Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 17.06.2014 10:09

Chciałbym w tym roku wakacje podzielić na 2 "części". Pierwszy ich tydzień spędzić w Chorwacji, a drugi (po raz pierwszy) w Czarnogórze.

Spory problem mam jednak z wyborem miejscówki, prosiłbym bardziej doświadczonych forumowiczów w kwestii Czarnogóry o poradę.

Zależy nam na czymś małym spokojnym i malowniczym z ładną plażą, ale "obok" czegoś większego. Aby wieczorem można było się przejść jakimś deptakiem (max 2-3 km) do jakiegoś tętniącego życiem miasta.

Zastanawiałem się czy gdzieś w okolocy Budvy są takie dzielnice/miejsówki, o jakich napisałem.

Okolice Kotoru z kolei wyglądają ładnie, ale mam wrażenie, że tam woda może nie być specjalnie czysta.

A może jakieś zupełnie inne miejsce?

Chorwacki odpowiednik tego czego szukam to na przykład Brist (spokojny, ale z fajną możliwością przejscią promenadą do większego Gradac) albo Bratus / Promajna (jest deptak do Baska Voda) itd.
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 17.06.2014 12:03

Może Buljarica, spokojna miejscowość i blisko Petrovaca oraz Budvy.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.06.2014 22:51

zdecydowanie Buljarica ja chyba też tam jadę tylko że to nie jest miasteczko.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 19.06.2014 09:55

Dzięki za sugestię. Przy okazji, z jakich stron najlepiej korzystać szukając kwater i kontaktów bezpośrednio do właścicieli apartamentów w Czarnogórze?
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 19.06.2014 10:59

Przyjacielu, nie polecam Ci Ulcyna/Ulcinj .
Byliśmy tam 3 lata temu i nigdy więcej tam nie pojedziemy .
Wałęsające się krowy na ulicach, wyjadające resztki ze śmietnika - na porządku dziennym .
Mieszkaliśmy u przemiłych ludzi - to im trzeba oddać , są przyjaźni .
Podczas naszego pobytu w Ulcynie miała miejsce strzelanina : Lekarz z Serbii wystawił sobie reklamę (bilbord), a masażysta z Kosowa zobaczywszy, że zasłania to jego reklamę, zastrzelił go . Nasi gospodarze doradzali nam , abyśmy tego dnia nie opuszczali ich domu.
Musisz również pamiętać, że w Czarnogórze policja praktycznie nie istnieje. Nie chodzi o to, że jej nie ma, jest, ale " za pieniądze ".
Sam domyśl się o co chodzi .
Jeśli chcesz wybrać się do Czarnogóry, uderzaj w rejon Budvy, Herceg Novi .
Pozdrawiam .
ziggusieq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziggusieq » 19.06.2014 11:00

Ponadto, strzeż się miejsc, gdzie mieszkają Albańczycy .
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.06.2014 20:05

sneer napisał(a):Dzięki za sugestię. Przy okazji, z jakich stron najlepiej korzystać szukając kwater i kontaktów bezpośrednio do właścicieli apartamentów w Czarnogórze?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 4nOOItWW1w
anja90
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anja90 » 19.06.2014 20:15

Buljarica to bardzo dobry pomysł. Fajna plaża, są miejsca z i bez leżaków. Poza tym z tego miejsca jest wszędzie blisko i do Kotoru i do Budvy, Baru czy nawet Ulcinij. Uważam, że słowa typu strzeżcie się Albańczyków są mocno przesadzone. Byłam w ubiegłym roku i czułam się tam na prawdę bezpiecznie.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.06.2014 20:38

ziggusieq napisał(a):Przyjacielu, nie polecam Ci Ulcyna/Ulcinj .
Byliśmy tam 3 lata temu i nigdy więcej tam nie pojedziemy .
Wałęsające się krowy na ulicach, wyjadające resztki ze śmietnika - na porządku dziennym .
Mieszkaliśmy u przemiłych ludzi - to im trzeba oddać , są przyjaźni .
Podczas naszego pobytu w Ulcynie miała miejsce strzelanina : Lekarz z Serbii wystawił sobie reklamę (bilbord), a masażysta z Kosowa zobaczywszy, że zasłania to jego reklamę, zastrzelił go . Nasi gospodarze doradzali nam , abyśmy tego dnia nie opuszczali ich domu.
Musisz również pamiętać, że w Czarnogórze policja praktycznie nie istnieje. Nie chodzi o to, że jej nie ma, jest, ale " za pieniądze ".
Sam domyśl się o co chodzi .
Jeśli chcesz wybrać się do Czarnogóry, uderzaj w rejon Budvy, Herceg Novi .
Pozdrawiam .

U mnie w miejscowości też parę lat temu zastrzelili sprzedawcę na CPN ,i co miałem się wyprowadzić ? :(
Krzychu.
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu. » 19.06.2014 21:14

Nie wiem czy nie będzie za duże dla Ciebie, ale polecam wspomniany Petrovac. Nie za duże, znajdziesz coś w spokojnej części, ja rok temu, początek lipca w 15 minut znalazłem. Wieczory fajne na promenadzie. Dobra miejscówka na wypady w różne strony.

Co do plaż, to lepsza była Lucice po drodze do Buljaricy i właśnie ta w Buljaricy. Natomiast sama Buljarica, to taka wioseczka, można tam dojść pieszo z 1,5 km będzie, ale nie promenadą tylko przez taki pagórek lasem, chyba nieoświetlone więc po nocy nie wiem. Dla mnie za nudno.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 20.06.2014 19:50

Polecam miejscowość Dobra Voda. piaszczysta plaża Veliki Pjesak. W sezonie 10E od osoby (klima, kuchnia, widok na morze, 100m od plaży) Ap. Milica i Mrvica - byłem już dogadany z właścicielami, ale tym razem, jeszcze "nie zdradziłem" CRO.
emilka.gra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilka.gra » 23.06.2014 00:11

ja również szukam jakiegoś godnego polecenia miejsca w Czarnogórze... kilka dni spędzimy w Budvie, ale potem wolałabym się przenieść do jakiegoś spokojniejszego miejsca. co polecacie?
adamo1980
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 29.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamo1980 » 23.06.2014 09:48

ziggusieq napisał(a):Przyjacielu, nie polecam Ci Ulcyna/Ulcinj .
Byliśmy tam 3 lata temu i nigdy więcej tam nie pojedziemy .
Wałęsające się krowy na ulicach, wyjadające resztki ze śmietnika - na porządku dziennym .
Mieszkaliśmy u przemiłych ludzi - to im trzeba oddać , są przyjaźni .
Podczas naszego pobytu w Ulcynie miała miejsce strzelanina : Lekarz z Serbii wystawił sobie reklamę (bilbord), a masażysta z Kosowa zobaczywszy, że zasłania to jego reklamę, zastrzelił go . Nasi gospodarze doradzali nam , abyśmy tego dnia nie opuszczali ich domu.
Musisz również pamiętać, że w Czarnogórze policja praktycznie nie istnieje. Nie chodzi o to, że jej nie ma, jest, ale " za pieniądze ".
Sam domyśl się o co chodzi .
Jeśli chcesz wybrać się do Czarnogóry, uderzaj w rejon Budvy, Herceg Novi .
Pozdrawiam .


byłem w 2013
krowy przy śmietniku widziałem 1 raz ( słownie - jeden )
też się naczytałem jaki to syf itp
jednak pojechaliśmy i sprawdziliśmy sami
było ok
a zdjęcia gówna czy krowy to jak ktoś chce to i w Hiszpanii zrobi

mnie się podobało ( zwłaszcza cenowo )
ale CRO jednak wygrywa

bardzo miły gościu i warunki ok i cenowo super było np u Wladimira
( wspomogę się stronką z PL - bo i tutaj sporo się dowiedziałem i wybór noclegu w tej okolicy był prostszy no i bezpośrednio u wł bez dodatkowych opłat . w razie pytań co do tej okolicy chętnie odpowiem na pw )
http://naszafotografia.pl/czarnogora-ap ... ic-utjeha/

baza była w sumie super
spokój , cisza , plaża piach - wiadomo - Ulcinij
plaża kamyki - na miejscu
zakupy market- Bar
zakupy małe - 50m
wypad do Dubrovnika - też nie daleko w sumie
warunki w bazie - super wg mnie jak za taką cenę
gospodarz - lepszego nie miałem jeszcze nigdy
a jak by ktoś leciał dokładnie tam to dajcie znać - podam coś dla Wladka :-)
taki fajny "gospodarz" to tylko tam mnie się trafił
czekał na nas do 2 w nocy ( korek na granicy )
pierwsze po przywitaniu dla zmęczonego kierowcy - " moźe zimne piwo? " no ba :-)
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 23.06.2014 14:01

ziggusieq napisał(a):Ponadto, strzeż się miejsc, gdzie mieszkają Albańczycy .


zgadza się, a jakbyś zajechał przez przypadek do Albanii to tylko samochodem pancernym i kwatera w bunkrze :D :D

:papa:
Krzychu.
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 31.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu. » 23.06.2014 23:30

zajechałem do Albanii na jeden dzień, ludzie mili, jak pojeździłem to zaplanowałem że kiedyś wrócę ale raczej jakiś zorganizowany wyjazd, parę razy miałem sytuację że na rondzie pod prąd koleś na mnie jedzie;-), bo po co ma stać w korku jak z lewej nikt nie jedzie.., na a już jechać dookoła jak skręcasz w lewo to przecież absurd..
Następna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone