Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas przejazdu do Chorwacji -wasze doświadczenia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 07.04.2008 14:35

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
peligrosa napisał(a):A jeszcze chciałam zapytać, gdzieś wyczytałam wcześniej że latem wizy nie są konieczne, tak więc można śmigać przez B. i H. bez problemu. Proszę o rozwianie wątpliwości. Trochę nie ten wątek wiem, nie chciałabym robić bałaganu na forum, ale nie znalazłam więcej informacji więc pytam tu. Jeśli już była gdzieś mowa na ten temat, to poproszę o linka :)
pzdr


Obywatele polscy nie potrzebują wiz do BiH. Po warunkiem, że przebywaja na terenie tego kraju nie dłużej niż 3 miesiące. Pora roku nie ma tu żadnego znaczenia.
Tu jest temat o Bosni i Hercegowinie (podejrzewam, że była dyskusja i na ten temat... przejrzyj)
forum/viewtopic.php?t=9758
Pozdrawiam


Dzięki za linka :) pzdr
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 12.04.2008 12:46

To zależy jakie masz plany na czas podróży! Z okolic Opola (to prawie jak od Ciebie) na Pag raz jechaliśmy 18 godzin, ale po drodze zwiedziliśmy Plitwice, kolejnym razem ok. 15, ale nie jechaliśmy autostradą w głąb Chorwacji, tylko z Karlovaca pojechaliśmy od razu do Senj, aby "przejechać się" wybrzeżem, tak dla widoków. Po drodze oczywiście postoje na stacjach benzynowych, jakieś jedzenie, itp. Od strony Śląska najgorsza droga do autostrady w Czechach, potem już można szybko. My jeździmy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Jeśli zależy ci na czasie i lubisz jeździć bez dłuższych postojów, nie będziesz też zwiedzał to uwiniesz się prawie w takim czasie co nad nasze morze. Długość drogi to na pewno nie jest wyznacznik czasu przejazdu. Podczas zeszłorocznych wakacji jechałam na Mazury dłużej...
Pozdrawiam!!!
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 12.04.2008 13:27

z włąsnego doświadczenia a jeżdżę do cro juz 6 lat standartem jest 12-14 godzin z opolskiego
poza tym uważam że wyjazd na wczasy to nie wyścigi
nie jest dla mnie problemem jechać nawet 18 godzin
lepiej kimnąć na parkingu 2-3 godz niż skończyć wczasy w szpitalu
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 12.04.2008 15:32

A z mojego doświadczenia czas przejazdu to 14-33 h.Trase z Petrowaca(CG) do Rybnika pokonałem w 33h. Ale w tym czasie miałem awarię samochodu i gradobicie w Bośni ,więc podróż była z przygodami.Też uważam że wczasy zaczynają się w momencie wyjazdu z domu , ale czasm przychodzi chęć sprawdzenia się.Dwa lata temu z Primostenu jechałem 1200km z czterema krótkimi postojami 14h. :oops: :twisted: :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.04.2008 22:04

zygmunt napisał(a):jechałem 1200km z czterema krótkimi postojami 14h. :oops: :twisted: :D


Jestem pod wrażeniem. Ja takiego czasu nigdy nie miałem (a z reguły nikt mnie wyprzedza, to ja wyprzedzam innych. Może miałem dłuższe postoje na posiłki) :oops:
Jednak nie będę się starał osiągnąć tego czasu. Urlop to urlop.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 12.04.2008 23:43

To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.04.2008 09:05

MWN napisał(a):To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!

To Twój śmigłowiec pod mocny wiatr lecial..... 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.04.2008 09:46

MWN napisał(a):To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!


Całkiem możliwe. :D Różnica jest taka, że ja jadę trasą przez Barwinek, Miskolc, Budapeszt. Kilometry są ale czas przejazdu bardzo powolny. ( Rzeszów - Swidnik to mordęga, zwykła karpacka droga) W zestawieniu długości trasy i czasu wypada sie słabiej. Jakby to było tylko autostrada ( lub w większości ), mogłbym mieć wrażenie że się obijam podczas podróży. Ponadto, przerwy na kawę, posiłki ( nie mam ze sobą kanapek) siłą rzeczy są dłuższe.

MWN .... mając taką trasę to możesz co tydzień być nad Adriatykiem. :D tylko pozazdrościć.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 13.04.2008 10:11

MWN napisał(a):To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!


Czyli z moich obliczeń wychodzi ,że srednia prędkość to 110 km/h :roll: :roll: Bardzo ciekawe....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.04.2008 10:42

Pakula napisał(a):
MWN napisał(a):To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!


Czyli z moich obliczeń wychodzi ,że srednia prędkość to 110 km/h :roll: :roll: Bardzo ciekawe....

No chyba, że do średniej wlicza tylko to, co na autobahnie zrobil.... :roll: 8)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 13.04.2008 10:53

Nie żartuj Fux. No cóż, niewiernych tomaszów jak widać jest więcej... :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2008 11:04

MWN napisał(a):....No cóż, niewiernych tomaszów jak widać jest więcej... :cry:

Dlaczego od razu "niewiernych tomaszów" :?: Idzie zrobić taka trasę w takim czasie tylko..........po co :roll: .
Może jakbym był nastoletnim dresem w 20-to letniej beemce to by mi to imponowało :wink: :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.04.2008 11:33

A ja czekam jak wreszcie ktoś napisze , że dojechał nad Adriatyk z Polski w kilka godzin 8O :D .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.04.2008 12:00

MWN napisał(a):Nie żartuj Fux. No cóż, niewiernych tomaszów jak widać jest więcej... :cry:

Kiedyś miałem toyotę corollę. Miala mini komputerek pokladowy. Pokazywał średnią. Jeżeli przerwałeś podróż i wyłączyłeś zapłon, to po powrocie do auta, średnia nadal była taka, jaką wskazywał przedtem.
Tylko to była ŚREDNIA Z JAZDY, a nie całej podróży :!:
Pięknie się to wskazanie obserwowalo, jak np. czekałeś z uruchomionym silnikiem przed przejazdem kolejowym....
a prędkość spadala, spadała, spadała...
O wizycie na stacji paliw, czy oczekiwaniu na granicy z godzine nie wspominam...
Mam rozumieć, że Twoje 110, wymienionych przeze mnie sytuacji nie obejmuje....
misiekiandzia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekiandzia » 13.04.2008 12:58

FUX napisał(a):
Pakula napisał(a):
MWN napisał(a):To ja musiałem Cię chyba wyprzedzić: 1100 km z Zadaru do Wrocławia poniżej 10 h!


Czyli z moich obliczeń wychodzi ,że srednia prędkość to 110 km/h :roll: :roll: Bardzo ciekawe....

No chyba, że do średniej wlicza tylko to, co na autobahnie zrobil.... :roll: 8)

W Austrii na autobahnie jest pełno fotoradarów, więc gratuluję "odwagi" MWN,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czas przejazdu do Chorwacji -wasze doświadczenia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone