Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 19.08.2013 20:40

hmmm no tak, wicie rozumicie, długi weekend był, jutro rano obiecuję ruszyć dalej
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.08.2013 21:22

weger napisał(a):hmmm no tak, wicie rozumicie, długi weekend był, jutro rano obiecuję ruszyć dalej


I całe szczęście , bo już myśleć zacząłem ., że więcej "kar" nie będzie :D


Pozdrawiam
Piotr
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 20.08.2013 06:45

Dzień 4 i 5 - wakacje pełną gębą

Pisać nie ma co, zdjęć też nie będzie wiele, plażujemy, pływamy, snurkujemy, wino pijemy, nic nie robimy, jeden dzień od drugiego różni się tym, że hmmm...

pierwszego wieczora urządzamy pierwsze grillowanie, wcześniej w Kotorze w Voli zakupiliśmy takie pół-gotowe cevapi do grillowania, generalnie wszystko świetnie tylko grill zamiast dymić otworem kominowym uparł się dymić otworem gębowym. Polak potrafi ... z folii aluminiowej robimy obciążone kamykami zasłonki i dymimy kominem :) Cevapi było całkiem dobre.

popołudnie dnia drugiego to chwile które nie do końca kojarzę. Było wściekle gorąco więc brzydsza część ekipy wyjazdowej ja, P i P w cieniu jakiejś murowanej przybudówki, która w sezonie pewnie jest straganem, popijamy zimne winko, podziwiając okoliczne uroki i dyskutując o bele cym. Tak mija jedna butelka wina i druga, a my wciąż spragnieni. No to idziemy do marketu po dwie kolejne, jeszcze po kubeczku i resztę będziemy mieć na następne plażowanie. Dziś wiem, że to był błąd ;) Ktoś zgasił światło i już dzień zmierzał do końca. Na obiad podobno jadłem znów cevapi ;)

Trzeba iść się wyspać. Jutro jedziemy nad Jezioro Szkoderskie i do Ulcinja. Będzie duuużo zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maciej00
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej00 » 20.08.2013 09:29

witam, relacja porywająca!!!! jesteśmy tydzień już w Budvie i podpisuję się w 100 % pod doznaniami kolegi. został jeszcze tydzień więc jeszcze trochę poplażujemy i pozwiedzamy. dziś Kotor a w przyszłym tygodniu spływ Tarą.
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 20.08.2013 13:30

Dzień 6 - Kambodża, żaden hardkor i dobry wybór

Przedstawiam drugą na turnusie wycieczkę fakultatywną. Buljarica - Jez. Szkoderskie - Ulcinj - Buljarica. W planie rejs po Jeziorze Szkoderskim, przejazd słynną hardkorową drogą wzdłuż jeziora, a potem wizyta w Ulcinju i na jeszcze bardziej słynnej Velikiej Plazy.

Tutaj mapka =>

Obrazek

Ruszamy rankiem i szybko, tym razem bez przeszkód docieramy do punktu nr 1. Widoki już widzieliśmy więc sprawnie "mijamy" góry tunelem Sozina, koszt, cholera zapomniałem, 2,5 EUR? 3,5 EUR? jakoś tak. Zaraz za Virpazarem przejeżdżamy przez most, a zaraz za mostem po prawej znajduje się budynek Parku Narodowego Skadarsko Jezero z restauracją, ekspozycją na temat czarnogórskich parków narodowych (wrócimy tu po rejsie), sklep z winami i stadko naganiaczy na rejsy. Pierwszy dopada nas młodzian w różowej koszulce i na folderze pokazuje jakie to cuda obejrzymy podczas rejsu. Pomny wskazówek, które wcześniej przeczytałem wypytuję o szczegóły rejsu. Płyniemy na północną część jeziora, bez monastyrów, czas rejsu to ok. 2 h, jeśli będziemy mieć ochotę w międyzczasie możemy spędzić godzinkę na plaży (gratis) i skosztować świeżej ryby (już nie gratis), cenę ustalamy na 20 EUR/os. i rozglądamy się za białą flotą ...

Aha, idziemy jeszcze do kasy Parku Narodowego gdzie trzeba kupić obowiązkowo bilety wstępu, chyba (znów ta skleroza) 4 EUR/os.

Wasilij bo tak ma na imię nasz naganiacz i jak się okazuje kapitan okrętu w jednym mówi, że port jest gdzie indziej, 2 min. stąd i czy może się z nami tam zabrać ... no nawet nie może tylko musi. Rzeczywiście dwie minutki później naszym oczom ukazuje się port ... Kambodża, Laos, porucznik Braddock, Rambo 2 to pierwsze skojarzenia jakie się nasuwają ... extra!!! Wasilij będzie kapitanem, nawigatorem i głównym mechanikiem ślicznej blaszanej dżonki z baldachimem, a my jedynymi pasażerami. Prywatny rejs, a co, kto zabroni bogatemu. Auta zostają w wiosce kambodżańskich rybaków i płyniemy.

Piękna przyroda, ptaki, węże, kwiaty, miarowe pyrkanie motorka dżonki, lekki chłód od wody, jest fajnie. Wasilij wyrywa trzy lilie i obdarowuje nimi nasze kobiety. Dla mojej małej to był chyba najpiękniejszy moment wakacji, lilia w ręce i usmiech od ucha do ucha. W międzyczasie uzgadniamy, że z gratisowej plaży rezygnujemy, nie czas dziś na plażowanie, mamy jeszcze przed sobą kilka punktów wycieczki, na jedzenie też za wcześnie. Kapitanie! Wracamy do domu!

A teraz zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn ...
Mazowsze
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazowsze » 20.08.2013 21:11

Jezusicku.....ja tam chceeeeeeeee..............
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2013 21:38

Kulawo tam nie jest :wink:
maciej00
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej00 » 21.08.2013 08:38

Weger mam do Cb pytanie: czy jak wyjeżdżałeś z Czarnogóry to na przejściu granicznym żądano od Cb zameldowania na kwaterze i czy były jakieś problemy?
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.08.2013 09:51

żadnych tego typu żądań i żadnych problemów, jedyne co dodatkowo chcieli na granicy HR-MNE to dowód rejstracyjny auta, a wjeżdżałem i wyjeżdżałem po 2x bo jeszcze wyskoczyliśmy do Dubrovnika
maciej00
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej00 » 21.08.2013 11:45

dzięki bardzo.spotkałem Polaka który w Budvie ma swój stragan i rzucił temat zameldowania. dlatego moje pytanie.
maciej00
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 03.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej00 » 21.08.2013 17:09

kolego jeszcze jedno pytanie? byłeś może na moście Tara? córka chce skoczyć z bungee,ale w 2011 i chyba 2012 roku nie dostali pozwolenia na skoki od rządu.zależałoby mi na szybkiej odpowiedzi.czy można skoczyć w tej chwili- może ktoś wie? pozdrawiam.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 21.08.2013 18:56

W czerwcu nikt nie skakał...
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.08.2013 19:28

niestety w głąb kraju się nie zapuszczaliśmy
weger
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) weger » 21.08.2013 20:27

wspomniana Kambodża czyli przystań jachtów rejsowych

Obrazek

Obrazek

i kilka zaległych panoramek

plaża w Buljaricy

Obrazek

widok na Buljarice z góry

Obrazek

Jezerski Vrh, bardzo duża

Obrazek

Boka Kotorska

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2013 22:03

Skąd taka nazwa Kambodża :?:

Tam., gdzie urodziła się moja babcia jest dzielnica Kanada 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra 2013 czyli tego nie ma w all inclusive - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone