Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra Ulcinj

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Wiesiek1963
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 12.06.2012
Czarnogóra Ulcinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiesiek1963 » 10.07.2014 14:33

Witam,
Planuję w tym roku podróż do Czarnogóry, a konkretnie do miejscowości Ulcinj.
Dużo naczytałem się na tym forum , o tej miejscowości ,natomiast opinie są dosyć starę, i bardzo rozbieżne.
(Krowy chodzące po plaży i zjadające reklamówki)
Proszę o aktualne informacje , o tej miejscowości najlepiej z tego roku, o czystości plaż ,gdzie się zatrzymać, czy robić rezerwację , czy może lepiej szukać na miejscu ? trasy dojazdowe , dosłownie interesuje mnie wszystko.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 10.07.2014 15:13

Wiele Ci póki co nie pomogę, ale w tym roku w sierpniu sam wybieram się w te rejony (dokładnie Utjeha, trochę ponad 10 km od Ulcinj na północ). Również jestem na etapie zbierania informacji o tych rejonach Czarnogóry. Co do drogi, narazie jestem na etapie rozmyślań, czy płynąć promem przez Zatokę Kotorską czy objechać ją autem :)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 10.07.2014 15:16

cześć byłem w Czerwcu w miejscowości Utjeha - 12 km od Ulcinij tu masz relację :https://www.cro.pl/chorwacja-bosnia-czarnogora-albania-wegry-2014-t45399-45.html, Ulincij centrum brudne, Vielka plaża super.. czysto jest plaża wielka jak sama nazwa doskonale zagospodarowana
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 10.07.2014 15:17

ps jak masz pytania pisz na prv z chęcią odpiszę
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 10.07.2014 15:20

sneer napisał(a):Wiele Ci póki co nie pomogę, ale w tym roku w sierpniu sam wybieram się w te rejony (dokładnie Utjeha, trochę ponad 10 km od Ulcinj na północ). Również jestem na etapie zbierania informacji o tych rejonach Czarnogóry. Co do drogi, narazie jestem na etapie rozmyślań, czy płynąć promem przez Zatokę Kotorską czy objechać ją autem :)

zatokę najlepiej opłynąć promem przez Tivat masz już prostą drogę (prom 4,5 eu), na sam prom czekałem raptem 5 minut, są 2-czy 3 pływają non-stop, kolejek brak, w szczycie przez Kotor napotkasz na korki
canada55
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) canada55 » 10.07.2014 15:55

Ulcinj, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Czarnogórze, sam odwiedzam to miejsce co roku, wszystko zależy czego się oczekuje i jakie ma się wymagania...Ilość plaż jest pod dostatkiem ,plus jedna tylko dla kobiet (1,5 Euro)Sklepy ,bazar ,restauracje i inne punkty gastronomiczne,...wieczorem , nie nudzimy się , deptak w centrum tętni życiem, w Utieha spędziłem 10 dni , nie polecam nikomu kto chce gdzieś wieczorem wyjść, pozostaje tylko plażowanie, jeżeli ktoś ma małe dzieci to Ok, cisza i spokój ,wieczorem ciemno ,kilka małych sklepików, o niskim standardzie...nuda. Ulcinj jest fantastyczny!!! Trzeba zwrócić uwagę gdzie się rezerwuje pobyt z uwagi że plaże są dużo poniżej niektórych apartamentów proponowanych w tym mieście.
Wiesiek1963
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiesiek1963 » 14.07.2014 10:41

co znaczy jedna plaża , tylko dla kobiet ? co to za plaża ?
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 14.07.2014 10:44

w Ulcinij jest kilka plaż, na jedną mają wstęp tylko kobiety!!!, inna jest dla nudystów, wielka plaża jest też podzielona na kilka.. min Mohito, Copacabana, Maiami, etc.. jest też mała plaża w centrum Ulcinij
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 15.07.2014 09:14

Ja właśnie wczoraj dojechałem do Ulcinj, trochę przez przypadek bo jechałem do MNE na bezplanie. Chciałem się zatrzymać raczej bardziej na północ. Po jednym wieczornym spacerze mogę powiedzieć, że jest to typowa wakacyjna miejscowość. Bardziej brudno niż na CRO, ludzi sporo ale w końcu jest lipiec. Znalazłem tani apartament z widokiem na może, do promenady mam 10 min spacerem. Na oceny stanowno za wcześnie...
Jechałem przez Belgrad.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 01.08.2014 22:32

adrianekpiaski napisał(a):zatokę najlepiej opłynąć promem przez Tivat masz już prostą drogę (prom 4,5 eu), na sam prom czekałem raptem 5 minut, są 2-czy 3 pływają non-stop, kolejek brak, w szczycie przez Kotor napotkasz na korki


Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wyznaczam sobie właśnie trasę w Automapie i widzę, że wspomniany przez Ciebie Tivat jest już po "prawej" / południowej stronie zatoki, a skąd ten prom wypływa jadąc od strony Chorwacji? Ewentualnie, z którego miasta najlepiej załapać się na prom jadąc z Chorwacji? Widzę info tylko o polaczeniu Lapetane / Kamenari.

kubasz5: możesz podzielić się kolejnymi wrażeniami? 8)
kubasz5
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubasz5 » 03.08.2014 00:21

sneer napisał(a):
adrianekpiaski napisał(a):
kubasz5: możesz podzielić się kolejnymi wrażeniami? 8)


Pewnie.
Posiedziałem 5 dni w Ulcinj i przeniosłem się do Budvy.
W Ulcinj stanowczo taniej niż na płn. Wielka Plaża jest stanowczo godna polecenia. Idealne miejsce do plażowania z dzieckiem. Szybki dojazd z miasta, parkowanie w cieniu, parasole 5 euro, plaża i dno piaszczyste i płytkie. Plaże w mieście kamieniste lub skaliste i małe ale dobre na popołudniowe i wieczorne kąpiele. Samo miasto w stylu trochę wschodnim, jest promenada, która budzi się wieczorem do życia, jest stare miasto z fajnymi restauracjami, jest targ z miejscowymi specjałami.
Jak dla mnie OK warto zobaczyć.
pastafarian
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pastafarian » 10.03.2015 23:34

Witam,
wybieram się w tym roku do Czarnogóry i myślę o Ulcinj bo polecono mi tam kwaterę (2 pokoje z aneksem i tarasem za 28 EUR to chyba dobra cena). Czytam na różnych forach o plażach bo to mnie interesuje i widzę głównie złe opinie ale są one sprzed kilku lat. Jak jest prawda z 14 roku?
Czy może ktoś mi to zweryfikować? I jeśli nie Ulcinj to gdzie pojechać - jadę z dziećmi i nie interesuje mnie spęd i moloch a raczej plaża na wsi..... Byłem tak kiedyś pod Primosten i był spokój cisza poza jednym dniem kiedy inwazję zrobiło 3 górników z xxx (nie podam nazwy miasta na Śląsku) po "nie-winie".
Czekam na info bo jestem napalony na Czarnogórę ze skłonnościami do Albanii.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 11.03.2015 22:44

Witam!
Polecam miejscowość Buljarica,mało ludzi super plaża,blisko do Primosten.Jest sklep,knajpa,ogólnie to dziura ale dla rodzin z dziećmi to spokój. W Ulcij byliśmy na parę godzin,ludzi na plaży multum,miasto zakorkowane,ludzi pełno jak to w większym mieście. Mi nie przypadł do gustu
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 11.03.2015 22:47

W tej miejscowości jest też kemping, fajnie położony bo wśród drzew, idąc do morza po lewej stronie.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 11.03.2015 23:16

Ulcinj to najgorszy wybór w Czarnogórze. Albańskie, brudne i bałaganiarskie klimaty. Plaża miejska w sezonie to milion ludzi i encyklopedia zdrowia w wodzie. Velika Plaża za miastem częściowo zagospodarowana do bólu, częściowo dzika i dość zaśmiecona. Ale jest tanio.

Jeśli Czarnogóra to szukajcie bazy między Barem a Rafailovici. Budva zatłoczona i droga, Boka dobra na wycieczkę, ale tam nie ma plaż, a woda dość mętna. Fajne są Lucice pod Petrovacem. Kameralnie, a jednocześnie blisko do miasteczka.

Góry przepiękne, podobnie jezioro Szkoderskie (ale nie po albańskiej stronie tam śmieci i brud).

W sezonie na całym wybrzeżu tłum. To mały kraik z krótkim wybrzeżem, a zjeżdża tam pół Serbii i sporo Rosjan.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone