:

http://www.oeamtc.at/verkehrsservice/ou ... sicht.html
Trasę planuj tu:

http://www.adac.de/

Co do jakości dróg w Austrii- lepsze są tylko w Chorwacji :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2012 08:02

brzo1985 napisał(a):Co do jakości dróg w Austrii- lepsze są tylko w Chorwacji


Tylko w Austrii sa bardziej kręte...co do przepisów - zgadzam się..lepiej jechać w zgodzie z nimi bo policja w tym kraju jest bardzo surowa...
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 31.05.2012 08:14

Nie pij Red Bulla, tylko zatrzymaj się na parkingu i zaciągnij się tym austriackim powietrzem ;) Hugo Boss przy tym to La Rive z kiosku Ruchu :)

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2012 08:17

Widoki robią wrażenie, to prawda...Mariusz - musisz pamiętać o tym, że jadąc tym odcinkiem, dwa tunele w Austrii są dodatkowo płatne...jeden 4,50 a drugi 7,50...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.05.2012 08:29

W wielu miejscach możesz natknąć się na nocne ograniczenia prędkości (hałas) oraz roboty drogowe.
Większe miasta to ograniczenia do 80-100, podobnie roboty drogowe.
O korkach lub wypadkach nie wspominam.
O speed limicie w A wspomniano wyżej.
W Niemczech także bywają ograniczenia prędkości.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 31.05.2012 08:33

Nie jest tak dużo tych utrudnień na dzień dzisiejszy, także bez przesady. Rok temu było gorzej, a wszystko odbywało się płynnie...

Kolega jedzie "na noc", także tym bardziej nie miałbym obaw o utrudnienia w D/A.


"Przed planowaniem trasy rzuć okiem tu:

http://www.verkehrsinfo.de/

i tu:

http://www.oeamtc.at/verkehrsservice/ou ... sicht.html
Trasę planuj tu:

http://www.adac.de/ "
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.05.2012 08:40

mariusz_77 napisał(a):Dzięki, a co dalej ? jak się jedzie w Austrii?


A niby jak się ma jechać?
8O
Skoro mają dużo dobrych autostrad to chyba jasne, że jedzie się normalnie i dość szybko, nie? :wink:
Dziurawe przecież nie są i nie rozlatują się...
Tylko pod Wiedniem bywa tłoczno. Najspokojniej jedzie się przez Austrię nocą. Ludzi tam w kraju mało to aut tyż.
Ale to jest na tyle oczywiste i znane z lekcji geografii, że nie ma co o tym za dużo gadać.

A roboty drogowe są w każdym kraju i raz tu a raz tam, także nie zaprzątał bym sobie tym głowy- o ile nie chodzi o całkowitą przebudowę jakiegoś ważniejszego pasażu przez kraj- bo wtedy można ugrzęznąć.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.05.2012 16:07

Dzięki za podpowiedzi i wskazówki.
Myślałem że oczywiste jest, że nie chodzi mi o stan dróg tylko natężenie ruchu, czas przejazdu itp. :)
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 31.05.2012 21:27

Mariusz ja powiem Ci tak gonię ze Słupska zawsze przez Niemcy z noclegiem w Austrii albo w Bawarii za Monachium(ok 1000-max 1300km od od domu to czas w granicach 12-15 godzin bo jeżdżę z trumną na dachu to nie cisnę więcej jak 130km/h zależy jaką trasę sobie pojadę (jadę na urlop i nie mam zamiaru gonić 1700 czy 1900km) na jeden raz bo u mnie urlop zaczyna się gdy wsiadam do fury ty jadąc z Gorzowa masz ten plus że masz moment (np Kostrzyń) albo inne przejścia gdzie masz wjazd na niemieckie (jeszcze) bezpłatne autostrady, ale mimo to dla mnie byłaby to średnia przyjemność robienia tej trasy na 1 raz, ale każdy jedzie jak lubi. Co do natężenia jak nie pojedziesz w piątek, albo w sobotę(choć tu bym polemizował bo czy jechałem do Włoch czy Chorwacji to ruch by większy w soboty na odcinkach nazwijmy je przeciwnych tzn że więcej wiary wracało niż jechało) to tym bardzo bym się nie stresował, no chyba że na autostradzie będzie jakiś dzwon ale tego akurat nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
czas przejazdu przez Niemcy Austrię
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone