Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czarnogóra Ulcinj czerwiec/lipiec 2015

Jeśli szukasz transportu i chcesz sie dołączyć się do kogoś, albo odwrotnie - masz do zaoferowania miejsce w samochodzie i możesz i chcesz zabrać Forumowicza - pisz w tym dziale. Można tu także szukać "spółki" na wyjazd.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mmllmm
Turysta
Re: Czarnogóra--Ulcinj!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 22.12.2014 14:36

W Ulcinj też dominują Rosyjskojęzyczni turyści. Poza tym jest większa mieszanka kulturowa niż w Chorwacji.
Trzeba się też przyzwyczaić to tamtejszych lokalnych rytmów lokalnego disco które w centrum jest stale słyszalne.
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.12.2014 16:27

artur77 napisał(a):Jednym zdaniem - wyobrażam sobie że Czarnogóra to kraj mniej zorganizowany niż Chorwacja pod względem turystycznym i europejskim, jednak bogatszy w fascynującą przyrodę i piękne widoki.

Wyobrażenia to jedno, rzeczywistość do drugie :roll:
O zorganizowaniu już było,
a jeśli chodzi o widoki i przyrodę to jest remis 8)
mmllmm
Turysta
Re: Czarnogóra--Ulcinj!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 22.12.2014 19:43

Góry w Czarnogórze robią większe wrażenie moim zdaniem:)
mmllmm
Turysta
Re: Czarnogóra - Ulcinj - jakie plaże?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 27.12.2014 16:56

jogi125 napisał(a):coś tu nie tak - w Ulcinj oprócz Małej niepolecanej plaży są jeszcze zatoczki z plażami kamienistymi - skalistymi bardzo urokliwe jest ich chyba ze sześć - Liman I , Liman II , Aquapark ,Plaża żeńska , Plaża przy Hotelu Albatros, i jeszcze dwie małe koło Aquaparku

Na tych skalistych zatoczkach trzeba uważać. Skały mają strukturę pumeksu i sa bardzo ostre miejscami.
edyta_ch
Turysta
Czarnogóra Ulcinj czerwiec/lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta_ch » 20.04.2015 20:33

Wybieramy się z mężem na koniec czerwca na ok 12-14 dni do Czarnogóry w okolice Ulincj.
Jesteśmy w wieku ok. 30 lat z + i szukamy chętnych osób, które także wybierają się do Ulincj w tym okresie.

Nie mamy dzieci, ale nie mamy nic przeciwko ich towarzystwu.

My jesteśmy ze śląska, ale to myślę, nie ma aż takiego znaczenia bo można się spotkać po drodze.

Czy ktoś wybiera się w tamten rejon Czarnogóry??

Zapraszam do wspólnej podróży!!
Ostatnio edytowano 03.05.2015 13:26 przez edyta_ch, łącznie edytowano 1 raz
Kirk
Croentuzjasta
Re: Czarnogóra Ulincj czerwiec/lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kirk » 22.04.2015 09:42

Witaj, a jaką trasą planujecie tam jechać? Przez Chorwację? Ze śląska to dokładniej...?:)
edyta_ch
Turysta
Re: Czarnogóra Ulincj czerwiec/lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta_ch » 03.05.2015 13:10

Witam!
Jeszcze się dokładnie nie zastanawialiśmy, przez Chorowację będzie szybciej ale z kolei inne drogi to inne kraje, zawsze można coś innego i ciekawego zoabczyć. Zresztą w jedną stronę można jechać przez CRO a w drugą np. przez Bośnię .
Ze śląska to znaczy dokładniej z okolic Katowic.
Celujemy w koniec czerwca początek lipca na około 12-14 dni, nie wykluczamy kilku dni w Cro ( to tylko "może" ).
Na pewno jedziemy na południe Czarnogóry.

Chętni??

Pozdrawiam!
Kirk
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kirk » 04.05.2015 09:19

Pytałem bo my jedziemy w stronę Vodic i szukamy kogoś na wspólna podróż i liczyłem że jedziecie przez Cro i w podobnym terminie, ale niestety nie:/

Pozdrawiam
mateuszsos
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateuszsos » 07.05.2015 13:20

Witajcie czy to jeszcze aktualne??
Josh75
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 24.05.2015 09:52

My wyjeżdżamy 11 lipca z okolic Lublina....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 10:10

Josh75 napisał(a):My wyjeżdżamy 11 lipca z okolic Lublina....

jak rozplanowaliście trase .Z lublina z 1,5 tys km wyjdzie.zastanawiam się czy w tym roku ponownie nie wyruszyć .
AdamBeata
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 24.05.2015 10:23

Miałem okazję być w Ulcinj kilka razy. Ciekawe miasteczko. Pierwszy raz byłem tam jeszcze na studiach stopem w 2002r. Była jeszcze powojenna pustka - żadnych turystów. To był raczej taki wyjazd typu Robinson Cruzoe - plecak namiot i 100E w kieszeni.

Mieszkałem prawie miesiąc u jednego rybaka w małym baraku przy dużej plaży i pływałem z nim codziennie przed świtem na ryby. Ciągnie się ona (ta plaża) aż do granicy z Albanią. To najdłuższa piaskowa plaża na Adriatyku.

Jak tam będziecie to zapytajcie o Billi Fish może jeszcze tam urzęduje w baraku przy ujściu kanału do morza.

Wtedy w 2002r. stały tam całkowicie opuszczone hotele i pensjonaty. Wszedłem (a raczej włamałem się) kiedyś do jednego i przechadzając się po straszących korytarzach znalazłem butelkę Coli z 1991r. W środku było coś jakby gęsta brązowa masa o kolorze karmelu - pamiętam to do dziś.
Wraki aut leżały na poboczach i rowach, a czasami starzy ludzie jeździli na osiołkach po mieście.

Potem byłem jeszcze kilka razy na wycieczkach bardziej zaawansowanych komfortowo ze znajomymi.
Miasto ma swój albański koloryt i dużą albańską społeczność bo po wojnie Tito zabrał im ten kawałek ziemi.
Turystyka już w pełni działa i pozmieniało się dużo od mojej pierwszej wizyty.

Dwa tygodnie na samo Ulcinj to sporo. Polecam wycieczkę do Albanii - jest ładna droga biegnąca między wzgórzami pełnymi zielonych winnic i "urokliwych zapuszczonych" osad. No i sama Albania, jakby to rzec "Indie Europy". Wjeżdżamy do pierwszego miasteczka, a tam przy wjeździe na rondo rozmawia dwóch skuterkowców, żegnają się i odjeżdżają jeden w prawo, a drugi w lewo...na tymże rondzie :)
Josh75
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 24.05.2015 10:32

dabecja napisał(a):
Josh75 napisał(a):My wyjeżdżamy 11 lipca z okolic Lublina....

jak rozplanowaliście trase .Z lublina z 1,5 tys km wyjdzie.zastanawiam się czy w tym roku ponownie nie wyruszyć .

Barwinek-Koszyce-Miszkolc_Budapeszt-Zagrzeb( nocleg w Oroslavje)-potem do końca autostrady w Cro-Dubrovnik- prom w Kotorze i do Ulcinj. Jedziemy trzeci raz i polecam tę trasę. Jechaliśmy przez Serbię, ale kolejki na granicy hu/srb...masakra, potem jeszcze korki w Belgradzie i dopiero fajne widoki się zaczęły 200 km przed Podgoricą. A spalismy w Lazarevac.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2015 11:09

Z korkami pewnie jak się trafi.W ubiegłym roku pod koniec sierpnia w tamtą stronę nie staliśmy ani minuty za to w powrotną 3 godziny i pas eu był wolniej odprawiany jak dla obywateli spoza ue.Zresztą chyba mozna było podjechać gdzie się chciało .Niektórzy jeżdża na przejscie w tompie ale zawsze dylemat jechać nie jechać a potem nie ma jak zawrócić.Belgrad omineliśmy obwodnica .Nocowaliśmy trochę dalej w divcibare .
slavko.v
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 24.05.2015 11:47

AdamBeata! z tego co wiem, po II wojnie światowej Marszałek Tito, niczego Albanii nie zabierał, Ulcinj przed wojna i po wojnie należał do Czarnogóry, w czasie wojny była tam okupacja włoska, którą Albańczycy popierali.
Piszesz, że w Czarnogórze w 2002 roku była powojenna pustka... tam w latach 90-tych nie było wojny...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forumowy auto-stop.

Czarnogóra Ulcinj czerwiec/lipiec 2015 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018