Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas przejazdu "magistrala adriatycka"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
clk320
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.05.2005
Czas przejazdu "magistrala adriatycka"

Nieprzeczytany postnapisał(a) clk320 » 29.05.2005 18:48

Witam wszystkich serdecznie :)

Na wstepie gratuluje swietnego forum. Na podstawie wielomiesiecznej lektury ;) podjalem z zona decyzje o wybraniu sie do Chorwacji... I teraz mam pytanie (niestety nic konkretnego nie znalazlem w archiwum)...

Wybieramy sie w pierwszej polowie czerwca-planujac trase chcialbym mniej wiecej wiedziec, ile trwa podroz "magistrala adriatycka" od Rijeki do Splitu. Bedziemy jechac w niedziele i chcialbym ze sporym zapasem dotrzec do portu, zeby bez problemu zdazyc na prom...
Z jakim czasem przejazdu powinienem sie liczyc? I jak wczesnie przed odplynieciem powinienem pojawic sie w porcie?
Dziekuje za porady i pozdrawiam :)

Krzysztof
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.05.2005 19:08

clk320 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :)

Na wstepie gratuluje swietnego forum. Na podstawie wielomiesiecznej lektury ;) podjalem z zona decyzje o wybraniu sie do Chorwacji... I teraz mam pytanie (niestety nic konkretnego nie znalazlem w archiwum)...

Wybieramy sie w pierwszej polowie czerwca-planujac trase chcialbym mniej wiecej wiedziec, ile trwa podroz "magistrala adriatycka" od Rijeki do Splitu. Bedziemy jechac w niedziele i chcialbym ze sporym zapasem dotrzec do portu, zeby bez problemu zdazyc na prom...
Z jakim czasem przejazdu powinienem sie liczyc? I jak wczesnie przed odplynieciem powinienem pojawic sie w porcie?
Dziekuje za porady i pozdrawiam :)

Krzysztof

:lol: Witamy na Forum!!!
Zaliczyłem magistralę, ale w drodze powrotnej do Polski. Przyjmij średnią około 40-50 km/h wliczając krótkie przerwy. Nie trafiłem na żaden korek, wracałem w sobotę w lipcu i ruch był umiarkowany. Weź pod uwagę, że jest mało możliwości wyprzedzania. Jak trafisz na coś wolniejszego to zima tzn. lato :evil:
Proponuję w tamtą stronę autostradę a w drodze powrotnej jadrankę. Wtedy jedziesz ze spokojniejszą głową, bez obciążeń, że nie zdążysz.

Szerokiej drogi i pozdrawiam
FUX :papa: :papa:
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 29.05.2005 19:40

Jechałem Jadranką w zeszłym roku dokładnie tą samej trasą.
Wyjazd ok.20 w Splicie byłem ok 6 rano.Cały czas praktycznie jechałem,mały postój (pół godzinki),ruch niewielki ale powtarzam jechałem nocą.
clk320
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) clk320 » 29.05.2005 19:46

Kurcze, strasznie dlugo. 10 godzin na marne 380 km?
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 29.05.2005 19:46

Kilkakrotnie jeździłem Jadranką od Senj do Dubrownika. Mimo, że przyzwyczaiłem się do ostrych zakrętów i nie żałuję gazu i hamulców, to twierdzę że osiągnięcie średniej prędkości 60 km/h to wyczyn nie lada. Jeżeli jedziesz do Chorwacji pierwszy raz i chcesz po drodze podziwiać piękno krajobrazu, to średnia prędkość prędkość jazdy 50 km /h jak napisał mój poprzednik wydaje się być właściwa. Życzę udanego urlopu.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 29.05.2005 19:51

Moze uda Ci sie w 8 godzin ale to naprawdę ciężkie zadanie zwłaszcza w nocy.
clk320
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) clk320 » 29.05.2005 20:10

Wielkie dzieki!
Zastosuje sie do rady FUXa i "jadranke" zostawie sobie na droge powrotna. Pospiech w HR nie ma sensu. Spieszyc to sie bede w Niemczech, ewentualnie w Austrii i Słowenii :mrgreen:
pozdrawiam
Krzysztof
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 29.05.2005 20:10

clk320 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie :)

Na wstepie gratuluje swietnego forum. Na podstawie wielomiesiecznej lektury ;) podjalem z zona decyzje o wybraniu sie do Chorwacji... I teraz mam pytanie (niestety nic konkretnego nie znalazlem w archiwum)...

Wybieramy sie w pierwszej polowie czerwca-planujac trase chcialbym mniej wiecej wiedziec, ile trwa podroz "magistrala adriatycka" od Rijeki do Splitu. Bedziemy jechac w niedziele i chcialbym ze sporym zapasem dotrzec do portu, zeby bez problemu zdazyc na prom...
Z jakim czasem przejazdu powinienem sie liczyc? I jak wczesnie przed odplynieciem powinienem pojawic sie w porcie?
Dziekuje za porady i pozdrawiam :)

Krzysztof


Spróbuj wsiąść w Rijece na prom do Splitu... Popłyniesz całą noc i rano się przesiądziesz na kolejny ;)

Plumek
clk320
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) clk320 » 29.05.2005 20:29

Eee, nie...
Za bardzo lubie jezdzic samochodem :) Poza tym chce cos zobaczyc z Chorwacji, tzn. z lądu, a nie spedzic kilkanascie godzin na promie :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Czas przejazdu "magistrala adriatycka"
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone