Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 27.01.2017 22:45

Jako baza wypadowa to może być każde z miejsc, które wymieniłaś. Ale cisza i spokój na plaży w Czarnogórze to ciężka sprawa. Plaż tam jak na lekarstwo, a te co są (z oczywistych względów), są najczęściej dość mocno oblężone w sezonie, o czym pisaliśmy wyżej. Z takich typowych "zadupi" przychodzi mi na myśl np. Utjeha.

Swoją drogą - i bez urazy - ale jeśli zachwycasz się Ciovio - według mnie, jednym z najbrzydszych miejsc wakacyjnych w Chorwacji (oczywiście pomijając Trogir - klasę samą w sobie) - to Czarnogóra może Cię na pewno zaskoczyć, choćby pod względem krajobrazów i "widoków". Jednak spokój w sezonie to w Czarnogórze towar niemal deficytowy - chyba, że koczowanie na jakichś skałkach metr na metr.
skoneczko
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skoneczko » 27.01.2017 23:14

Ciovo lubie bo jest cisza i spokój i jest fajną bazą wypadową. Mam blisko stamtąd do wielu ciekawych miejsc i jako baza wypadowa dla mnie jest bardzo fajne. Ale mówie tu tylko i wyłącznie o końcu wyspy, praktycznie ostatnie domy i tam jest fajnie bo i plaże mam dla siebie jesli chce poleniuchować i wsiadam w samochód i jade potem przed siebie. Arbanija i początek civo jest zupełnie inny i to np nie jest już dla mnie. I nie pisałam ze się zachwycam, po prostu je lubię. Byliśmy na Murterze 2 lata temu i tam tez wybraliśmy sobie odległy kąt gdzie było spokojnie bo sam środek Murteru pozostawia jak dla mnie wiele do życzenia.

Tak jak pisałam nie nastawiam się na plażowanie w Czarnogorze ale bardziej zwiedzanie. Chciałabym aby jednak była to spokojna mieścina z której bedzie w miare blisko do ciekawych rzeczy. Plaże mam na Cro więc z Czarnogórskich plaż mogę zrezygnować, ewentualne wieczorne spacery jak będziemy mieć tylko jeszcze siłę.

Jedziemy tam 24-30.06 więc może nie będzie aż takich tłumów.
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 26.06.2017 09:43

Witam

Mam na oku wycieczke z Rainbow Tours do Canj ...czytałem ze ponoc straszny syf tam panuje. .potwierdza ktoś. ? warto sie tam pchać. ?
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 26.06.2017 10:15

Fakt, faktem, że chorwackie plaże piękniejsze i więcej ich do wyboru, ale nam na szczęście udało się znaleźć też w Czarnogórze swoje ciche i spokojne miejsce, w Dobrej Vodzie, byliśmy 2 razy w 2014 i 2015 r. u tych samych gospodarzy, czyste, schludne pokoje, polecam...pierwszy raz jechaliśmy w ciemno. Faktycznie plaży głównej w Dobrej Vodzie nie polecam, odwiedzona przez nas raz przez 10 minut, bo nie mogłam zlokalizować dzieci, tak dużo tam ludzi... :!: Ale obok naszej kwatery po schodkach jest kilka mniejszych kamienno, skałkowych plaż, na których bywało, że byliśmy sami, wystarczyło trochę przejść...także można znaleźć tam spokojne miejsca, a byliśmy w połowie sierpnia... :papa:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 26.06.2017 10:22

Hej! U kogo byłaś w Dobra Voda? Plaża główna w Dobra Voda rzeczywiście w sezonie tłok, ale można znaleźć spokojne miejsca... potwierdzam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.06.2017 10:23

Aga P. napisał(a):... nam na szczęście udało się znaleźć też w Czarnogórze swoje ciche i spokojne miejsce, w Dobrej Vodzie, byliśmy 2 razy w 2014 i 2015 r. u tych samych gospodarzy, czyste, schludne pokoje, polecam...pierwszy raz jechaliśmy w ciemno. Faktycznie plaży głównej w Dobrej Vodzie nie polecam, odwiedzona przez nas raz przez 10 minut, bo nie mogłam zlokalizować dzieci, tak dużo tam ludzi... :!: Ale obok naszej kwatery po schodkach jest kilka mniejszych kamienno, skałkowych plaż, na których bywało, że byliśmy sami, wystarczyło trochę przejść...także można znaleźć tam spokojne miejsca, a byliśmy w połowie sierpnia... :papa:

Pewnie w tym miejscu :)
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 26.06.2017 11:51

walp napisał(a):
Aga P. napisał(a):... nam na szczęście udało się znaleźć też w Czarnogórze swoje ciche i spokojne miejsce, w Dobrej Vodzie, byliśmy 2 razy w 2014 i 2015 r. u tych samych gospodarzy, czyste, schludne pokoje, polecam...pierwszy raz jechaliśmy w ciemno. Faktycznie plaży głównej w Dobrej Vodzie nie polecam, odwiedzona przez nas raz przez 10 minut, bo nie mogłam zlokalizować dzieci, tak dużo tam ludzi... :!: Ale obok naszej kwatery po schodkach jest kilka mniejszych kamienno, skałkowych plaż, na których bywało, że byliśmy sami, wystarczyło trochę przejść...także można znaleźć tam spokojne miejsca, a byliśmy w połowie sierpnia... :papa:

Pewnie w tym miejscu :)

Nie byliśmy w tym miejscu..., ale właściciel tej wilii o której piszesz był b.pomocny, pomógł nam ze znalezieniem noclegu i tak trafiliśmy nad samo morze, do letniego domu rodziny czarnogórskiej, która wynajmuje na górze pokoje..., miejscówka okazała się strzałem w dziesiątkę, bo śniadania i kolacje na tarasie z widokiem na morze i góry do dzisiaj mam w pamięci...polecam :D
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 26.06.2017 12:02

nitomen napisał(a):Witam

Mam na oku wycieczke z Rainbow Tours do Canj ...czytałem ze ponoc straszny syf tam panuje. .potwierdza ktoś. ? warto sie tam pchać. ?


Byliśmy tam przez tydzień z 10 lat temu. Główny plus to przepiękna Plaża Królowej dostępna tylko łódką.
Kursowaly z głównej plaży w Canj co 15 minut za 1 euro w obie strony, dzieci za darmo. Główna plaża zwirowo - piaszczysta, kilka sklepów, straganow i że 3 knajpy. Kwatery to apartamenty i hotel z czasów jugolskich. Dość zapuszczony. Canj też w klimatach z naszych lat 90tych. W sezonie na plaży straszny tłum, jeśli jechać to w czerwcu albo pod sam koniec sierpnia.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 26.06.2017 18:18

Polecam plażę w Buljaricy koło Petrovac,plażą duża i w miarę pusta.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.06.2017 18:48

szery napisał(a):Polecam plażę w Buljaricy koło Petrovac,plażą duża i w miarę pusta.

również, jeno trafiliśmy na jej mocne zaśmiecenie i trzeba było iść kilkaset metrów dalej, by nie plażować wśród odpadków
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 07.07.2017 12:46

W Buljaricy dużo miejsca na plaży i jest szeroka, ale to mniej zagospodarowana miejscowość niz Petrovac :) W Buljaricy mamy wiele kuzynek co maja jeszcze wolne apartamenty :)
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolka68 » 09.07.2017 19:31

Witam
Właśnie jestem w Czarnogórze w miejscowości Dobra Voda w Ap. Milica i Mrvica które serdecznie polecam ,gospodarze mili zawsze pomocni a zarazem nie nachalni ,lubią polaków świadczy o tym ilość odwiedzających ich rodaków.
Miejscowość mała ,plaża piaszczysto żwirowa miejska od ich domu 300 metrów ,bliżej znajduje się dzika malutka zatoczka 100 metrów.Pokoje z widokiem na morze ,można tu podziwiać zachody słońca nad brzegiem morza.Oczywiście WI-FI internet bez problemu ,wyśmienita śliwowica można po poczęstunku kupić u gospodarza.
Załączniki:
1.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2017 20:17

rolka68 napisał(a):
Właśnie jestem w Czarnogórze w miejscowości Dobra Voda w Ap. Milica i Mrvica które serdecznie polecam ,gospodarze mili zawsze pomocni a zarazem nie nachalni ,lubią polaków świadczy o tym ilość odwiedzających ich rodaków.

Pozdrowienia dla Petara od Waldka. Byliśmy tam dwa lata temu. Ciągle mile wspominamy. :wink:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 09.07.2017 21:19

Pozdrowienia dla Milicy i Petara, od Mili i Slavko! W niedzielę meldujemy się u nich, 2+1, 2+1, 2+2 (10 osób)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.07.2017 21:49

rolka68 napisał(a):Witam
Właśnie jestem w Czarnogórze w miejscowości Dobra Voda w Ap. Milica i Mrvica które serdecznie polecam .

Możesz coś więcej napisać o tej miejscowości , ( knajpy , sklepy itd). Nie wiesz jak tam mają gospodarze obłożenie we wrześniu? Jedziemy w ciemno do CZG , planujemy być od 05 do 15.09 .
pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - wybór miasteczka na wakacje - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone