Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra - jaka trasa najlepsza?

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 22.01.2014 20:39

:lol: Dzięki serdeczne za rady! Jesteście wspaniali
Co 3 dzień wikt kuchenny a tak knajpy - pizza, pasta itp.
Chciałbym się zmieścić w 6000PLN :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2014 09:58

Podepnę się z pytaniem. Może ktoś podpowie.

Google Maps pokazują drogę do Czarnogóry "górą" przez Bośnię - Stolac, Plana, Bileca lub "dołem" przez Dubrovnik i Herceg Novi. Piszę o końcówce trasy CZ-A-SLO-HR-MNT.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi trasami? Czy droga nr 8 przez Dubrovnik jest zatłoczona?

Jedziemy za Bar. W środku tygodnia ok. 20 sierpnia. Jak w tych terminach to wygląda?

Priorytetem w tym przypadku będzie szybkość pokonania trasy, a nie jej "widokowość".
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2014 19:55

ołowiany napisał(a):Podepnę się z pytaniem. Może ktoś podpowie.

Google Maps pokazują drogę do Czarnogóry "górą" przez Bośnię - Stolac, Plana, Bileca lub "dołem" przez Dubrovnik i Herceg Novi. Piszę o końcówce trasy CZ-A-SLO-HR-MNT.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi trasami? Czy droga nr 8 przez Dubrovnik jest zatłoczona?

Jedziemy za Bar. W środku tygodnia ok. 20 sierpnia. Jak w tych terminach to wygląda?

Priorytetem w tym przypadku będzie szybkość pokonania trasy, a nie jej "widokowość".

odpuściłbym Plana i Bilecę i jeżeli przez Bośnię to tak ( Trebinje most ),
ale spokojnie jechałbym przez Dubrę,
oczywiście jazda Jadranką do szybkich nie należy, ale idzie dość płynnie, około Dubrownika w tyg. nieco wolniej, ale spokojnie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2014 20:34

te kiero

Dzięki. Zastanawiam się jeszcze czy jest sens w tym terminie omijać przejście graniczne Debeli Brijeg przez /chyba/ Kobila?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.04.2014 21:12

trudno powiedzieć, są bardzo różne doświadczenia z przejazdu przez to przejście, rządzi czas i przypadek...
osobiście raczej nie omijam... tylko z ciekawości dla zwiedzenia innych terenów
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 12.04.2014 08:01

Witam serdecznie. W zeszłym roku w wakacje byłem w Czarnogórze i w dzień powszedni przekraczałem granicę z Chorwacją - wycieczka do Dubrovnika. Po przejechaniu miasteczka Igalo w kierunku Chorwacji od razu widać było stojące w kolejce do przejścia granicznego samochody. Wobec tego odbiłem w lewo w ul. Dr Svetozara (patrz Mapy Google) i dojechałem do tego bocznego przejścia granicznego, gdzie nikogo nie było. Przekroczenie granicy - 2 minuty. Później droga - elegancka, wyremontowana, łączy się z powrotem z główną trasą. Polecam.
Pozdrawiam
Romo
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2014 09:40

Romo, dziękuję.
kabar
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 02.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kabar » 02.06.2014 13:36

Witam . W zeszłym roku jechałem "dołem" do , a "górą " z . Trasa przez BIH faktycznie trochę szybsza , ale widoki tej pierwszej są niezapomniane i chociaż jechałem tamtędy już wielokrotnie to ciągle będę ją polecał .
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 03.06.2014 16:11

tyska napisał(a):Co ciekawe są dwa przejścia graniczne jadąc od Dubrownika do Herceg Novi !!!
Jedno oznakowane do którego prowadzą znaki i nawigacja: Chorwacja - Montenegro "DEBELI BRIJEG" .
Drugie które chyba jest jakoś tajemnicą strzeżona przez miejscowych ;) "KOBILA" i to właśnie z tego przejścia korzystaliśmy gdy jechaliśmy zwiedzać Dubrownik, bez stania i czekania w sztucznym tłoku na granicy jak i w drodze powrotnej do domu totalnie pusto.


Witam,
Takie pytanko upewniające: Jadąc od Dubrownika to do przejścia Kobila trzeba zjechać z drogi 8 na 516, trochę przed granicą?
P.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 05.06.2014 22:21

piotr62 napisał(a):
tyska napisał(a):Co ciekawe są dwa przejścia graniczne jadąc od Dubrownika do Herceg Novi !!!
Jedno oznakowane do którego prowadzą znaki i nawigacja: Chorwacja - Montenegro "DEBELI BRIJEG" .
Drugie które chyba jest jakoś tajemnicą strzeżona przez miejscowych ;) "KOBILA" i to właśnie z tego przejścia korzystaliśmy gdy jechaliśmy zwiedzać Dubrownik, bez stania i czekania w sztucznym tłoku na granicy jak i w drodze powrotnej do domu totalnie pusto.


Witam,
Takie pytanko upewniające: Jadąc od Dubrownika to do przejścia Kobila trzeba zjechać z drogi 8 na 516, trochę przed granicą?
P.


Zgadza się, zdaje się, że są tam drogowskazy na Molunat i półwysep Prevlaka i na ten najlepiej się kierować.
Jeździłem przez tą granicę kilkukrotnie, bez kolejek.
Poza tym możesz zwiedzić sobie półwysep Prevlaka, jest tam też sympatyczna żwirkowa plażyczka.
Pozdrawiam
Krzyś
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 05.06.2014 22:46

Dzięki, to się jeszcze dopytam: ta żwirowa plaża to jeszcze w Cro czy już w MN?
P.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 05.06.2014 23:04

piotr62 napisał(a):Dzięki, to się jeszcze dopytam: ta żwirowa plaża to jeszcze w Cro czy już w MN?
P.

Chorwacja, zaraz przed wejściem na teren parku Prevlaka, jest tam też knajpka z jedzeniem i lany Karlovacko w zmrożonym kufelku :lol:
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 11:33

Potwierdzam, że przejście w Kobila jest czynne i przekracza się je błyskawicznie. Trzeba tylko przestać słuchać nawigacji. Naviexpert zamilkła, a Hołek ochrypł od ciągłej komendy "zawróć". Na głównej drodze tuż za Igalo jest drogowskaz do tego przejścia. Wprawdzie po ichniemu, ale jasny.
Dodam, ze nawet autochtoni w głębi kraju nie znali tego przejścia.
luk@s1982
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk@s1982 » 30.08.2017 08:18

te kiero napisał(a):
ołowiany napisał(a):Podepnę się z pytaniem. Może ktoś podpowie.

Google Maps pokazują drogę do Czarnogóry "górą" przez Bośnię - Stolac, Plana, Bileca lub "dołem" przez Dubrovnik i Herceg Novi. Piszę o końcówce trasy CZ-A-SLO-HR-MNT.

Jedziemy za Bar. W środku tygodnia ok. 20 sierpnia. Jak w tych terminach to wygląda?

Priorytetem w tym przypadku będzie szybkość pokonania trasy, a nie jej "widokowość".

odpuściłbym Plana i Bilecę i jeżeli przez Bośnię to
oczywiście jazda Jadranką do szybkich nie należy, ale idzie dość płynnie, około Dubrownika w tyg. nieco wolniej, ale spokojnie...


Podepnę się z pytaniem. Jadę całkiem na południe do Ulcinija. Tak naprawdę będę jechał od Sarajeva, ale aby uniknąć owianego złą sławą przejścia przy kanionie Pivy, pomyślałem jechać na Mostar - dlaczego mówisz aby odpuścić Bilecę a wybrać Trbnije ? - bo gugiel to prowadzić chce w ogóle mnie przez Bilecę na Nikisić i Podgoricę - ale wiadomo jak to jest z navi ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.08.2017 09:40

luk@s1982 napisał(a):
te kiero napisał(a):
ołowiany napisał(a):Podepnę się z pytaniem. Może ktoś podpowie.

Google Maps pokazują drogę do Czarnogóry "górą" przez Bośnię - Stolac, Plana, Bileca lub "dołem" przez Dubrovnik i Herceg Novi. Piszę o końcówce trasy CZ-A-SLO-HR-MNT.

Jedziemy za Bar. W środku tygodnia ok. 20 sierpnia. Jak w tych terminach to wygląda?

Priorytetem w tym przypadku będzie szybkość pokonania trasy, a nie jej "widokowość".

odpuściłbym Plana i Bilecę i jeżeli przez Bośnię to
oczywiście jazda Jadranką do szybkich nie należy, ale idzie dość płynnie, około Dubrownika w tyg. nieco wolniej, ale spokojnie...


Podepnę się z pytaniem. Jadę całkiem na południe do Ulcinija. Tak naprawdę będę jechał od Sarajeva, ale aby uniknąć owianego złą sławą przejścia przy kanionie Pivy

a co to za zła sława? możesz przybliżyć?
luk@s1982 napisał(a):pomyślałem jechać na Mostar - dlaczego mówisz aby odpuścić Bilecę a wybrać Trbnije ? - bo gugiel to prowadzić chce w ogóle mnie przez Bilecę na Nikisić i Podgoricę - ale wiadomo jak to jest z navi ;)

hmm... a mnie Google Maps konsekwentnie kieruje z Sarajeva właśnie M18 przez Scepan Polje i dalej na Niksić, Podgoricę;
można i przez Mostar lub Bilecę, przez Bilecę droga porównywalna z tą przez Scepan Polje, ale krajobraz w Kanionie Pivy jednak u mnie wygrywa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra - jaka trasa najlepsza? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone