Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.08.2013 23:09

stąd?

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2013 23:14

Mało podobne :wink:

Coś jakby w Kambodży gór brakuje :wink:

Wspomniana Kanada
http://goo.gl/maps/VRfjj
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 21.08.2013 23:57

weger -

Jak wygląda możliwość używania kart płatniczych? Mam na myśli sklepy, restauracje, stacje benzynowe no i.... bankomaty. PONOĆ z tymi ostatnimi nie jest tam za wesoło.... Czy można to porównać np do Chorwacji, gdzie z tym nie ma najmniejszego problemu?

PozdRawiam.....
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 22.08.2013 07:13

kartą płaciłem w dużym marketach i na stacjach benzynowych bez problemu, w temacie bankomatów Ci nie podpowiem bo ich nie używałem, nawet nie jestem w stanie żadnego skojarzyć, bo po prostu nie zwracałem na nie uwagi
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 22.08.2013 09:54

cd..

Przed wyjazdem w stronę Ulcinja wpadamy jeszcze na dość ciekawą wystawę o czernogórskich parkach narodowych i krótką projekcję filmu o jednym z nich, wybieramy Durmitor bo tam nas nie będzie, a poza tym 10 min. w klimatyzowanej salce ... rewelacja :) ale i tak najbardziej podobają mi się trójwymiarowe makiety wszystkich parków narodowych

widok na twierdzę Lesendro

Obrazek

widok na drugi brzeg, za chwilę tam będziemy

Obrazek

kasa parku narodowego i drugi brzeg jeziora

Obrazek

ekspozycja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i nasz dzielny dziadek przed kolejnym wysiłkiem ;)

Obrazek

wracamy przez most na drugi brzeg, skręcamy w lewo do Virpazaru i po chwili jesteśmy na słynnej drodze wzdłuż jeziora

cdn ...
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 22.08.2013 10:28

cd..

Droga jest piękna, polecam każdemu, cudowne widoki, żółwie, osły, jaszczurki, extra. I uważam, że też wcale nie jest ciężka, owszem autko dostaje po d... bo jest kręta, góra, dół, upał jak cholera, ale na całej długości jest normalny asfalt, jak pamiętacie nie zawsze go mieliśmy pod kołami, w miarę szeroka co zobaczycie na filmikach. W miarę sprawny kierowca poradzi z nią sobie bez problemu, nie ma się czego bać :) Kilka razy zatrzymujemy się na sesje zdjęciowe, spotykamy obiecane małej M osiołki i pająki mutanty. Wzdłuż drogi można zaopatrzyć się w miejscowe specjały, rakija, wino, miód i takie tam...

Czas na kilka zdjęć

pierwszy postój widokowy, stąd jeszcze widać most

Obrazek

Obrazek

postój numer dwa, most już dużo dalej

Obrazek

Obrazek

najbardziej malowniczy postój numer trzy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i mała panoramka z tego miejsca

Obrazek

wspomniane osiołki, najpierw jeden samotny gna pod prąd

Obrazek

a potem już większa ekipa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

punkt widokowy numer cztery to juz ostatni widok na jezioro, odbijamy w stronę Ulcinja

Obrazek

Obrazek

cdn..
adamitakdalej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamitakdalej » 22.08.2013 19:45

Jeszcze raz gratuluję relacji, niestety zakończenie przeczytam już po powrocie.....z MNE. Walizki już w aucie, navi ustawiona, trzeba złapać trochę snu przed drogą :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2013 19:53

Była farma z hodowlą osłów :?: :wink:
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 22.08.2013 22:26

Z tego co piszesz , to Czarnogóra super . Ja niestety dwa lata temu po czterech dniach w Sv. Stefanie ewakuowałem się do Chorwacji . Reszta pobytu w Igrane , rewelka. W MNE przeszkadzał mi wszechobecny brud i bałagan . Mam na myśli góry śmieci w zasadzie wszędzie , w tym na bądź co bądź reprezentacyjnej plaży w Sv. Stefanie (dosłownie wysoka na dwa metry góra i pływające min. folie w morzu). Poza tym tłumy na plażach (a zjechałem całe wybrzeże w poszukiwaniu spokojniejszego miejsca) mimo ,że był początek września.
Z pozytywów: super trasa przez Bośnię i kanion Tary lub Plivy (nie pamiętam) i niezapomniane przejście graniczne z rozsypującym się mostem , Ulcinj - egzotyka i niskie ceny oraz bmw zaparkowane na przejściu dla pieszych , Kotor z zatoką .Ale oczywiście to moje osobiste odczucia , po Twojej relacji mam ochotę spróbować jeszcze raz. Ale na razie 8 DDW do Cro.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 22.08.2013 23:44

Weger.
Super relacja,tym bardziej interesująca dla mnie, że opisujesz póki co to, czego nie udało mi się zwiedzić w tym roku ze względu na żołądkowe problemy połowy mojej ekipy (ja i jeszcze kilka osób nie chorowało - ichniejsze "owocowe specyfiki" stosowaliśmy w ilościach słusznych :wink: więc choroba nie dopadła, ale ponieważ byliśmy jedną ekipą, solidaryzowaliśmy się z chorymi nie jeżdżąc zbyt dużo, za to intensywnie "pracowaliśmy" nad zdrowiem chorych na tarasie :D. Pisz dalej, bo ciekaw jestem, czego jeszcze nie zwiedziłem, pewnie uzbiera się na drugie Montenegro...

Maciej 00.
"kolego jeszcze jedno pytanie? byłeś może na moście Tara? córka chce skoczyć z bungee,ale w 2011 i chyba 2012 roku nie dostali pozwolenia na skoki od rządu.zależałoby mi na szybkiej odpowiedzi.czy można skoczyć w tej chwili- może ktoś wie? pozdrawiam"

Byłem na Djurdevica Tara - widoki niezapomniane. Nikt na bungee nie skakał, nie było widać żadnych przygotowań lub czegokolwiek, co by sugerowało, że takie skoki się odbywają. Natomiast są dwie "trasy" przejazdów na metalowej lince w poprzek kanionu Tary - jedna dokładnie wzdłuż mostu, druga, dłuższa, nieco na ukos do niego. Koszt tej krótszej 10 Eur, dłuższej nie wiem. Dane z sierpnia 2013, wyjechałem z Montenero 17.08.2013.

Sorki za OT, ale rodakom zawsze pomogę w biedzie :wink:

Weger... KONTYNGENTUJ !!! :D
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 23.08.2013 10:36

zgredzik napisał(a):weger -

Jak wygląda możliwość używania kart płatniczych? Mam na myśli sklepy, restauracje, stacje benzynowe no i.... bankomaty. PONOĆ z tymi ostatnimi nie jest tam za wesoło.... Czy można to porównać np do Chorwacji, gdzie z tym nie ma najmniejszego problemu?

PozdRawiam.....


Witam ja w Kotorze wybierałem z bankomatu euro i w kawiarni płaciłem kartą bez problemu, za to w Herceg Novi kartą się nie dało zapłacić. Weger na twoich zdjęciach Zatoka Kotorska od strony Budwy i Cetinje dużo ładniejsza :D , jadąc od Chorwacji jakoś mnie nie zachwyciła a już te tłumy ludzi na plaży w Herceg to 8O 8O 8O . Super relacja :papa:
pablosnet
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 17.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablosnet » 23.08.2013 15:47

artmal napisał(a):Z pozytywów: super trasa przez Bośnię i kanion Tary lub Plivy (nie pamiętam) i niezapomniane przejście graniczne z rozsypującym się mostem , Ulcinj - egzotyka i niskie ceny oraz bmw zaparkowane na przejściu dla pieszych , Kotor z zatoką .Ale oczywiście to moje osobiste odczucia , po Twojej relacji mam ochotę spróbować jeszcze raz. Ale na razie 8 DDW do Cro.


Być może to ten most :)

Obrazek

Pozdrawiam.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 23.08.2013 22:40

miałem coś dziś napisać ale wziałem urlop i pobiegłem w góry, także chyba dopiero w poniedziałek spotkamy się w Ulcinju
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 24.08.2013 12:30

Czołem M. :)
Późno, bo późno, ale wpadłem. Dawaj dalej.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 26.08.2013 10:32

no to obiecane filmiki z przejazdu obok jeziora





Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone