Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra 2013 Czerwiec

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Czarnogóra 2013 Czerwiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.12.2012 21:43

Witam wszystkich :)
Jak by tu zacząć... Najlepiej prosto z mostu.

Chorwacja zaliczona 2 razy, teraz zdecydowaliśmy się na Czarnogórę.
Oczywiście jako laik w tym temacie szukam porady :)

1. Jaka miejscowość byłaby odpowiednia w porównaniu z chorwackimi np. Mandre lub Lun?
Tak, tak, takie małe kameralne punkty z dzikimi plażami (żeby mieć je "dla siebie" :D)

2. Czy czerwiec to dobra pora wyjazdu? Chodzi mi o słoneczko i mało (brak) opadów?

3. Dojazd i zakwaterowanie - tutaj korzystam intensywnie z forum, ale jak coś macie ciekawego to możecie napisać :)
Wyjazd z Wołczyna, woj. opolskie.

Liczba osób 2 dorosłe + 1 zwariowany chłopak 6 lat ;-)
Próbuję też namówić znajomych, ale dla nich to za wcześnie na planowanie wakacji - nie rozumiem :roll:
Może ktoś z Was też się wybiera w te rejony?

Dziękuję i pozdrawiam,

Marcin
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.12.2012 23:02

Z tym zakwaterowaniem to będziesz miał problem, nie będziesz miał plaż dla siebie.Byłem w Petrovacu w czerwcu to plaża od ruskich wygądała tak
Załączniki:
IMG_4723.JPG
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 29.12.2012 23:53

Dzięki Z, ale nie ukrywam, że jestem zawiedziony :( Na pewno jest takie miejsce...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 30.12.2012 10:44

Zapewne gdzieś jest lecz ja dojechałem do Bar-u zobaczyłem syf jaki tam był na parkingu przy samej plaży więc postanowiłem wrócić do Petrovaca
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 23.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 30.12.2012 13:06

Witam.
Następna miejscowośc za Petrowacem to Buliarica.
Plaża ma ok.2 km.
Byłem w tym roku od 4 września,plaża w załączniku.
Pozdrawiam
Piotr
P9050196.JPG
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 30.12.2012 21:48

Witam,

Jednak MNE odpadło w rywalizacji z CRO...

Zamykam temat
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 30.12.2012 22:26

Witam serdecznie
Od dłuższego czasu jestem stałą czytelniczką tutejszego forum - właściwie zaglądałam tutaj już 4 latka temu... :lol: kiedy to pierwszy raz wybieraliśmy się do Cro... Oczywiście wypowiedziom Forumowiczów zawdzięczam wiele cennych informacji i wskazówek, ale przede wszystkim forum to, stanowi dla mnie niesamowite przedłużenie wakacji... :D Podobnie jak moi przedmówcy, w najbliższe wakacje planujemy pojechać na tydzień do Czarnogóry - oczywiście oprócz pobytu w kochanej przez nas Chorwacji. Jednym z rozważanych przez nas miejsc jest Buljarica. Jestem zaskoczona zdjęciem chyba z września... Czy rzeczywiście było tak bezludnie na tej plaży?? 8O
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 31.12.2012 14:05

brygidka10 napisał(a):Jednym z rozważanych przez nas miejsc jest Buljarica. Jestem zaskoczona zdjęciem chyba z września... Czy rzeczywiście było tak bezludnie na tej plaży??

W miejscu, w którym zrobione jest to zdjęcie, niewiele więcej osób było nawet w sierpniu. To odcinek plaży zajęty przez naturystów. Plaża dla tekstylnych jest w głębi zdjęcia, w pobliżu zabudowań. Dla nas było tam zdecydowanie zbyt dużo ludzi.
Jeśli lubisz bardziej odludne klimaty, to na drugim końcu tej plaży (patrząc na zdjęcie - na lewo) jest fajne miejsce. Kilka domów z pokojami na wynajem. Mało ludzi. Niestety, w sierpniu, gdy tam byliśmy, nie znaleźliśmy wolnych miejsc, więc pojechaliśmy dalej.
jakubklecel
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakubklecel » 31.12.2012 14:57

witam, my również myślimy o Czarnogórze w sierpniu, pobyt może podzielimy pół na pół z Chorwacją, również jesteśmy z opolskiego (Nysa) i również mamy na stanie siedmiolatka
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 01.01.2013 18:32

Dzięki VValdek :) To była istotna informacja ;) Rzeczywiście, zdecydowanie wolimy odludne i kameralne klimaty. Zamierzamy połączyć MNE i CRO: najpierw MNE, jesteśmy na etapie poszukiwań i pisania maili :) Jak wygląda sytuacja z jeżowcami na wybrzeżu czarnogórskim?? Czy jest ich tak dużo jak w CRO?
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 01.01.2013 18:36

Cóż za faux pas z mojej strony... :( Oczywiście życzę WSZYSTKIM FORUMOWICZOM wszystkiego dobrego w nowym roku. Wspaniałych, niezapomnianych (pod względem pozytywnym oczywiście) podróży :D :hut:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.01.2013 19:22

Ja niestety kąpałem się na plażach w Petrovacu więc tak-na plażach jeżowców 0 lecz w porcie do oporu.
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 23.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 02.01.2013 16:06

W Buliaricy nie zauważłem ani jednego jeżowca,natomiast były ośmiornice.
Pozdrawiam
Piotr
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.01.2013 22:41

brygidka10 napisał(a): Jak wygląda sytuacja z jeżowcami na wybrzeżu czarnogórskim?? Czy jest ich tak dużo jak w CRO?

cholercia jak byłem w CRO w tym roku ,chciałem pokazać jeżowca żonie i,nie znalazłem ani jednego,choć byliśmy w kilku miejscach :(chemy jechać w tym roku do MNE :)
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 02.01.2013 22:52

mervik jestem zaskoczona tym co piszesz, ale wierz mi, że nie masz czego żałować...świadomość, że są, nieco paraliżuje w kąpieli :):) Kolega, który był z nami pierwszy raz mimo ostrzeżeń "pogłaskał" stopą jednego kolczatka i niestety poznał chorwackie apteki o bólu nie wspomnę :)
Następna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra 2013 Czerwiec
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone