Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra i troszkę Albanii

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 04.02.2014 21:30

artur77 napisał(a):
erde napisał(a):Studiowałem też Twoją relację i zdjęcia przed naszym wyjazdem do Durres. Fajna relacja, która mi bardzo pomogła w planowaniu pobytu. Wybrałem prawie Waszą opcję, bo też bazą były wczasy zorganizowane.

Ja w tym roku Czarnogóra, chciałbym chociaż do Szkoderii ale troszkę się obawiam, pewnie żona się nie zgodzi, jedziemy z psem, auto też na gwarancji ( też Honda :D ) ale myślę że Ulcinj zaliczę)))

Bez obaw. Nie ma co pękać i spokojnie do przodu. Nie będzie źle. A za 4 € umyją Ci autko z wypachnieniem dywaników włącznie. Nie wiem, gdzie będziecie w Czarnogórze, ale warto zrobić sobie wycieczkę do Ulcinja na Stare Miasto, a potem śmignąć do Albanii. Zaliczyć jak lubicie ruiny Zamku Rozafa (jest nowy most i nie trzeba wjeżdżać do Szkodry) no i bezwzględnie pojechać do Kruji (główną drogą). Zamek Rozafa można sobie zostawić ewentualnie na powrót. Kruja obowiązkowo.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 05.02.2014 16:08

Będziemy w Herceg-Novi, zamierzam jeździć , interesuje mnie, oczywiście poza Kotorem, Tivatem Budvą i innymi "okrzytniętymi kurortami" Susanj, Ulcinj :) :) :) :) no i może Albania
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 07.02.2014 10:43

erde napisał(a):Studiowałem też Twoją relację i zdjęcia przed naszym wyjazdem do Durres. Fajna relacja, która mi bardzo pomogła w planowaniu pobytu. Wybrałem prawie Waszą opcję, bo też bazą były wczasy zorganizowane.


Mam pytanie o Wasz nastepny wyjazd do Durres. Jakie wycieczki z tego miejsca organizowaliście?

Pozdrawiam
Wiesiek
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 08.02.2014 02:58

Ponieważ nasz hotel był położony kawałek od centrum Durres, więc do miasta trzeba było czymś dojechać, by co nieco pozwiedzać oraz zrobić zakupy na bazarze. Jeździliśmy tam busikami za 100 leków w obie strony (140 lek/1 €). Pojechaliśmy też busem do Tirany. Wracaliśmy autobusem chyba za 100 leków. W zasadzie wszędzie można dostać się w ten sposób. Tanio, ale bez klimy. Rozkładów jazdy praktycznie nie ma, podobnie jak pośrednich przystanków. Są umowne miejsca startu i mety oraz przystanki w dużych miastach. Wysiadasz i wsiadasz gdzie Ci pasuje. Bilety sprzedaje pomocnik kierowcy. Swoim samochodem wybraliśmy się do Beratu i Kucowe oraz zrobiliśmy sobie dwudniowy rekonesans na samo południe Albanii. Pojechaliśmy przez Vlorę, Llogarę i Himare do Sarandy. Następnego dnia do Butrintu i wracaliśmy przez Gjirokastrę, a następnie przez Ballsh i Patos do Fier. W którymś momencie nie zauważyłem, że zjazd na nową drogę szybkiego ruchu do Levan to prowizoryczny łącznik 90 st. i nie udało się w porę wyhamować. Pojechałem więc prosto. Postanowiliśmy spróbować pojechać przez góry starą drogą (na mapie prawie jej nie widać, ale asfalt był). W kilku miejscach myśleliśmy, że będzie trzeba zawracać, ale nie było aż tak źle. Można też wyskoczyć do Kruje.
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 08.02.2014 14:07

Dzięki za konkretne informacje. Czy na plaży w Durres znaleźliście jakieś miejsce "mniej zaludnione"? W okolicy którego hotelu można liczyć na mniejsze tłumy?
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 09.02.2014 19:05

Nie wiem kiedy i gdzie będziecie. Plaża ciągnie się od centrum Durres aż do Kavaje. My mieszkaliśmy w Hotelu LYDEN (na wysokości Hotelu AS) 6 km od Durres. Mieliśmy swoje leżaki i parasole, więc wzdłuż plaży robiliśmy sobie tylko spacerki. Wszędzie podobnie. Do Durres przyjeżdża głównie Tirana, więc w sezonie jest dość pełno. Podobnie w dni wolne od pracy. Albańczycy przybywają tu z całymi rodzinami. Targają na plażę lodówki z wiktem na cały dzień. Od 1-go września (szkoła) robi się zdecydowanie luźniej. W 2010-tym trafiliśmy do Durres ok. 10-go września i, jak widać na zdjęciach w relacji, było pusto. W 2012-tym pojechaliśmy pod koniec sierpnia i tak miło już nie było.
DSCF1741 a.jpg
Woda w Durres, ze względu na bardzo drobny piasek, jest przy brzegu lekko mętna. Dno opada łagodnie, więc bez problemu ,można się kąpać nieco dalej. Nie ma kamieni ani jeżowców.
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 10.02.2014 00:33

Planuję tydzień w środkowej części wybrzeża w lipcu. Do takiej plaży jestem przyzwyczajony - Wielka Plaża w Ulcinj to też drobniutki piasek i daleko jest płytko. Durres to chyba najlepszy punkt wypadowy, tylko te tłumy. Wolałbym jakiś pensjonat w małej miejscowości, ale jak taki znaleźć?
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 10.02.2014 14:26

Można wybrać Durres, tak jak ja wybrałem, ale teraz uważam, że jeśli się jedzie własnym samochodem i chce się także coś samemu zwiedzać, to najlepiej wybrać się w okolice Vlore. Najlepsza droga dojazdowa do Albanii, jest wg mnie od strony Macedonii, więc dla tej opcji to też dobre rozwiązanie. Jak dobrze rozplanujecie przejazd, to możecie po drodze zwiedzić także Ohrid. Samo Vlore jest dużym miastem i jak ktoś lubi miejski zgiełk i nocne życie, to może i tu coś znaleźć. Plaże jednak są dość małe. Na północ od miasta, za portem, powstaje nowa dzielnica turystyczna i jest tam sporo nowych apartamentowców. Jest też szeroka piaszczysta plaża. Na południe, przy drodze do Sarande, też są ładne miejsca i im dalej tym ładniejsze plaże, ale hotele na południe od Vlore są często ulokowane dość wysoko i daleko od morza, a ono samo dość szybko robi się głębokie. Pomimo, że nie można mieć zastrzeżeń do samych hoteli, to często są one usytuowane obok rozpoczętych budów. Trzeba też wiedzieć, że droga nie ma tu pobocza, więc trzeba często wędrować tuż obok samochodów. Osobiście polecam okolice Radhime lub Orikum, gdzie zaczyna się Morze Jońskie i jest szeroka piaszczysta plaża. Sami musicie dokonać wyboru, wg własnych preferencji i możliwości. Z tego rejonu jest wszędzie blisko. Praktycznie 100-120 km i ok 2 godzin jazdy dobrymi drogami. Troszkę gorsza droga jest przed samym Berat-em, ale tylko 20 km przed miastem. Nie wiem też jaki jest stopień zaawansowania autostrady w kierunku Girokasty. A może, bo to minęły już dwa lata, i tam jest dobry dojazd. Nie ma i tak strachu, bo wszędzie dojedzie się bez problemu zwykłą osobówką. Można nawet skoczyć do Kruje, bo to godzina jazdy od Durres. Do Sarandy tylko stówka i prześliczne widoki z Llogary, a po drodze Dhermi, troszkę dalej Butrint. Dojazd zupełnie nową drogą. A więc do dzieła i powodzenia.
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.02.2014 15:15

Przygotowuję relację z naszego pobytu w Albanii w 2012 roku, więc tam będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Będzie można poznać prawdziwe czasy przejazdu, stan dróg i niuanse ruchu, gdyż filmowałem nasze wyczyny na drogach.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 14.02.2014 16:01

erde napisał(a):Przygotowuję relację z naszego pobytu w Albanii w 2012 roku, więc tam będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Będzie można poznać prawdziwe czasy przejazdu, stan dróg i niuanse ruchu, gdyż filmowałem nasze wyczyny na drogach.

Super! Czekam niecierpliwie)
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 14.02.2014 18:34

erde napisał(a):Przygotowuję relację z naszego pobytu w Albanii w 2012 roku, więc tam będzie można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Będzie można poznać prawdziwe czasy przejazdu, stan dróg i niuanse ruchu, gdyż filmowałem nasze wyczyny na drogach.


A w roku 2013 też byliście w Albanii?
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.02.2014 21:30

W 2013 przeprosiliśmy się z Chorwacją i spędziliśmy wakacje w Zadarze i to znów nietypowo, bo w samym centrum Starego Miasta. chorwacja-zadar-czerwiec-2013-t41824.html
erde
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 01.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) erde » 14.07.2014 13:32

Zainteresowanych wyjazdem do Albanii zapraszam na moją relację, także z samego przejazdu, na stronie albania-relacja-z-jazdy-t46034.html.
tata1989tom
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tata1989tom » 24.04.2017 10:52

Mam pytanie co do Ady Bojana
Czy można dostać się z Ulcinj na wyspę jakimś busem ?
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Czarnogóra i troszkę Albanii - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone