Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas przejazdu do Chorwacji -wasze doświadczenia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.04.2008 21:55

peligrosa napisał(a):Mam pytanie odnośnie czasu przejazdu przez sam BIH (od wjazdu do wyjazdu), tak mniej więcej, nie licząc zwiedzania. Nie myślę tu o żadnych wyścigach i tym podobnym, interesuje mnie ta kwestia tylko w celach informacyjnych.


Lepiej Ty nie jedz przez BiH. Drogi mierne, mosty stare i otwarte sa w niektórych miejscowosciach tylko w dni parzyste. Natomiast promy przewoża ludzi i osły z wózkami. Bardzo czesto są objazdy. Nie mówię już nic o bosniakach, że są namolni i zaczepiają samotne kobiety. Po co zaczepiaja tego nie wiem. Uwielbiaja blondynki, lepiej przed wyjazdem przefarbować włosy. Pozdrawiam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 16.04.2008 22:01

peligrosa napisał(a):Mam pytanie odnośnie czasu przejazdu przez sam BIH (od wjazdu do wyjazdu), tak mniej więcej, nie licząc zwiedzania. Nie myślę tu o żadnych wyścigach i tym podobnym, interesuje mnie ta kwestia tylko w celach informacyjnych.

5-6 godzin
marc672
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc672 » 16.04.2008 22:12

darek1 napisał(a):Dlaczego żałujecie pieniedzy na nocleg tylko jedziecie jak obywatele z trzeciego świata. Czym tu się chwalić, szybkim dojazdem. Szybki dojazd trzeba zawsze łaczyć z ryzykiem wypadku. Obywatele, zapłaćcie za nocleg tranzytowy, przespijcie się jak biały człowiek, wypijcie kawę, śniadanie i jedzcie z Bogiem dalej. Czy sadzicie , że się wyspicie na parkingu. Bardzo się mylicie.


Brak snu i długotrwała jazda to ŚMIERĆ. ONA CZEKA NA WAS I NA WASZE RODZINY. NIECH TO BĘDZIE OSTRZEŻENIE DLA MAŁO DOSWIADCZONYCH ŻYCIOWO KIEROWCÓW.


Masz absolutną rację.To mają być wakacje i nie ważne jest 5 czy 6 godzin, mamy dojechać .
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 16.04.2008 22:17

noyle napisał(a):
peligrosa napisał(a):Mam pytanie odnośnie czasu przejazdu przez sam BIH (od wjazdu do wyjazdu), tak mniej więcej, nie licząc zwiedzania. Nie myślę tu o żadnych wyścigach i tym podobnym, interesuje mnie ta kwestia tylko w celach informacyjnych.

5-6 godzin


Dzięki za inf :) teraz mogę sobie doliczyć jakieś 2 jak się pogubię :P
Tadziorek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tadziorek » 16.04.2008 22:23

Uwaga! w sezonie nie jedzcie z piątku na sobotę, raz tak pojechałem i spędzilem w korkach około 6 godzin trase którą powinienem przejechać w 12-14 godzin jechałem ponad 20, masakra.
Ostatnio edytowano 28.07.2015 20:49 przez Tadziorek, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2008 22:26

Tadziorek napisał(a):Uwaga! w sezonie nie jedzcie z piątku na sobotę,....

to jest tzw. oczywista oczywistość :lol:
sonny
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 03.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sonny » 16.04.2008 22:55

irko napisał(a):a ja jechalem 4 dni
pierwszy postoj w pszczynie :lol:
ale tak jest fanie, bez pospiechu i zeby jeszcze cos zobaczyc po drodze

Ja równiez tak jeżdżę. Pośpiech mam na codzień w pracy.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 16.04.2008 23:19

darek1 napisał(a):
peligrosa napisał(a):Mam pytanie odnośnie czasu przejazdu przez sam BIH (od wjazdu do wyjazdu), tak mniej więcej, nie licząc zwiedzania. Nie myślę tu o żadnych wyścigach i tym podobnym, interesuje mnie ta kwestia tylko w celach informacyjnych.


Lepiej Ty nie jedz przez BiH. Drogi mierne, mosty stare i otwarte sa w niektórych miejscowosciach tylko w dni parzyste. Natomiast promy przewoża ludzi i osły z wózkami. Bardzo czesto są objazdy. Nie mówię już nic o bosniakach, że są namolni i zaczepiają samotne kobiety. Po co zaczepiaja tego nie wiem. Uwielbiaja blondynki, lepiej przed wyjazdem przefarbować włosy. Pozdrawiam


Fajnie, że jesteś, nikt inny bardziej by mnie nie podniósł na duchu :) myślę że nie powinnam mieć problemu, przejadę przez BIH w dzień parzysty, objazdy uwielbiam, zawsze miła niespodzianka na drodze; samotnie nie jadę więc jest OK, no i blondynką też nie jestem. Uffff BIH niemalże czeka na mnie z otwartymi rękoma :D i w ogóle lepsze to niż jazda autostradami i przez tunele w Cro prawda?
pozdr
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.04.2008 09:19

Czepialski o czywiście plecie bzdury. A przez 6 godzin to ja sam (a ostatnio w PL jechałem 220 kmh) nie jestem w stanie. Przez CAŁĄ BiH w 6 godzin - nie widzę szans. Chyba że gdzieś bokiem tylko; cała dla mnie to aż do Trebinje. Piękne widoki, spore i strome górki, dużo zakrętów - nie da się tego zrobić ekspresowo. Ale warto. Ja rozłożyłem sobie to na 3 etapy. Z noclegami w Banja Luce, Mostarze a w tym roku chcę jeszcze zobaczyć Sarajevo. Jak zwykle polecam swoją galerię z opisami:

http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Gale ... index.html

A jak ktoś lubi wyszukany humor: http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Humor/Dowody.htm i inne!
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 17.04.2008 11:35

MWN napisał(a):Ja rozłożyłem sobie to na 3 etapy. Z noclegami w Banja Luce, Mostarze a w tym roku chcę jeszcze zobaczyć Sarajevo. Jak zwykle polecam swoją galerię z opisami:

http://www.talent.org.pl/Czytelnia/Gale ... index.html



Fajna foto-relacja :!: :!: :!: :!: :!:

Napisz proszę o rodzinie mieszkającej w Bośni – jeśli dobrze zrozumiałem przed II wś.
Pozdrav.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.04.2008 15:52

No nie. Teściowa z rodziną musiała wyjechać w 1947 roku. Podobny wątek już istnieje:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18277

i tu

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17738
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 17.04.2008 16:36

Tak sobie przeanalizowałem wątek i faktycznie czas dojazdu nie jest najważniejszy. Natomiast dla mnie noclegi po drodze są zwykłą stratą czasu. Urlop nie jest długi niestety i chciałbym go spędzić w Dalmacji a nie w trasie. Mówię za siebie, bo oczywiście każdy kto jedzie z północy Polski ma znacznie dalej. W zeszłym roku wyjechaliśmy w 3 auta z Opola ok 10 rano z opcją noclegu w okolicach Słowenii. Po drodze jakieś drobne postoje - kawa, obiad, tankowanie i nagle okazało się, że do Słowenii dojechaliśmy późnym wieczorem - ok. 21-22. Noclegu nie rezerwowaliśmy wcześniej, a znalezienie czegoś wieczorem było trudne i kosztowało nas masę czasu. Jeden z uczestników zawziął się, że gdzieś musimy nocować i w końcu wylądowaliśmy na parkingu przy jadrance, bo zjechaliśmy z autostrady, żeby szukać noclegu. Była prawie druga w nocy a do celu jeszcze chyba z 400 km było.Tym sposobem spędziłem prawie 25 godziny w trasie.
W tym roku wyjeżdżam z soboty na niedzielę na noc i liczę, że zajadę do Kleku (70 km od Dubrovnika) za jakieś 17-18 z jednym dłuższym postojem po drodze.

Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.04.2008 16:45

Podzielam twoje poglądy: jadę zawsze z soboty na niedzielę ok. 3-4 w nocy i nigdzie na trasie nie mam potrzeby nocować. Zwykle jednak jadę do Banja Luki (960 km) i potem po Bośni. Za to powrót jednym wielkim szusem (1100 km z Zadaru) podobnie w sobotę/niedzielę ok 3.00 . Najgorzej i najwolniej i tam mam w Polsce gdzie jestem ok 15-16 i na 8 ruch straszny, bo wszyscy wracają z gór.
auganov
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 04.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) auganov » 17.04.2008 16:55

witam cromaniaków- moja podróż w dn. 10.07.05r. przebiegała tak: 12.00 wyjazd z Czempinia, po 300 km i 4 godz. jazdy byliśmy w Kudowie Słone, o godz. 19.30 i przejechaniu 518 km byliśmy w Mikulovie. Do granicy SLO-HR dotarliśmy o godz. 0.00 po przebyciu 888 km, podróż zakończyliśmy dn. 11.07.05r. o godz. 07.00 (15 godz) w Makarskiej po przebyciu 1423 km jazdy przerywanej 2-krotnie na 15-30 minutowe postoje. Powrót był nieco dłuższy, gdyż gdzieś na parkingu w Czechach pospaliśmy kilka godzin bo padało i jazda stawała się męcząca oraz niebezpieczna. Na autostradach "nie szalałem" - prędkość mieściła sie w granicy 120-150km/godz, na pozostałych drogach ok. 80-100km/godz. Rok wcześniej trasę z Czempinia do Vodic (1282 km) przejechaliśmy w 18 godz, natomiast powrót do Czempinia tą samą trasą zajął nam 16 godz. W 1999 r. z Czempinia do Senj przez dolne Alpy w Austrii i autostradą tylko z Zagrzebia do Karlovaća (bo innej nie było) jechaliśmy 24 godz. Ta podróż była najpiękniejsza.Innym razem do Zadaru jechaliśmy 16 godz, a powrót zajął nam 17 godzin. Zawsze jechaliśmy "na noc" i nigdy nie stałem ani minuty w korku w Chorwacji, chociaż zdarzyło sie nam to w 1999r. na granicy czesko-austriackiej gdzie staliśmy do dwóch odpraw paszportowo-celnych łącznie 6 godzin. Ale to było przed naszym wejściem do Unii i były to całkiem inne klimaty. POZDRAV!
rafaello_b
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafaello_b » 17.04.2008 17:06

No ja wyjade raczej ok 17-18 godziny z Opola, a chciałbym jakoś przed południem być na miejscu. Się zobaczy.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czas przejazdu do Chorwacji -wasze doświadczenia - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone