Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro pod koniec maja - gdzie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Działo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.10.2015
Cro pod koniec maja - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Działo » 19.10.2015 10:19

Ponieważ to mój pierwszy wpis to WITAM SERDECZNIE!
Forum śledzę od dawna, Chorwacja też nie jest mi obca, ale ekspertem nie jestem.

Jako, że 26 V 2016 wypada "Boże Ciało" czyli jeden z nielicznych w miarę konkretnych długich weekendów A.D 2016, chcielibyśmy ze znajomymi ten czas spędzić na Chorwacji (2 rodziny po 2+2). W zależności od możliwości urlopowych cały tydzień lub wyjazd ze środy/czwartek na noc, powrót w niedzielę wieczorem (czyli na miejscu tak na prawdę 3 dni). I raczej ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, dlatego zastanawiamy się nad północną Chorwacją. Mieszkam na południu PL, więc do celu mielibyśmy ok. 1000km, co jest do zrobienia w 13-14h (o ile sprawy z uchodźcami nie skomplikują odpraw na granicach). Proszę o rady co wybrać? Wstępnie to Cirkvenica lub Pula albo Rovinj. Lub też oczywiście ich okolice. Ale inne propozycje jak najbardziej mile widziane. Polecane noclegi również, najlepiej takie żeby można było dostać się na kwaterę bez sprzętu wspinaczkowego :wink: Ceny w maju powinny być niskie i wybór pewnie spory. Nigdy tam nie byliśmy więc nie wiemy czego się spodziewać a także jaka wtedy może być pogoda? Da się wykąpać w morzu? W końcu to nawet nie czerwiec i północna część kraju. Ogólnie proszę o wszelkie rady w tym temacie. Tylko bez propozycji jakiś "dalszych wycieczek" typu Zadar, ze względu na krótki czas- to ma być długi weekend a nie wakacje, Dalmację odwiedzimy w sierpniu.
Pozdrawiam.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.10.2015 11:46

Kąpiel w maju
Istria co zwiedzić
Pogoda w maju

Celuj w Rovinj i stamtąd wypady.......
W maju w ciemno.

Pozdrav :wink:
Działo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.10.2015
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Działo » 19.10.2015 12:46

Dzięki!
Wynika z tego, że nie ma co w tym momencie planować. Poczekać do początku maja i zobaczy się jaka będzie pogoda.
Simon193
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 24.12.2014
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Simon193 » 24.10.2015 13:40

Ewentualnie (może być to ciekawsza opcja niż morze) celujcie może w Slavonię, jak macie mało czasu :)
manitugg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.03.2014
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) manitugg » 20.11.2015 20:40

A ja w tm terminie planuje Balaton
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.11.2015 21:03

Rovinj tak.
Pula nie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2015 21:34

Działo napisał(a): (czyli na miejscu tak na prawdę 3 dni). I raczej ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, dlatego zastanawiamy się nad północną Chorwacją. Mieszkam na południu PL, więc do celu mielibyśmy ok. 1000km, co jest do zrobienia w 13-14h (o ile sprawy z uchodźcami nie skomplikują odpraw na granicach).

Ja mam podobnie i w tym roku we wrześniu mogłam wpaść do Cro na 5 dni, więc też nie dużo. Też upierałam się na Istrię (tam byliśmy już 2 razy, dojazd 950 km w 9,5-10 h, jazda na noc), ale ze wzgl. na cenę podło na Pakostane. Piszę o tym, abyś nie przekreślał od razu północnej Dalmacji, odległościowo i czasowo wyszło na to samo, a ceny app. niższe niż na Istrii. No trochę w dół dało nam piękną pogodę, a z dziećmi to przecież bardzo ważne. Zadar i Sibenik rzut beretem a tam w razie w. są atrakcje dla dzieci (wiem, miało nie być o Zadarze :D )
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Cro pod koniec maja '16 - gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2015 21:35

Mikromir napisał(a):Rovinj tak.
Pula nie.


Jeśli padnie na Istrię, to Dankę popieram. I podobno Opatia też warta na takie poplątanie się, bo na kąpiele całodniowe bym raczej nie liczyła (jest kilka relacji z tego okresu na forum).
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
coś na maj :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 14.02.2016 14:27

witam

doradźcie jakąś miejscowość na ostatni tydzień maja

chciałabym rivierę makarską(nigdy nie byłam w tym regionie), bo blisko do Dubrownika, Splitu i Trogiru, a to chcemy zobaczyć.

chcielibyśmy, żeby było gdzie pochodzić wieczorami, restauracje i sklepy żeby były czynne i żeby nie totalne pustkowie :)

o ile w wakacje szukamy ciszy i spokoju, tak wydaje mi się, ze w maju mogłoby nam być dziwnie gdyby nie było ludzi
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011
Re: coś na maj :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 15.02.2016 06:57

doradzi ktoś coś ? proszę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: coś na maj :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.02.2016 13:56

jolcix napisał(a):doradzi ktoś coś ? proszę


Makarska >>> makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
agasanok
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.03.2017
Gdzie z dziećmi pod koniec maja na ląd, blisko Splitu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agasanok » 08.03.2017 19:35

hej, nie wiem, czy to dobre miesjce, ale szukam tak jak w temacie, pomozecie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie z dziećmi pod koniec maja na ląd, blisko Splitu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2017 19:48

agasanok napisał(a):hej, nie wiem, czy to dobre miesjce, ale szukam tak jak w temacie, pomozecie?

Omiš

Ewentualnie wyspa Čiovo - wjazd i wyjazd mostem.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Cro pod koniec maja - gdzie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone