Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarter jednodniowy małej łódki

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.08.2009 13:03

Jednostka 7m, kolo 100KM, 8 osób 150-200 juro dziennie + paliwo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2009 21:36

Novalijia łódź z silnikiem i płóciennym daszkiem-590ku. -na cały dzień.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam. :lol:

smoki3
Momento
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Momento » 18.08.2016 10:16

Są zbieżne odpowiedzi więc zapytam...

Czy na wynajem małej łódki 4m o mocy 5KM potrzebne jest jakieś pozwolenie/licencja/karta pływacka?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 10:21

5 i 10 KM wypożyczali w Živogošće bez żadnych uprawnień...600 lub 750 kun za chyba 8 czy 9 godzin.

Przy okazji...niezły zabytek wykopałeś :oczko_usmiech:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.08.2016 10:27

Momento napisał(a):Czy na wynajem małej łódki 4m o mocy 5KM potrzebne jest jakieś pozwolenie/licencja/karta pływacka?

Na taką łupinkę nikt o to nie pyta.
Wypożyczałem bez żadnego patentu.
Momento
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Momento » 18.08.2016 10:27

Nie robiłbym tego ale szukałem i szukałem i nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi :P

Liczę na to że znajdę właśnie taką na 4 osoby łódkę z małym silnikiem bez żadnych uprawnień bo chętnie opłynę kilka wysepek :P
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 10:32

Znajdziesz, znajdziesz...większość jest takich :papa:
Momento
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Momento » 18.08.2016 10:39

To super, mam straszną ochotę żeby właśnie sobie na jakąś małą wysepkę popłynąć, jakie są średnie aktualne ceny na dzień takiej łódki?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 10:43

Napisałem...600-750 kun w Živogošće.Znajomi w Omišu płacili 100€.Czyli ceny średnio tak koło 100€.
Ceny sprzed tygodnia
Momento
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Momento » 18.08.2016 10:47

Okej, wielkie dzięki ;)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.08.2016 10:55

słoma79 napisał(a):600-750 kun w Živogošće.

8O W doopach im się poprzewracało , w 2011 w Vodicach za taką łupinę z daszkiem 350 Hrk wołał.
5 lat i cena razy 2. :evil:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.08.2016 11:01

600 za 5KM, 750 za 10KM...ceny wszędzie były podobne i chyba nikomu nie przeszkadzały, bo łódki zawsze pływały :D.
Inna sprawa, że taki silniczek strasznie się męczy na morzu :|
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 23.08.2016 16:01

maniust napisał(a):
Momento napisał(a):Czy na wynajem małej łódki 4m o mocy 5KM potrzebne jest jakieś pozwolenie/licencja/karta pływacka?

Na taką łupinkę nikt o to nie pyta.
Wypożyczałem bez żadnego patentu.


Z tego co się zorientowałem na każdą łódkę z napędem trzeba papier - min. sternika motorowodnego.. Wypożyczą Ci bez papieru, ba nawet powiedzą że do 10KM to nie trzeba żadnych papierów. Ale wszystko jest dobrze jak jest dobrze. Jak się coś stanie to kicha i na dodatek ubezpieczenie nie pokryje szkód.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 05.09.2016 12:49

słoma79 napisał(a):600 za 5KM, 750 za 10KM...ceny wszędzie były podobne i chyba nikomu nie przeszkadzały, bo łódki zawsze pływały :D.
Inna sprawa, że taki silniczek strasznie się męczy na morzu :|


Pirovac: łódka czterosów 8 KM na cały dzień 390 kun plus paliwo, lódka dwusów z silnikiem 5 KM 290 kun plus paliwo.

Ale ja o czymś innym - ku przestrodze. Nie wiem czy w tym wątku zostanie czy Moderator przeniesie. Wypożyczyliśmy łódkę i było wszystko ok. Chociaż instruktarz obsługi był minimalistyczny - przyjałem, że skoro mam papiery to Chorwat uznał ,ze zbędny. Na marginesie pływanie po morzu to zupełnie inna bajka niż po "kałużach" śródlądowych. Natomiast byłem świadkiem - nawet zaangażowałem się bo żal było młodych dzieciaków, którzy moim zdaniem padli ofiarą oszustwa. Sytuacja następująca: chłopak z dziewczyną (później wyszło, że to rodacy) zieleniutcy w temacie wzięli mniejsza łódkę. instruktarz obejmował: jak odpalić motor, jak zgasić, jak rzucić kotwicę. mapa w garść i popłyneli. Za jakis czas widzę - wracają - dużo wcześniej niż wyznaczony czas a facet z wypoczyczalni klnie na czym świat, krzyczy, w głowę się puka. Mówie ocho coś nie tak. Z trudem przybili do brzegu. okazało się z rozmowy z dzieciakami ,ze podczas odpalania z szarpanki silnika ów podniósł sie do góry (na pierwszy ząbek trymu) i nie umieli go opuścić. Dobrze, że smok od chłodzenia był jeszcze w wodzie i nie zatarli motoru. Dzwonili do wypozyczalni ale pomoc objęła wskazówkę - weźcie pagaje w ręce. Wystraszeni opowiadali ,ze popłyneli kawałek - zgasili silnik, chcieli odpalić i wyszło jak wyszło. W odległości 30 metrów od brzegu nie mogli zahaczyć o dno. To stanowisko "dzieciaków". Dla gościa z wypoczywalni podniesiony silnik oznaczał uderzenie spodziną/śrubą o dno i uszkodzenie śruby. 500 kun za nową plus koszty wypożyczenia. Niezła cena jak za wycieczkę kilkaset metrową po morzu. Aż podpłynąłem do łódki - mówię obejrzę śrubę - owszem miała kontakt z podłożem ale dawno - wszystko zaoblone na gładko. Świeże uderzenie byłoby widoczne i wyczuwalne pod palcem przy macaniu. Nawet zdjecia porobiłem ale cóż dzieciaki na straconej pozycji - umowę podpisali, dokumenty oddali w zastaw i tyle. Przekazałem im swoje spostrzeżenia ale raczej szli z kiepskim nastawieniem i gotówką w zębach.
Adres wypożyczalni: Pirovac, ul. Draganica Vrancica 37 (lub 39)
jacom
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacom » 03.10.2016 23:15

Ja w tym roku ok 10 września za "motorówkę" :) ok 5m z silnikiem spalinowym 10KM zapłaciłem 65Euro za cały dzień (9-19).
Wcześniej na tej stronie czytałem, że niby do kilku koni nie jest potrzebna licencja, teraz wyczytałem że jest:)
Tak czy inaczej było jak inni piszą, facet stwierdził, że do 10KM nie jest mi potrzebna, szybka instrukcja jak wyżej opisana i na morze:)
Napisałem motorówka:) bo mimo słabego silnika miałem odpalanie na kluczyk i kierownice, więc jak dla mnie była całkiem niezła frajda mimo małego silnika. Pływaliśmy tylko z moją kobietą i ekwipunkiem do "snurkowania" więc całkiem lekko miał silnik.
Troszkę poobijałem im przód, bo na jednej wysepce podpłynęliśmy do brzegu i zamiast kotwicą zacumować to wyciągnąłem ją na brzeg i poobijała się przodem o skały...:/ No niestety mój błąd nowicjusza, facet zauważył i myślałem, że będzie lipa, pokazał temu co mi ją wypożyczał, ale tamten coś pogadał, że chyba wszystkie tak mają, bo pokazał na inne przody i na szczęście obyło się bez płatności. No oczywiście opłata za paliwo na koniec.
Wypożyczalnia po lewej przed mostem na wyspę Murter.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Czarter jednodniowy małej łódki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone