Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarna lista stacji czyli gdzie nie tankować a gdzie uważać

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Czarna lista stacji czyli gdzie nie tankować a gdzie uważać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 10.06.2015 20:01

Czytając różne wątki możemy się dowiedzieć gdzie kupić winiety, gdzie tanio albo taniej zatankować paliwo lub gdzie można się zatrzymać na popas i zjeść coś w trasie. Sporadycznie natykam się na informacje dotyczące złej jakości paliwa, nieuczciwej obsługi itp. Pomyślałem więc aby stworzyć wątek gdzie będziemy mogli wpisać "ku przestrodze" namiary na nieuczciwe stacje paliw, które "kroją" turystów. Jeśli będziemy znali te miejsca łatwiej unikniemy wpadki w czasie wakacji.
Użytkownik usunięty
Re: Czarna lista stacji czyli gdzie nie tankować a gdzie uwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2015 20:05

Crocodyl napisał(a):Czytając różne wątki możemy się dowiedzieć gdzie kupić winiety, gdzie tanio albo taniej zatankować paliwo lub gdzie można się zatrzymać na popas i zjeść coś w trasie. Sporadycznie natykam się na informacje dotyczące złej jakości paliwa, nieuczciwej obsługi itp. Pomyślałem więc aby stworzyć wątek gdzie będziemy mogli wpisać "ku przestrodze" namiary na nieuczciwe stacje paliw, które "kroją" turystów. Jeśli będziemy znali te miejsca łatwiej unikniemy wpadki w czasie wakacji.


Ee, szukaj w dostępnych wątkach. Pisałem też kiedys o jednej stacji, na której chciano mnie oszukać.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Czarna lista stacji czyli gdzie nie tankować a gdzie uwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.06.2015 17:27

Były kiedyś takie wątki ostrzegające:
gdzie-tankowac-diesla-na-trasie-do-chorwacji-t36535.html
paliwo-czyli-wtopa-t25214.html

Może się przyda.

:papa:
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
stacje benzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 16.04.2016 18:15

przeglądając forum nie znalazłem odpowiedniego tematu więc taki zakładam :)
Jako że nowe diesle bardzo źle znoszą słabą jakość paliwa to czy ktoś zaobserwował u siebie jakieś dziwne zachowania silnika po zatankowaniu paliwa na którejś z chorwackich stacji? Albo czy nie zatankował 75 litrów do 60 litrowego zbiornika?

Ja od siebie mogę tylko dodać że auta mniej mi paliły w drodze z Chorwacji niż do, ale to przez moją złotą opaleniznę :)
Ostatnio edytowano 16.04.2016 23:47 przez misiaczek-bartek, łącznie edytowano 1 raz
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015
Re: stacje bęzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 16.04.2016 18:19

Kolego, stacje są jak już bENzynowe ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: stacje bęzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.04.2016 18:21

Użytkownik usunięty
Re: stacje bęzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2016 20:51

To błysnąłeś z tymi stacjami "bęzynowymi"
Użytkownik usunięty
Re: stacje bęzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2016 23:37

No, strzał w stopę niesamowity :roll: :wink: :D



No, ale poprawione :D

Mylić się jest rzeczą ludzką 8)
Koniec tematu :roll:

W Austrii nie boję się tankować na każdej stacji.
Tyle że stacje benzynowe na autostradach mają paliwo znacznie droższe.
W Czechach tankuję bardzo rzadko, bo ceny prawie jak w Austrii.
Ale żyjąc o rzut beretem od granicy Polski z Czechami nigdy się nie spotkałem ze skargami na trefne paliwo w Czechach :roll:

W Słowenii i Chorwacji nigdy auto nie "świrowało" po zatankowaniu :roll:
Wszystko było OK
Ostatnio edytowano 17.04.2016 11:10 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: stacje benzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 17.04.2016 00:11

nie myli się ten kto nic nie robi :)
Niestety z ortografią u mnie zawsze było na bakier, co widać na ww. przykładzie :)
No i jeszcze jedna ważna sprawa :) już wiem czemu wyszukiwarka nie pokazała mi żadnych wyników :)
Dzięki za zwrócenie uwagi :)
Użytkownik usunięty
Re: stacje benzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2016 09:43

Żeby złagodzić atmosferę, to w drodze i w samej Cro tankowałem na różnych stacjach Pb, LPG i ON i nigdy nie miałem kłopotów. Fakt, zawsze szukałem stacji sieciowej (wyjątek LPG). Unikam, szczególnie w Polsce, tankowania na stacjach "no name" .
Użytkownik usunięty
Re: stacje benzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.04.2016 16:25

Polska Orlen
Czechy -----
Austria Shell (jest moc, jest petarda)
Chorwacja INA

Zwykły ON, zero problemów :P
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: stacje benzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 17.04.2016 22:13

puki co odnalazłem złą opinie o jednej stacji, co prawda nie o jakości paliwa ale o zeskanowaniu karty:
alechandro napisał(a):Moja kartę kredytowa zeskanowali na stacji INA w Sibebiku przy wylocie na Primosten o czym pisałem w odrębnym wątku...
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: stacje bęzynowe- polecamy - odradzamy

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 18.04.2016 07:44

Lednice napisał(a):No, strzał w stopę niesamowity :roll: :wink: :D


Ortografia- ortografią, ale nie przystoi Polakowi używać słów typu "trefny" tudzież "tfu"...

;-)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czarna lista stacji czyli gdzie nie tankować a gdzie uważać
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone