Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

cro - samochodem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tiszek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.06.2013
cro - samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiszek » 02.06.2013 20:57

Witam,
we wrześniu wybieram się do chorwacji, chciałbym przez dwa tygodnie zwiedzać ją samochodem. Będzie to moja pierwsza wizyta w tym kraju stąd pytanie i prośba o pomoc w wyborze regionu i mniej więcej miejscowości. Swoją podróż będę zaczynał z paryża więc dosyć spory kawałek do przejechania by przekroczyć granicę "cro". Jeśli chodzi o noclegi będą one spontaniczne - może to być namiot, plaża samochód czy hotel..bardziej zależy mi na miejscach godnych uwagi niż na dużych miastach aczkolwiek takie też mogą się pojawić. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.06.2013 21:38

https://www.cro.pl/ - tutaj są odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, wystarczy poszukać. :mrgreen: :mrgreen:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 02.06.2013 23:11

tiszek napisał(a):Witam,
we wrześniu wybieram się do chorwacji, chciałbym przez dwa tygodnie zwiedzać ją samochodem. Będzie to moja pierwsza wizyta w tym kraju stąd pytanie i prośba o pomoc w wyborze regionu i mniej więcej miejscowości. Swoją podróż będę zaczynał z paryża więc dosyć spory kawałek do przejechania by przekroczyć granicę "cro". Jeśli chodzi o noclegi będą one spontaniczne - może to być namiot, plaża samochód czy hotel..bardziej zależy mi na miejscach godnych uwagi niż na dużych miastach aczkolwiek takie też mogą się pojawić. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

8O :roll:
Jak sądzisz, ta cała baza danych już napisanych- jest tu po to, żeby z tego korzystać, czy żeby zapychać wolne miejsce na serwerze?
Ci wszyscy co tu napisali setki stron o Chorwacji, wyborze miejsc, ich charakterystyce i dojazdach do niej powinni się czuć teraz nieco zawiedzeni, że znowu ktoś nie chce korzystać z tego na co oni poświęcili sporo czasu.

Chcesz gotowca - a jednocześnie podajesz nie do końca nieprecyzyjne informacje na swój temat ...a przede wszystkim, czy sobie zdajesz sprawę jak długa jest lista miejsc godnych i wartych obejrzenia w tym kraju :?: :!: oraz miast???) a cała pomocna zawartość forum, to się nie liczy?

Eeeeech...

Najpierw wypadałoby się określić co chcemy konkretnie i co lubimy, na co się nastawiamy.
Jak chcesz zwiedzać jeszcze po drodze to Ci szybko zabraknie czasu na resztę w Cro....
Jeżeli nie miałeś okazji stamtąd jechać wcześniej, to najwyżej 1-2 miejsca o międzynarodowej renomie po drodze- bo sam przejazd zjada czas, więc jak chcecie na miejscu sporo zobaczyć, to lepiej poświęcić więcej czasu na to, co mamy najdalej od siebie.
Taki wyjazd trzeba sobie sensownie poukładać a nie nastawiać się, że się będąc tam nowicjuszem "nazwiedza" na maxa jak leci- jeśli ma to mieć ręce i nogi i ma dać odpowiedź na pytanie "jaki to kraj".

Skoro objazdowo to można by zaproponować "chorwacki klasyk" czyli zaliczenie Paklenicy, Plitvic, Zadaru, Śibenika, Parku Narodowego Krka, Dubrovnika a po drodze Kornatów i Makarskiej Riviery. Najsłynniejsze klasyki będą poznane. Ale za wiele nie poplażujecie.
Pytanie co z Istrią... to jest taka jakby inna, bardziej włoska Chorwacja i osobna spuścizna historyczno-kulturowa.
A tak w ogóle:
Zwiedzanie intensywne czy wyrywkowe?
Zależy Wam na lepszym czy pobieżnym poznaniu kraju?
Wyjazd jednorazowy i "jak będzie fajnie to się dalej zobaczy", czy świadome podzielenie na etapy?
Nic z tego nie wiadomo a mamy Ci doradzać...

Z reguły lepiej podzielić poznawanie CRO na co najmniej dwa etapy. Osobno Istria i północ - Zat. Kvarneńska, Krk czy Pag i Dalmacja przez Makarską po Dubrovnik.
Co innego gdy się jedzie wczesną wiosną lub zaawansowaną jesienią i rezygnuje z plażowania albo nie ma do niego pogody.
Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.06.2013 23:14

W Chorwacji jest Kvarner a nie Kvarnen.
tiszek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiszek » 03.06.2013 17:53

Wydawało mi się, że fora są po to by dodawać nowe tematy i umieszczać pytania, na które forowicze chętnie odpowiedzą i pomogą..fakt niewiele czasu poświęciłem na przeglądanie forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie i nie miałem zamiaru nikogo urazić a jeśli te posty zajmują zbyt wiele miejsca na serverze - przepraszam.

Zdaję sobie sprawę, że dwa tygodnie to zdecydowanie za mało na poznanie nowego kraju natomiast uważam, że od czegoś trzeba zacząć..i gdyby nie obowiązki chętnie zostałbym tam dłużej. Okres, w którym chcę pojechać nie jest również zależny ode mnie. Nie nastawiam się na plażowanie, nie chcę również zobaczyć na siłę wszystkiego.. Z Paryża do Dubrovnika mam jakieś 1900 km i od tego miasta chciałbym zacząć następnie kierując się wybrzeżem na północ. Zależy mi na lepszym poznaniu tego kraju i chętnie podzielę tę wycieczkę na etapy, dlatego myślę,żeby zacząć od Dalmacji. O Chorwacji nie wiem nic, wczoraj zobaczyłem mapę, miasta i zalogowałem się na forum więc przepraszam jeśli te wypowiedzi są chaotyczne i mało zrozumiałe ale ciężko mówić o czym o czym się nie ma pojęcia.
Dzięki za pomoc i mam nadzieję,że uda mi się uzyskać więcej w waszych poprzednich wpisów.
Pozdraiwam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.06.2013 18:12

tiszek napisał(a):Wydawało mi się, że fora są po to by dodawać nowe tematy i umieszczać pytania, na które forowicze chętnie odpowiedzą i pomogą..

No ale zgodzisz się, że na każdym forum, niezależnie od tematyki istnieje FAQ i działy tematyczne. Prawda, niektórzy starzy wyjadacze są czasem mało delikatni i potrafią od razu sprowadzić do parteru, ale nie poddawaj się. :wink:
Zapoznaj się chociaż częściowo z tą skarbnicą wiedzy jaka jest cro.pl i potem sprecyzuj pytania. Będzie łatwiej udzielić odpowiedzi.
Owocnej lektury i forowania :papa:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone